:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka cyfrowa
Autor Wiadomość
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-02-07, 00:42   Lustrzanka cyfrowa
 

Jak już wspominałem przymierzam isę do zakupu lustrzanki.
Ma a w zasadzie musi :) to być OLYMPUS.
Na razie biorę pod uwagę dwa modele
E-620 i E-520 który z tymi samymi obiektywami jest dośc dużo tańszy.
Na pierwszy rzut oka widzę że E-620 ma uchylny wyświetlacz i nieco więcej Mpix .
Poza tym z rzeczy które się wykorzystuje do robienia zdjęć a nie zabawy , są one chyba podobne.
Jest też E-450 dużo tańszy od dwóch wymienionych.
Co do obiektywów które są w kompletach to zdaję sobie sprawę że szału nie ma no ale są dwa i jako tako zapewniają pokrycie "zasięgu" ;). Teraz pytanie , który ??? i Dlaczego ??? Co mi się z tych funkcji przyda a co nie . Bo jeśłi miałbym kupić droższy E-620 a nie miał korzystać z dodatkowych funkcji jakich nie ma E-520 no wziałbym ten drugi tańszy bo po co mieć coś z czego nie będe korzytał. Uchylny wyświetlacz jest ciekawy ale jak coś sie rusza i kręci to kiedyś sie zapewne ukręci znając trwałość dzisiejszych produkcji ;).
Z lustrzankami cyfrowymi nie miałem za dużo do czynienia to też nie wiem co się w nich przydaje a z czego sie nie korzysta. Zdjęcia raczej planuję robić normalne , no może jak znajdzie sie wiecej czasu to coś bardziej ambitnego niż samochody na ulicach ;).
Proszę więc użytkowników cyfowych lustrzanek o wskazówki .
Tutaj linki z allegro do zestawów ktore mnie interesują :
http://www.allegro.pl/ite...ektyw_gwar.html
http://www.allegro.pl/ite...ui_menu_pl.html
i tu jeszcze E-450
http://www.allegro.pl/ite...14_42_gwar.html

Pełne opisy też na stronie producenta :
http://www2.olympus.pl/co...e-620_21043.htm
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-02-07, 19:56   
 

Trudno mi się z braku czasu dokładnie wczytać w specyfikację, ale z pobieżnej lektury opisów wnioskują, że:
1. poszczególne modele nie różnią się znacząco jak na potrzeby amatorskich zastosowań.
2. wszystkie modele mają wystarczająco dużo funkcji i nie widzę żadnych rażących braków jakiejś funkcji.
3. obiektyw dodatkowy 45-150 wydaje mi się zbyt krótki. Szybko to zauważysz i będziesz chciał go zmienić. Być może lepiej od razu o tym pomyśleć.

Ja bym z wymienionych zestawów osobiście wybrał E-450, ale bardziej osobiście zastanowił się nad kupnem samego body i dobrał obiektywy osobno.
Dlaczego 450, a nie 620 ? Różnica w cenie body to 750 zł, natomiast różnica w parametrach praktycznie żadna. 2MPxl więcej nic nie dadzą przy tych obiektywach, bo różnicy w jakości nie zauważysz. Lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać na lepszy obiektyw, a uwierz mi, że różnica będzie gołym okiem widoczna.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
TomiLee84 
Forowicz


R25: R21, F3N, 1,7b/g 1992
Imię: RENIA
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 155
Skąd: ursynów
Wysłany: 2010-02-08, 10:41   
 

WOW!! sporo chcesz wydać na sprzęt. Jeśli tak, to myślę, że kolega Tombog ma rację. Kup body i obiektyw oddzielnie,bo jak się z czasem przekonasz noszenie pokaźnej torby z aparatem i dwoma obiektywami jest dość uciążliwe.Pominę fakt przekładania obiektywu-możesz przy tym niechcący zabrudzić lustro (nie od razu,ale z czasem...)
14-42 jest fajny do robienia zdjęć w domu i w ciasnych miejscach,ale w plener czy na zlotach :D jest już za mały (za krótkie zbliżenie optyczne).
Jeżeli jednak postanowisz na swoim :) to rozejrzyj się tutaj:
http://www.e-fotojoker.pl...eywords=olympus

Nie znam olympusa w ogóle,ale powiem Ci,że z praktycznego punktu widzenia,jeśli nie będziesz robił super wyrafinowanych zdjęć,to nie ma co przepłacać za super wypasiony model - takie jest moje zdanie. Sam w swoim aparacie nie wykorzystuję wszystkich jego możliwości.
_________________
R21-mój własny kwadrat
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-02-08, 22:52   
 

