:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
drogowe zyczenia
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-11-16, 15:59   drogowe zyczenia
 

mam taki pomysl!
wpisujcie ponizej co was irytuje u innych uczestnikow drog....moze ktos ,kto robi cos co was drazni nawet sobie z tego nie zdaje sprawy i pomysli zanim popelni glupote?
osobiscie do szalu mnie doprowadza powolne ruszanie ze swiatel w momencie gdy za mna stoi milion aut a swiatla sa "krotkie" oraz jak w korku przed moim autem stoi ktos z wcisnietym pedalem chamulca! pol biedy gdy jest to stare auto i zarowki ma slabe...ale jak jest to nowe auto oslepia jak sie patrzy :mrgreen:
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-11-16, 18:17   
 

Moze nie jest to grozne zachowanie itp ale upierdliwe i czesto je obserwuje pod moim blokiem a mianowicie chodzi o parkowanie. Na moim osiedlu nie jest zbyt wielu miejsc do parkowania wiec kazde miejsce jest na wage zlota a nie raz sie zdaza ze na parkingu, gdzie miesci sie 8 samochodow (i to wcale nie musza sie upychac lusterko do lusterka...) poustawiaja sie tak, ze wchodzi ledwo 6! Nie jeden raz musialem parkowac dwa bloki dalej bo w okolicy nie bylo miejsca. Juz nie wspomne o parkowaniu na wprost chodnika ktory przecina parking utrudniajac przejscie ludziom a co dopiero mowic o wozkach dzieciecych.
Inna sprawa ktora mnie wkurza to cwaniaczenie na drodze: ktos jak ma "beemwu" i mysli ze jest kozak i nie dosyc ze jezdzi jak wariat to np. wyprzedza cie na trzeciego (a nieraz na czwartego) i jak tylko wyprzedzi daje po hamulcach bo nie pomyslal ze moze nie ma miejsca na dalsze wyprzedzanie.
Aaaa przypomnialo mi sie o jeszcze jednym - niektorzy chyba nie sa swiadomi jak maja bardzo zle ustawione swiatla mijania i jak bardzo to oslepia jadacych znaprzeciwka. Albo sprowadzili sobie jakiegos anglika i zapomnieli o przerobce reflektorow albo wstawiaja zarowki mega-giga-super-hiper-jasne o mocy 10000kW oczywiscie w kolorze niebieskim bo im za ciemno nie zwracajac uwage ze nie koniecznie maja homologacje itp. To chyba tyle, jak sobie cos przypomne to dopisze :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-11-16, 20:12   
 

Mnie najbardziej denerwuje u kierowców kilka takich rzeczy jak:
1) Jedzie sobie bubek po prostej drodze i kurde chamuje kij wie po co o co chodzi.
2) Pas do skrętu w lewo długa kolejka a jakis dupek wbija się z prawego pasa przed pierwszego kierowce który skreca.
3) Nie nawidze jak ktoś siedzi mi na zderzaku w trasie
4) Nie znosze takiego czegość gdy jakas osboba jedzie sobie lewym pasem, nie chce zjechac na prawy i tym samym chamuje ruch, to samo się tyczy tych ludiz co kurczliwie trzymają się osi jezdni.
5) Swiatła na litość boska jak ktoś nie widzi to niech sobie kupi okulary a nie wali po oczach !!! :evil:
To chyba wszystko jeżeli sobie o czyms przypomne nie omieszkam dopisać:) Pzdr dla Was
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-17, 07:32   
 

o z tym ruszaniem spod światel to Blondas ma rację. Światło sie zapali a poszczególni kierowcy dopiero jak samochód przed nimi ruszyl to szukaja dźwigni zmiany biegów, włączaja bieg i ruszaja. W ten sposob zamiast 10 aut przejeżdża 6.
A tak ogólnie to prowadząc samochód sie uspokajam bo bardzo lubie to robić. Naprawde niewiele rzeczy jest mnie w stanie wtedy wyprowadzic z równowagi. Naprawdę.
_________________

 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2005-11-17, 15:07   
 

Nienawidzę kiedy jadę lewym pasem ktoś wsiada mi na ogon, a kiedy go puszczam okazuje się, że on i tak skręca w prawo i dawno powinien jechać prawym pasem.

I jeszcze kiedy stojące na lewym pasie na czerwonym samochody dopiero przy ruszaniu włączają lewy kierunkowskaz.

Ale generalnie ciężko mnie wyprowadzić z równowagi- nie warto się denerwować.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-11-20, 14:06   
 

Dodam nadużywanie tylnego światła przeciwmgielnego. Jak tylko leciutko przydymi, albo przypruszy, to od razu pojawia się masa nadwrażliwców. Drugim przypadkiem jest niewyłączanie tego światła po wjechaniu w strefę lepszej widczności. Jak już raz włączy, to tak będzie jechał aż do celu, bez względu na warunki, które przecież zmieniają się ciągle.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-11-20, 14:48   
 

Mnie drażni wpychanie się na chama na samym początku kolejki na pasach dla skręcających w lewo lub w prawo, przez takich "cwaniaków" muszę stać dłużej , no i jazda na przeciwmgielnych przednich w nocy gdy nie ma żadnej mgły
jeszcze dodam nadużywanie sygnałów dźwiękowych zwłaszcza w wawie, np. komuś zgaśnie auto na skrzyżowaniu to za 0,5 sekuny 5 samochodów z tyłu będzie trąbiło, a jak przyjdzie przepuścić karetkę to albo nie widzą, albo nie słyszą, bo radio za głośno mają nastawione!
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-12-01, 13:13   
 

tombog ma racie
tylne przeciwmgielne oślepiają
ale mało kto zdaje sobie sprawe ze włączanie tych świateł bezpodstawenie jet zabronione i karane
pozdrawiam :)
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-12-01, 14:14   
 

To ja dodam że z przednimi jest to sami :wink: a chyba w mieście wogóle zabronione, ale ostatnio to chyba jakas moda bo coraz cześciej spotykam sie z takimi co ciągle uzywaja przeciw mgielnych przednich
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-12-02, 14:49   
 

pewnie masz Konrad racje ale jest taki bajer o którym pewnie wiesz jak swiatła dodatkowe jazdy dziennej.... :oops:
_________________

 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-12-02, 23:44   
 

Światła przeciwmgłowe przednie to co innego niż do jazdy dziennej - mam nadzieje ze to jest jasne
jeżeli chodezi o używanie ich w mieście to - wbrew ogólnej opini można ich używac w obszaże zamieszkałym (nawet wśrud niekturych policjantów krązy przepis ze nei można-takiego rpzepisu nie ma)
światła przeciwmgielne używamy zgodnie z art 30 prawa o ruchu drogowym którae mówi ze podczas pogorszonych warunków przejżystosci powietrza kierujący pojazdem jest zobowiązany właczyć przednie światła przeciwmgielne, Światła mijania lub oba te swiatła jednoicześnie. czyli..
możemy jechać od zmieżchu do świtu, oraz między paździrnikiem a lutym bez swiateł mijania ale pod warunkiem ze mamy właczone przeciwmgłowe przednie i są wrunki określone w Art30.
Ale radze uważać ponieważ policjanci ze szczegółowymi przepisanmi czasami mają problemy więc albo jeździijcie nei wychylając sie alboi woźcie ze sobą kodeks ( nie śmiac się- ja taki woze i prydał sie , miałem nawet sprawe w sądzie kturą wygrałem, chodziło właśnie o jazde w zimie w nocy bez świateł mijania- jak widać da się :D )
pozdrawiam wszystkich mam nadzieje ze informacie będą pomocne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 25