:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyłaczanie świateł wraz z zapłonem
Autor Wiadomość
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-05-05, 15:39   Wyłaczanie świateł wraz z zapłonem
 

Jest wtorek, pogoda nieciekawa, temperatura też niezbyt dobra .........wróóóóć nie o tym miałem pisac :lol:

Wyłaczanie świateł wraz z zapłonem było stosowane np. w Maluchu, Polonezie czy F125p i było to ciekawe rozwiązanie bo zabezpieczało zapominalskich przed rozładowaniem akumulatora.
Przy zakładaniu tempomatu natknąłem sie na zworę założoną zamiast przekaźnika.


Nie był bym soba gdybym zamiast zwory nie załozył tam przekaźnika. Okazało się że instalacja została przygotowana do pewnych krajów tak , zeby swiatła gasły wraz z zapłonem. Po załozeniu przekaźnika światła pozycyjne jak i mijania / drogowe , można zapalić dopiero jak jest właczony zapłon.
Oczywiście są u nas gongi przypominające o właczonych swiatłach ale np. wczoraj wyłaczyłem w czasie jazdy gadaczke i wysiadłem nie wyłaczając świateł. Tak samo gong nie zadziała dopóki nie otworzymy drzwi a zdarza sie tak że gasimy samochód i siedzimy w srodku jakiś czas ( pomijam tu fakt ze kontrolki sie swiecą ;) ).
Jednym słowem ...... kto chce ten może sobie zaozyć zamiast zwory zwykły przekaźnik dostępny w każdym sklepie moto.
Gniazdo pierwsze od lewej
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-06, 19:50   
 

Bardzo cenny komunikat. Stale mam z tym kłopot, już kilka razy odjeżdżałem se słupka dzięki uprzejmości kolegów. Chciałem już montować przekaźnik wg własnego pomysłu, a tu jest gotowiec!! Dzięki. Mam nadzieję, że u mnie to też zadziała bo mam taką zworkę z gniazdem na przekaźnik.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-05-06, 22:46   
 

Napisz czy zadziała, bedzie potwierdzenie ze nie tylko w V6 jest taka możliwość :).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-05-07, 09:08   
 

U mnnie też jest taka zworka ale gasną nie tylko swiatła ale też radio zeruje się komputer i jeszcze parę innych rzeczy. U mnie jest ona przegrzana i kable przy tym też i tak się grzeje że można się poparzyć bez lekko nawet dotykając. To chyba jest to wolne gardło zabierające mi prąd w aucie
_________________

 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-05-07, 11:47   
 

Przyznam się ze nie sprawdzałem czy radio sie resetuje, ale jeśli tak to temat niestety nieaktualny będzie :/.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-07, 18:11   
 

Witam. Sprawdziłem dzisiaj i tak jak zauważył "gzara" u mnie też wyłącza wszystko, tzn światła zewnętrzne i wewnętrzne, wyświetlacz czasu i temperatury, resetuje radio i "znieczula" odbiornik podczerwieni centralnego zamka. Podejrzewam, że ta wersja instalacji działa z jakimś innym modelem stacyjki, inaczej rozdzielającej obwody pozostawione pod napięciem. Co do zworki, to u mnie się nie grzeje, jeżeli coś takiego ma miejsce, to wiadomo - przeczyść styki, może są utlenione, lub zrób samodzielnie nową, z kawałka miedzianej blaszki. Zmierz napięcia z obu stron zworki, dobrym miernikiem cyfrowym z igłową końcówką +, a minus weź z masy. Zrób ten pomiar przy maksymalnym poborze prądu (włączone długie światła, dmuchawa na 4, szyba ogrzewana, awaryjnych nie, bo nie są zasilane przez stacyjkę a poza tym spowodują pulsowanie pomiaru) Musisz stan styków doprowadzić do stanu równego napięcia po obu stronach zwory.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-05-07, 18:51   
 

Ale pomiar musi wykonywać na przewodach podlączonych do zwory :).
Rozbierałem dziś dalej V6 i co dziwne w miejscu opisanym tutaj była zwora ale obok gdzie jest miejsce puste tez z niebieską kostką , był tam załozony przekaźnik . U mnie to miejsce jest puste. Będe musiał dojśc do czego jest to gniazdo ...
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-07, 19:36   
 

U mnie też tam jest przekaźnik. Podejrzewam, że do halogenów, albo do długich w wersji z dwukomorowymi reflektorami.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
Psztym 
Stary młodzik


