:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie odpala jak sie nagrzeje.
Autor Wiadomość
dominikR25
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-04-27, 18:34   Nie odpala jak sie nagrzeje.
 

Witam mam dośc poważny problem szczególnie jak nie mam zbyt wiele czasu.
Silnik spokojnie odpalam jak jest zimny. ale gdy nawet chilke pojezdze i silnik sie nagzreje i osprzet mam problem z odpalaniem! Akumulator jest na pewno dobry iskry idą az miło! rozrusznik kreci ale z maks jeden obrót i przygasają kontrolki. Wcześniej czkałem tylko chwilke i mógł jechac dalej ale to co dzieje sie teraz mianowicie musze czekac z 30 minut!! az zupełnie ostygnie! i co to moze byc?
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-04-27, 23:28   
 

Ja miałem coś podobnego kiedyś w Preludzie - były źle wyregulowane zawory.
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-04-27, 23:30   
 

gzara napisał/a:
źle wyregulowane zawory

ale czemu by wtedy kontrolki przygasaly?

Mialem to samo z ta roznica ze u mnie rozrusznik wogole nie krecil po porzadnym nagrzaniu silnika. Jak byl zimny wszystko bylo ok ale wystarczyl powrot z trasy, postawienie samochodu na parkingu na kilkanascie minut i juz byl problem. Okazalo sie ze elektromagnes ma juz dosc i trzeba go wyniesc na smietnik :) Koszt nowego to ~60zl. Od tamtej pory awaria sie nie powtorzyla ani razu.

dominikR25 napisał/a:
rozrusznik kreci ale z maks jeden obrót i przygasają kontrolki

tak wogole to troche niejasno to napisales i ciezko sie polapac :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
dominikR25
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-04-27, 23:59   
 

elektromagnes nowy mam od jakis 4 miesiecy takze nie powinien.
jesli nie jasno to postaram sie najjasniej jak moge. Jak silnik sie nagzreje nie moge odpalic musze czejkaz z 30 minut az ostygnie, wczesniej czekałem tylko chwilke. Gdy prubuje odpalic rozrusznik ledwo kręci, kontrolki przygasają choć akumulator jest mocny. a pozatym działo się to już przed wymianą elektromagnesu ale teraz musze czekac naprawde długo a nie 2 minutki.
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2006-04-28, 07:34   
 

Proponuję koledze oddać rozrusznik do sprawdzenia fachowcom,
miałem kiedyś podobną sytuację, do wymiany były szczotki,
poza tym okazało się że na uzwojeniu wirnika było przebicie.
Najlepiej jakbyś miał drugi rozrusznik na podmiankę, można by było wykluczyć usterki instalacji elektrycznej w reni.
_________________

 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-04-29, 05:43   
 

Napewno rozrusznik jest do sprawdzenia.
Może być że jest wyrobiona któraś tuleja na której opiera się wirnik. Jak się nagrzeje to materiał się wtedy rozszerza i może wtedy wirnik dotykać do stojana. Jak kontrolki przygasają to albo jest gdzieś zwarcie albo bardzo duże obciążenie. Proponuje zdjąć rozrusznik, rozebrać go i dokładnie obejrzeć. Zwróć uwagę na wirnik i stojan czy niesą gdzieś obtarte.
 
 
 
dominikR25
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-04-29, 12:08   
 

szczotki mam nowe , sprawdze ten wirnik
 
 
PiotrWie 
Raczek



R25: sympatyk ( po sprzedaży Reni )
Wiek: 65
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 19
Skąd: dolnośląskie
WysÅ‚any: 2006-04-29, 15:05   
 

