:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Tombog
2008-05-05, 13:34
Montaż CD IN w firmowym radiu PHILIPS 22 AP 082/62
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-09-04, 23:38   Montaż CD IN w firmowym radiu PHILIPS 22 AP 082/62
 

Zakładam, że wiesz jak wymontować radio, lub masz je już na stole. Nie będę też wnikał w sztukę władania lutownicą, ani tym podobnych spraw. Przedstawiam własny przypadek na podstawie którego, możesz zrobić to samo, lub coś lepszego.
Przygotuj więc lutownicę, kalafonię, cynę, wtyk minijack stereo, dwużyłowy kabel ekranowany. Możesz też kupić gotowy kabel, np. minijack-chinch i odciąć wtyki chinch. Wyjdzie trochę drożej, ale jest to lepsze rozwiązanie, dla tych co mniej sprawnie władają lutownicą :mrgreen: . Więc do dzieła.


Otwieramy górną pokrywę radia i kierujemy wzrok w miejsce oznaczone na zdjęciu żółtym kolorem.


Do punktu nr 1 lutujemy ekran naszego przewodu. Do punktów 2 i 3 lutujemy przewody sygnałowe L i P.
Właściwie na tym moglibyśmy zakończyć ten morderczy proceder :mrgreen: Wystarczy włożyć minijacka do discmana, walkmana, mp3playera, lub czegoś w tym stylu i z głośników popłyną ulubione dźwięki.
No dobrze, ale co z wewnętrznym sygnałem z radia lub magnetofonu, ktoś zapyta ? Jak je odłączyć ? I tu dochodzimy do sedna sprawy.

W momencie pojawienia się sygnału z przenośnego urządzenia, radio samo milknie a pojawia się dźwięk z tegoż właśnie urządzenia. żeby nie było jednak aż tak kolorowo i pięknie, jest pewna bariera do pokonania. Każde urządzenie przenośne ma zwykle inną impedancję wyjściową, co wpływa na zachowanie się całego zestawu. Ideałem było by więc dopasowanie impedancji urządzenia, do właściwego zachowania się zestawu.
Po podłączeniu np. walkmana sony, nie słychać żadnej zmiany do momentu włączenia play. Nawet bez kasety, sygnał wystarczy do wyciszenia całkowitego radia.
Po podłączeniu mp3 playera, radio delikatnie przycichło. Na tyle delikatnie jednak, że nie było denerwujące.
Po włączeniu urządzenia, radio cichło, nawet bez uruchomienia play. Widocznie pojawił się stan wystarczający do wyciszenia radiówki.
W końcu ostatnie urządzenie jakim dysponowałem, palmtop znacznie obniżył poziom sygnału wewnętrznego. Nie do przyjęcia na dłuższą metę. Po włączeniu muzy, radio ucichło całkowicie. Pojawił się jednak inny problem. Między utworami pojawia się sygnał z radia. Związane to jest z chwilą, gdy palm wczytywał następny utwór. W tym momencie na jego wyjściu nie było żadnego sygnału, nawet gotowości.
Discmanem niestety nie dysponowałem, więc nie znam jego zachowania.
Jak więc widać każde urządzenie inaczej wpływa na wyłączanie sygnału wewnętrznego. Najlepiej zdał egzamin walkman, następnie mp3player.

Teraz do czego pozostałe oznaczenia.
Punkty 4 i 5 to alternatywa, dla silniejszych źródeł sygnału. Nie chodzi tu o poziom dźwięku, tylko o wartość sygnału spoczynkowego. Tego gdy nie jest włączona muzyka.
C1 i C2 to kondensatory, na których można zrobić przerwę, gdyby ktoś wolał jednak odłączać sygnał wewnętrzny niezależnie. Można też poeksperymentować z własnymi pojemnościami, wstawiając inne wartości dla sygnału zewnętrznego, wpływając tym samym na jego korekcję.

Ja osobiście jestem zadowolony z tego rozwiązania, więc porzuciłem poszukiwanie innych. Pozostaję przy mp3playerze, oraz palmie. muszę tylko zmienić impedancję wyjściową palma, żeby nie wyciszał mi tak bardzo radia. Podczas jazdy z GPS, będzie mi podawał komunikaty wyciszając radio :mrgreen:

W związku z tym, że podłączamy sygnał z wyjścia słuchawkowego, polecam ustawienie głośności na przenośnym urządzeniu tak, aby po odłączeniu kabelka radio grało z podobnym poziomem głośności. W innym przypadku mogą wystąpić durze szumu, lub zniekształcenia sygnału. Jeśli macie w urządzeniu wyjście LINE OUT to polecam używanie właśnie tego wyjścia.

Uffffff. :mrgreen:
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-02-04, 15:02   
 

1.Mam pytanko czy może być ,przewód od słuchawek z mini jack-em?
2.Czy przewód ekranowy w tym przypadku dwa, kanał P.i kanał L. łączymy razem i lutujemy do pkt.nr.1?
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2013-02-04, 16:20   
 

Na obydwa pytania odpowiedź brzmi TAK :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-02-04, 16:46   
 

Super ,podziękował bardzo :D
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-02-24, 19:32   
 

A mogę wiedzieć co ta ustroistwo koło śrubeczki ten prostokąt brązowy jeden na górze drugi na dole, zauważyłem że u mnie tego na górze nie MA, miejsce na To jest ,radio gra .
Jak to się nazywa i czy można to gdzieś kupić?,to bym przylutował.
To jest dokładnie nad punktem nr.2 zaznaczonym przez Tomboga :?
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2013-02-26, 09:51   
 

To kondensator i jeśli fabrycznie go nie było , to nie musisz go uzupełniać , zresztą żeby dojść do jego wartości , trzeba by było wymontować go z jakiegoś radia które go posiada i zmierzyć.
Jeśli jednak faktycznie ich nie masz ( bo powinno nie być obu , nad dwójką i pod ) , to nie powinno być też rezystorów po lewej stronie od dwójki .
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-12-12, 12:50   
 

Radia w R25 to : 22DC882
22DC885


znalazłem na stronie http://elektron.pol.lubli...jlj24/studio24/

żeby znaleźć car audio / katalog / Philips i szukamy seria DC i numeru 882 lub885
 
 
 
Formel 
Częsty forowicz


R25: 1986 V6 Turbo, 1990 Turbo D
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 239
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-11, 10:07   
 

Miejsca 2 i 3 mają jakieś swoje specjalne oznaczenie? Jak je znaleźć np. w renówkowskim PHILIPS 22DC 661?
_________________
"Gdy ktoś staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem" - Hunter S. Thompson
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-04, 20:11   
 

to jest niezłe

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 25