:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak iskry na świecach
Autor Wiadomość
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-03, 11:43   
 

Jestem nowym i mam pytanie odnośnie braku iskry na świecach. Zmieniałem już czujnik położenia wału, cewkę oraz komputer. Iskry nadal nie ma. Przekaźniki przy komputerze sprawne, aleeeeee nie otrzymują sygnału sterującego powodującego załączenie ich po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Gdy dałem w miejsce impulsu zasilanie z cewki silnik odpalił i działa zarówno na benzynie jak i na gazie. Jak sprawdzić (i oczywiście usunąć) gdzie i dlaczego ginie sygnał sterujący? Proszę o pilną pomoc i dziękuję z góry.
_________________
And
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-03, 19:47   
 

trochę mało danych. Co to za silnik? Czterocylindrowy? 2.0 na gaźniku? 2,2 na wtrysku? A może 2.0 na wtrysku 12v? Czy też V6? No pewnie nie diesel bo masz swiece iskrowe :)
_________________

 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-05-03, 20:36   
 

gorand napisał/a:
Przekaźniki przy komputerze sprawne, aleeeeee nie otrzymują sygnału sterującego powodującego załączenie ich po przekręceniu kluczyka w stacyjce.


W tym zdaniu tkwi odpowiedź . STACYJKA Ci nie zalącza "sygnału sterującego" do przekaźników.
Adaś oprócz diesla ,nie ma znaczenia jaki rodzaj silnika , "obieg powstawania iskry" :P jest taki sam
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
Ostatnio zmieniony przez $SKORPION$ 2013-05-03, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-03, 21:32   
 

Silnik 2,2 na wtrysku, benzyna plus gaz. Stacyjka jest ok. Czy sygnał sterujący przechodzi przez jakiś tam przekaźnik???????? Jeśli tak to który i gdzie on jest? Jakie dane jeszcze są potrzebne by było jasno?
Pozdrawiam
_________________
And
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2013-05-03, 22:06   
 

Witam na forum :) Na jakiej podstawie wiesz że stacyjka jest sprawna?? Przekaźniki masz opisane na klapce.
_________________

 
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-03, 22:11   
 

Do stacyjki dochodzą tylko dwa kable. Oba żółte, jeden zasilający drugi po włączeniu stacyjki też łapie plus. Czyli dobre., Dalej gdzieś te kable giną i nie wiem jak idzie układ elektryczny dalej. Najlepiej gdybym dysponował schematem elektr. i wiedział czy wchodzi na jakiś tam przekaźnik. Bo zanim zgasł silnik słyszał odgłosy terkotania przekaźnika.
_________________
And
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-03, 22:15   
 

Niestety ale nie mam opisów przekaźników na klapce. Są schowane pod odkręcana pokrywką na gadaczkę chyba tak to się nazywa a dokładnie u mnie są tylko wyjęcia by dźwięk się wydobywał.
Pozdrawiam
_________________
And
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2013-05-04, 10:41   
 

Stacyjka ma 4 kable . Czerwony na którym jest cały czas plus, zółty na którym pojawia się plus w pierwszej pozycji stacyjki , drugi zółty na którym pojawia się kolejny plus po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon , i biały który uruchamia rozrusznik a przy tej okazji zanika plus na pierwszym zółtym .
Jak sprawdzałeś przekaźniki ?? Robiłeś pomiary ???
Jeden z przekaźników załącza stacyjka ( drugi zółty ze stacyjki ) a drugi jest załaczany przez komputer.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-04, 11:01   
 

Dzięki za info, lecz nadal nie wiem który przekaźnik (jak go zlokalizować) odpowiada za sterowanie sygnałem. Czy mógłbyś, jeśli masz, podesłać schemat elektryczny lub może już są gdzieś na forum. Szukałem w schematach, były informacje tu jest schemat i miał być link do niego a u mnie go nie widać. Czy to zależy od ustawień komputera, konta lub czegoś innego, że nie widzę tych linków? Pozdrawiam i dziękuję za już :D
_________________
And
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-08, 20:27   
 

Witam wszystkich. Ponieważ jestem hmmmmmmmmm zielony szukam schematów elektr. i znalazłem dowland - schematy - renix/bendix (oraz elektryka) zajrzałem tam niby miały być pliki :D aleeeeeeeee nic nie ma :shock: czy ktoś posiada te schematy i mógłby mi je przesłać na mojego maila??????????? jest mi to niestety bardzo potrzebne!!!!!!!!!!!!- renata 25 B29 2,2 na wtrysku Pozdrawiam
_________________
And
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2013-05-08, 22:15   
 

gorand napisał/a:
zajrzałem tam niby miały być pliki aleeeeeeeee nic nie ma

Nie wiem jaki masz komputer, ale i linki i pliki w download są i można pobrać schematy. Przed chwilą sprawdziłem.