Widzę że w tym sklepie nie maja niestety E-450 .Mają tylko starszy moel E420. Truję własnie Tomkowi bo trochę zdjeć już w życiu narobił więc coś podpowie ;).
Ja się bawiłem tylko lustrzankami analogowymi a cyfrówki tykałem tylko "kieszonkowe" co prawda z mnóstwem bajerów ktorych nie poznałem do końca do dziś i ktorych zazwyczaj nie używam , no ale to nie to samo co lustrzanka.
Prawdę mówiąc byłem napalony na E-620 ale chyba górę weźmie zdrowy rozsądek i wcale nie chodzi tu o kasę ;).
Że chce wydać dużo jak na amatora.
Myślałem nad tym trochę i jeśli mam sobie pluć w brodę za pół roku że nie jestem zadowolony i mogłem wziąc coś lepszego to wolę od razu odżałować większą kwotę i wieziec że poprostu na więcej nie było mnie stać :).
Wszystko wskazuje na to że faktycznie wezmę E-450 z kitowym obiektywem na początek. Poznam aparat , popstrykam trochę a potem zainwestuję w jakiś dodatkowy obiektyw , kartę , akumulator itd . o ile moje oczekiwania nie będą zaspokojone :).
I tak za rok ceny polecą pewnie znacznie w dół i człowiek będzie zły , no ale to naturalna kolej rzeczy ;).

[ Dodano: 2010-02-10, 23:52 ]
No i decyzja która wcześniej zapadła została zmieniona ;) i zrealizowana.
Pojechałem dziś do sklepu obejrzeć sobie aparaty. Wcześniej dostałem kilka istotnych informacji od Tomka który zdązył już owe aparaty pomacać .
Zajechałem do sklepu i okazało się faktycznie że E450 ktory zamierzałem nabyć , jest mały ( zresztą olympus chwali się ze to najmniejsza lustrzanka ) . Pod lupę poszedł więc E520 . Większy , nieco cięzszy no i patrzę a tam promocja do 10 lutego.
E520 z dwoma obiektywami droższy tylko o 150 zł od E450 z jednym obiektywem i z kolei tańszy o 500zł od normalnej ceny sklepowej.
Musiałem się decydować natychmiast , bo jutro cena znacznie poszła by w górę a poza tym została ostatnia sztuka z wystawy. Niestety nie udało mi się nic więcej utargować , no ale po dokładnych oględzinach zdecydowałem się go wziąc i tak oto mam teraz kupę rzeczy do nauki ;).
Chciałbym tęz podziękowac Pomarańczowemu ża poświęcony czas i cenne uwagi których mi udzielił :).
Zakup wygląda tak :) :
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-11, 18:35   
 

Gratulacje, no tego aparatu trudno zapomnieć, bo z mniejszym różnie bywało :D
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 19:36   
 

Gratuluje zakupu i zycze wiele przyjemnosci z chwytania chwil ulotnych :). No i oczywiscie czekamy na pierwsze dziela z R25 w roli glownej oczywiscie :).
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-02-11, 22:48   
 

Dziś zakupiłem kartę pamięci. Oryginał Olympusa xDPicture . Dośc droga jak na 2 GB , ale co mnie najbardziej zaskoczyło , to napis na pudełku. Jest tam napisane "Made in Japan" :D.
Szok. Kiedyś takie napisy były standardem jeśłi chodzi o sprzęt a dziś to już wyjątek ;).
Ciekawą rzeczą jest fakt że np. zdjęcia panoramiczne można robić tylko na kartach xDPicture , na CS nie można , przynajmniej wg. opisu. Te xDP to prawdopdobnie jakiś patent olympusa bo ten typ stosowany jest w dyktafonach , aparatach itd tej firmy.
Popstrykałem dziś trochę ale głównie w celach poznawczych ;). Mnogośc funkcji i ustawień jak narazie przytłacza. Jedną z fajnych rzeczy jest regulacja siły błysku lampy. Swoją dorgą ciekawy jestem jak to rozwiązali technicznie ?? Przełaczana pojemnośc kondensatorów ???
Jeszcze jakaś torba mnie czeka bo na razie nie mogę się z nim nigdzie ruszyć ;) , ale zawsze zostaje stara torba od kamery ;).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-11, 23:02   
 

To zdradż teraz tą słodką tajemnicę ,czemu to musiał być Olympus ???
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2010-02-11, 23:02   
 

byly takie torebki na piwo warka :D takie czerwone :D sprawdza sie :) nikon tam się mieści :D z 2 obiektywami :D i nie rzuca sie w oczy
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-02-11, 23:16   
 

tomala napisał/a:
To zdradż teraz tą słodką tajemnicę ,czemu to musiał być Olympus ???


Bo podobnie jak R25 czy Magnrtofonów szpulowych , jest ich mało i nie są tak popularne i rozpowszechnione jak reszta , W jakiego fotografa czy fotoamatora nie rzucisz kamieniem to trafisz w Nikona albo Canona ;).
A tak poważniej to mam Olympusa już kilka lat i o ile sam nie spaprałem zdjęcia to aparat mi go nie spaprał :). A nauczyć sie i zrobić dobre zdjęcie to też nie było prosto , bo lustrzanka jest analogowa ( z elektronicznym sterowaniem ) i na wyniki trzeba było troche poczekąc zanim film się wywoła ;).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-11, 23:20   
 

-no to szacun za wierność marce. No i udanych fotek.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-12, 07:28   
 

najbliższa póba generalna już niebawem, na zlocie zimowym

ps. będziemy sie uczyc razem. U mnie to OLYMPUS E-510 ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 26