Poprzedni właściciel mojej renatki miał podobny problem po sprowadzeniu do Polski, tyle, że u niego występowało to po poważnym nagrzaniu ( 50 - 60 km ). Walczył z tym dość długo ( jak go zawieźli do serwisu było już OK ) Wymienili mu wiele rzeczy, nawet katalizator w ASO za 4500zł !!!!! aż jakiś starszy mechanik w warsztacie Auto France powiedział mu, zeby sobie wymienił moduł zapłonowy - wreszcie pomogło.
_________________
PiotrWie
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
WysÅ‚any: 2006-04-29, 21:12   
 

zrób inny eksperyment.
Jeśli nie będzie mógł odpalić kiedy będzie gorący to nie odpalaj go z rozrusznika.
spróbuj na popych . Jeśli samochód odpali momentalnie przy lekkim popchnięciu to silnik jest ok ( zawory) jeśli będziesz go pchał przez pół dzielnicy :D a on dalej nie odpali to coś z silnikiem. Kiedyś jeździłem miesiąc bez rozrusznika.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-05-01, 00:11   
 

tylko uwazaj na poduszki pod silnikiem... ja kiedys w ten sposob urwalem......lape :) poduszka niby wytrzymala ale duraluminiowa lapa nie (jak sie okazalo byla nadpeknieta juz wczesniej)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
dominikR25
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-06-09, 13:24   
 

hmm...na popych odpala bo tak robiłem jak nie chciał odpalić stała z miesiac bo brat na szkolenie wyjechał i miałem jego wkoncu dwa dni temu wzieliśmy sie z tatuskiem grzebalismy grzebalismy na drugi dzien pjechalismy do starch dziadków co rozruszniki robia juz wiele lat i powiedzieli ze rozrusznik jest perfekt, powiedzieli ze na pewno nie ma masy na silniku ;] i tak było ;] zerwała sie nie wie czemu ;] dziury mam na ulicy duzze ;] jest lepiej ;] ale duzo nie jeździłęm i nie wiem czy dalej jest tak jak wczesniej teraz przynajmniej rozrusznik kreci i kontrolki nie rpzygasaja ;] jak nie miał masy to klemy jeszcze sie gzrały ;]
 
 
ciepÅ‚y 
Gaworek


R25: 2.0 12v TXI 1990r
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 28
SkÄ…d: kielce
WysÅ‚any: 2006-06-22, 00:44   
 

u mnie tak jest !!tylko że nic nie przygasa, rozrusznik kreci a samochod nie odpala!!tylko jak jest cieply na analizatorze spalin wychodzi super!!bo myslalem ze sonda siedzi i podaje mu za bogata mieszanke!ale wszystko jest ok!wiec moze jednak zawory??jaki jest luz na zaworach w 2.0 i
_________________
Ciepły
 
 
 
soki 
Kawaler


R25: 2.0, GTS, 1990, b297, j6r 706
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Koziegłowy
WysÅ‚any: 2006-08-20, 16:29   
 

podepne sie do tematu

jak silnik osiagnie temperature pracy to czesem mam problem z odpaleniem
po przejechaniu okolo 20 km podjezdzam pod dom gasze i odrazu chce odpalic to czasem choc nie zawsze moge odpalic, wtedy na pych bez najmiejszego problemu odpala
i jeszcze jedna podobna sytuacja nagrzany silnik, ale tym razem odpala ( nie utrzymuje obrotow musze trzmac lekko na gazie), ale jak nie przytrzymam na gazie i nie przejade kilkudziesieci metrow i mi zgasnie to tez nie zawsze ale czasem nie moge go odpalic kreci jak oszalaly ale nie zaskakuje a na pych bezproblemowo odpala
jezdze na gazie tzn LPG :) jak mam benzynke w zbiorniku przelaczam na benzynke i tez odpalam bez pchania, ale niestety ostatnio nie mam benzynki bo mi z pompy leci ta ciecz droga
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-08-21, 13:33   
 

soki napisał/a:
jezdze na gazie tzn LPG :) jak mam benzynke w zbiorniku przelaczam na benzynke i tez odpalam bez pchania,
jesl,i dobrze rozumiem to tak Ci się dzieje tylko na gazie ?? problem z tym odpalaniem ?? bo jeśli tak no to przegląd instalacji trzeba zrobić
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-08-24, 10:22   
 

Oj parownik doremontu, wymiana membram powinna pomóc. Koszt zestawu to około 100 pln
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 30