:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak podłączyć halogeny w TX???
Autor Wiadomość
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-06-14, 00:07   Jak podłączyć halogeny w TX???
 

Wiem ze to już było, ale nie było rozpisane dokładnie ;)!! Mam TX -a :)!! W tunelu podłączyłem włącznik od wycieraczki tylniej szyby razem z ogrzewaniem i działa jedno i drugie ;) Teraz pytanie jak poprowadzić instalacje żeby działy halogeny z przodu (mam oryginalny włącznik ;)!!?? Jeżeli ktoś to praktykował to poproszę o schemat jak poprowadzić przewody tak żeby to wszystko zaczęło działać :)
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-14, 09:56   
 

jeśli wymontowałeś oryginalny włacznik ogrzewania tylnej szyby i w jego miejsce chcesz wsadzic oryginalny włącznik halogenów przednich to potrzebna Ci jeszcze ta wiązka spod włącznika. To krótki zestawik od najbliższej kostki do obu włączników halogenów (przednich i tylnych), są na nim też 2 przekaźniki. Musisz miec też oryginalne kable przy halogenach, które wpina się do wolnej kostki za lewą lampą przednią. Teraz wszystko zależy od wiązki przewodów, która idzie do tych świateł w lewej (czyli tej po stronie kierowcy) podłużnicy. Niestety w moim przypadku brakowało tam przewodu od halogenów przednich. Musiałem pociągnąc dodatkowo jeden przewód od kostki świateł przednich w desce rozdzielczej aż do oryginalnego przewodu przy jednym z halogenów.

Ufff i wcale nie jest to takie skomplikowane jak tu piszę. Da to się zrobic na intuicję. Jak cos to podjedź nad Jasień - zrobimy w moment.

temacik już kiedyś był http://www.renault25.eu/v...%BF+halogen%F3w
_________________

 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-06-14, 10:56   
 

Widzisz Adasiu i tu się pojawia problem bo nie mam wiązek z tamtego auta :( i pewnie będę musiał coś tworzyć samemu :(!! a elektryce w moim aucie nie ufam bo poprzedni właściciel już tam na grzebał.. i trudno dojść do tego co jest co :(!!
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-06-14, 14:29   
 

ja wlasnie zamontowalem oryginalne przeciwmgielne dostalem je od Adama :) mialy wiazke laczaca 2 swiatla ze soba :) podlaczylem pod kostke znajdujaca sie pod lewa lampa :) wlaczylem swiatla + przeciwmgielne i tylko z tylu sie zaswiecilo a z przodu nic :(
wiec podlaczylem je pod stara instalacje od nieoryginalnych halogenow ktora sam kladlem w tamtym roku i swieca :)
musze chyba zadzialac i poszukac jakiejs 25 ze swiatlami przeciwmgielnymi z przodu i wymontowac to czego potrzeba zeby sie zaswiecily :)

u mnie jest wolne miejsce w bezpiecznikach na swiatla przeciwmgilene z przodu. to tyle co odkrylem :)
 
 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-14, 21:13   
 

Jagieł ja mam od nowa zrobioną wiązkę pod Halogeny jak bedziesz miał czas to podjedźdam ci schemacik i zdjątka napewno sobie poradzisz
 
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-06-15, 22:28   
 

No to teraz tak ;)!! wiązkę łączącą halogeny mam, wolną kostkę przy lampach też, ale przy bezpiecznikach mam "burdel" zrobiony przez poprzedniego właściciela i nie mogę się połapać gdzie co idzie bo gość porobił instalacje po swojemu :(!! Pytanko skąd podłączyć zasilanie na halogeny (o ile znajdę kable które idą do kostki pod lampę) i jakie rozmieszczenie mają kable na oryginalnym włączniku od halogenów żeby paliła mi się kontrolka????
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-15, 23:03   
 

zasilanie halogenów weź ze światła pozycyjnego (z kostki w desce rozdzielczej). Oryginalna wiązka powoduje, że przy pozycyjnych możesz włączyc przednie przeciwmgielne - po właczeniu przednich działa Ci wtedy i tylne przeciwmgielne. Za to przy samych pozycyjnych (bez włączenia halogenów) tylne przeciwmgielne się nie uruchamia. Wystarczy jednak przełączyc światła w pozycję świateł mijania a tylne przeciwmgielne da się zapalic bez wcześniejszego włączenia przednich halogenów.
Ale pogmatwałem -no nie?? Ale tak to działa :)
rozmieszczenie kabli?? na wiązce masz dwie kostkia na kostkach okrągłe nalepki w kolorze kostek włączników. Wiązkę nową musisz założyc w miejsce tej starej (podłączyc do kostki głębiej w desce przy drzwiach kierowcy).
_________________

 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2009-06-16, 23:08   Halogeny
 

U mnie włączenie halogenów z tylnym przeciwmgielnym nie ma nic wspólnego. Każde włączam oddzielnym wyłącznikem
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-17, 07:43   
 

tak zgadza się - ale spróbuj włączyć światła pozycyjne i tylko przeciwmgielne tylne? Udało się?
_________________

 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2009-06-17, 11:48   
 

tak sie zastanawiam na kij mi wlaczac pozycyjne i tylnie przeciwmgielne?? jakos nie widze w tym celu
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-17, 12:10   
 

firma produkująca nasze samochody - też nie widziała takiego celu :D
_________________

 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-18, 18:07   
 

Witajcie! Ja mam instalację elektryczną w całości fabryczną, z wyłącznikami świateł p. mgłowych w desce rozdzielczej z lewej strony. Działa to tak jak opisał Adam. Dodam, że podobnie jest to rozwiązane w Poldku Atu Plus, z tą różnicą, że każdorazowe przełączenie na światła drogowe, też powodowało wyłączenie tylnych lamp p. mgłowych ale tylko do czasu powrotu na mijania. Natomiast wyłączenie świateł mijania do pozycyjnych, lub całkowite, powodowało konieczność użycia ponownie włącznika lampy tylnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 26