R25: 2165,TX,J7T,B29B,1991
Imię: Szmaragdowa
Wiek: 49
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 128
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-05-08, 00:31   
 

U mnie też blaszka gorąca.
Wystarczy włączyć światła mijania.
Ze studiowania nienajlepszych według mnie schematów w Haynesie wychodzi mi, ze obwód świateł choć nie ma sam przekaźnika, jest połączony z przekaźnikiem "accesories cut-off relay" - stąd włączenie świateł powoduje, że zapala się odpowiednia kontrolka na tablicy.
Przekaźnik ten obsługuje: deskę rozdzielczą, światła wewnętrzne, transmiter centralnego zamka, klakson i radio.
Po czyszczeniu styków zniknął mi taki efekt, że po przekręceniu włącznika świateł siadało wszystko wewnątrz -według mnie za duży prąd wędrował sobie przez ten przekaźnik szukając drogi na skróty. Niestety czyszczenie masy i smar miedziowy na masie przy akumulatorze i przy reflektorach nie usunął grzania. Nie jestem elektrykiem, ale z tego co kojarzę to przy zarówkach 55W i napięciu 12V to idzie ładnych kilka amperów.
No i to, ze przekaźnik ma taki sam układ nóżek nie oznacza, ze ma taki sam schemat wewnętrzny jak przewidziany przez fabrykę - stąd włożenie czegokolwiek może powodować nieoczekiwane atrakcje.
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-08, 10:22   
 

Nie, nie, to nie są nieoczekiwane reakcje, bo każdy przekaźnik o określonym układzie styków działa tak samo, trzy styki w pionie są od sterowania, natomiast te dwa pozostałe, to są styki robocze, zwierane po podaniu napięcia na sterujące (środkowy i którykolwiek ze skrajnych w pionie. W tym wypadku chodziło o zastąpienie blaszki przekaźnikiem i tak się stało, a że przy okazji wywołaliśmy taki efekt, to sprawa systemu instalacji a nie sposobu działania przekaźnika. Każda inna kombinacja podłączenia przekaźnika spowodowałaby albo jego zniszczenie, albo zwarcie instalacji.
Wszystkim, którym zworka się grzeje radzę zająć się tym natychmiast. Takie sytuacje prowadzą do pożarów. A jeżeli chodzi o "ilość amperów" to jest to do obliczenia matematycznie: dzielimy moc odbiornika przez napięcie i wychodzi wartość prądu w amperach (55W:12V=4,58A).
 
 
Psztym 
Stary młodzik


R25: 2165,TX,J7T,B29B,1991
Imię: Szmaragdowa
Wiek: 49
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 128
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-10-12, 21:41   
 

Kolega taxi.wroclaw ma rację:
"Wszystkim, którym zworka się grzeje radzę zająć się tym natychmiast. Takie sytuacje prowadzą do pożarów."
Zdjęcie gniazda w którym u mnie tkwiła zworka.
http://www.fotosik.pl/pok...a3386dbc1b.html
Z moich obserwacji wynikło, że to żaden odbiornik tylko sama blaszka jest problemem.
Wypolerowanie styków blaszki sprawiło, że się nie grzeje (samo WD 40 nic nie da - trzeba usunąć utlenioną warstwę).
Dla spokoju można zrobić jak ktoś już proponował na forum - zlutować przewód na stałe.
A ja szukam takiego gniazda :-)
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-10-12, 21:48   
 

Psztym , to zwykłe gniazdo przekaźnika. Idz do sklepu gdzie mają przekaźniki i powinni tam mieć przekaźnik razem z kostką i kawałkami przewodów . Gdyby nie pasowała to mogę zerknąć u siebie. Być może mam takie gniazdo ale nie daję gwarancji że będzie niebieskie.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Psztym 
Stary młodzik


R25: 2165,TX,J7T,B29B,1991
Imię: Szmaragdowa
Wiek: 49
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 128
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-10-12, 22:25   
 

Na kolorze mi nie zależy. Ale żeby "firmowo" siedziało w skrzynce w Reni. Bo na razie mam ordynarnie wyciągnięte kable i dyndającą zworkę :-)
Nie wiem czy takie "normalne" ze sklepu przypasuje...
 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2009-10-12, 22:29   Wył
 

Wyciągnięty "kabel" z dyndającą "zworką" :D:D:D to musi ciekawie wyglądać :D:D:D.
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-12, 22:30   
 

mam kilka desek rozdzielczych. Zabrac gniazdo na zlot?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29