Co do Twojego problemu ...
gorand napisał/a:
Gdy dałem w miejsce impulsu zasilanie z cewki

... możesz jaśniej, dokładniej ?

Zasilanie cewki jest realizowane bezpośrednio ze stacyjki. Przekaźniki nic tu nie mają do roboty. Napisz konkretnie co się dzieje przy próbie odpalenia silnika. Czy rozrusznik kręci, czy jest kompletna cisza ? Co konkretnie ze sobą zwierasz, że silnik zaczyna pracować ?
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-09, 09:20   
 

Problem polega na tym, że w chwili gdy włączam zapłon i uruchamiam silnik rozrusznik kręci ale silnik nie odpala. W kabinie nie słychać by włączała się pompa paliwa i jak sprawdzał kolega nie ma też iskry. Po przeczytaniu paru postów na forum sprawdziliśmy czy załączają się przekaźniki w komorze komputera. Otóż nie słychać i nie czuć oraz za pomocą miernika sprawdziliśmy, że brak impulsu sterującego do załączania tychże przekaźników. Na jednym kabelku są oba. I wtedy podaliśmy impuls (+) z zasilania cewki, które pojawia się z chwilą załączenia stacyjki. Samochód odpalił i pracuje. Ale nie chcę tak jeździć!!! Chcę określić i znaleźć przyczynę i ją usunąć. A odnośnie schematów, fakt są, ale dopiero teraz tzn. jestem w pracy i na komputerze w pracy są i udało się otworzyć, w domu niestety nie. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.
_________________
And
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2013-05-11, 02:30   brak iskry
 

Gruby czerwony przewód - zasilanie przekaźnik(ów)a w kompie - na nim właśnie ma pojawić się 12V - z doświadczenia wiem, że często pod przekaźnikami śniedzieją styki, poluzowują się konektory. Jeśli nie to, to znaczy że inna kostka może mieć zaśniedziałą końcówkę lub (co jest najczęstrzym przypadkiem w renówkach) obłamany kabel... Trzeba tylko iść po czerwonym kablu zasilającym (i tu pod wpływem chwilowego zamyślenia i późnej (wczesnej) pory proszę o potwierdzenie (Tombog, Maciej) bom zapomniał - czy czerwone kable w naszych reniach to zasilanie PO stacyjce a żółte PRZED stacyjką??) jeśli tok mojego rozumowania jest OK to szukać po czerwonym grubym kablu, jeśli tok zły - szukać po żółtym kablu... (ja stawiam na czerwony ;) ).
PS: Kolego - jeśli sprawy elektryki (elektroniki) są Ci obce - lepiej powierz znalezienie usterki komuś kto ma jakieś pojęcie o elektryce we francuskich autach bo coś mi się wydaje, że jak się zacznie kombinowanie na przewodach zasilających to zaraz będą posty typu rozładowuje mi się po nocy akumulator lub jak ugasić pożar instalacji... (jestem przeciwnikiem lewych wpinek, mostków i dodatkowych połączeń robionych bez ładu i sensu ; ))

A tak poza tym to cieszę się że mamy Nowego użytkownika Wspaniałego R25 :) Pozdrawiam :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
gorand 
Dzidziuś


R25: B29
Imię: Reneta
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-12, 18:48   
 

Dzięki za post, aleeeeeeee Nie odpowiedziałeś kolego na problem. Sorki :D Otóż gruby czerwony kabelek podaje sobie, tak jak należy, plus w tym wypadku jest ok. Problem tkwi w tym, że sygnał sterujący (!!!!!!!!!!!!) czyli kabelek brązowy cienki nie chce podawać plusa gdy włączę stacyjkę. I to jest kwintesencja problemu. Jak do niego dociera plusik (powinien bo u mnie go nie ma :( ) gdy włączy się stacyjkę :D i którędy sobie ten "plusik" przebiega. A odnośnie wpinek: realizowane są tak by po wyłączeniu stacyjki żadne "lewe " prądy sobie dowolnie nie chadzały. Pozdrawiam
_________________
And
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-05-12, 20:42   
 

Podmień stacyjkę na inna i wtedy sprawdż miałem tak kiedyś raz ładowanie się paliło raz kontrolki gasły albo samochód zmieniłem kostkę w stacyjce i było ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29