:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z obrotami
Autor Wiadomość
matysek
[Usunięty]

  Wysłany: 2005-11-17, 17:13   Problem z obrotami
 

Witam serdecznie wszystkich. Potrzebuje pomocy...otóż problem tkwi w obrotach, tzn. tylko tych najniższych. Gdy samochód pracuje na niskich zapala się lampka SERVICE i zaczyna się delikatne szarpanie silnika...jak tylko dodam nawet minimalnie gazu – kontrolka gaśnie. Ta sama sytuacja powtarza się podczas jazdy. Jeśli noga jest na gazie to jest wszystko Ok., jak tylko dochodzi do zmiany biegu, sytuacja ponownie powtarza się. Renie mam na gaz, ale raczej to nie ma nic do rzeczy ponieważ przed wstawieniem miałem to samo.



ahhaa chcialem jeszcze dodac iz gdy zapala sie SERVICE to w tym samaym momencie zapala sie jeszcze jedna kontrolka w prawym gornym rogu pomarańczowa i raczej przedstawia cos jak błyskawice
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2005-11-17, 17:44   
 

Te błyskawice to są wtryski! I to osnacza że coś szwankują wtryski. Ale nie mam zielonego pojęcia co.
_________________

 
 
matysek
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-17, 18:04   
 

a czy mozliwe jest aby to byl jakis blad komputera??
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-11-17, 18:44   
 

albo silniczek krokowy Ci nawala albo jakis czujnik ....moze polozenia walu korbowego??
obstawial bym to 2-ie... :mrgreen:
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-11-17, 19:40   
 

Cytat:
ahhaa chcialem jeszcze dodac iz gdy zapala sie SERVICE to w tym samaym momencie zapala sie jeszcze jedna kontrolka w prawym gornym rogu pomarańczowa i raczej przedstawia cos jak błyskawice

wg instrukcji to: "Lampka kontrolna awarii elektronicznej" oznacza awarie elektryczna lub elektroniczna - nalezy natychmiast zwrocic sie do Przedstawiciela Renault :wink:
Nie mam benzyniaka wiec sie nie znam ale wg mnie Blondas ma racje i od tego bym proponowal zaczac a pozniej np. silniczek krokowy do przebadania...?
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-11-17, 19:44   
 

jak sie silniczek krokowy zafajda to wystarczy go wyczyscic....jesli padnie beda jaja sie dzialy..co do czujnika polozenia walu korbowego kiedys w seicento mi poprostu kabalek od tego czulnika sie przetarl po jezdzeniu po lesie i mimo iz nie byl zerwany do konca cuda wianki sie dzialy z autem ale jezdzilo... :wink:
 
 
matysek
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-17, 21:12   
 

auto jak by nie bylo... jezdzi ,ale sam fakt ze jest cos nie tak drazni mnie na MAXA! juz dawno bym go zaprowadzil ale serwisu renault ale w Łomży ten punkt nie cieszy sie dobra opinia.sam sie o tym nie przekonalem ale od wielu osob poprostu slyszalem przerozne zeczy i dlatego wolalem najpierw sie czegos poradzic
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-11-17, 22:14   
 

spokojnie :) to byl tylko cytat z instrukcji :) jesli to problem z przycinajacym sie silnikiem krokowym albo niekontaktujacymi stykami to w zupelnosci sobie sam poradzisz
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
matysek
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 13:42   
 

jeszcze jedno pytanie...jesli samochod zostanie podlaczony pod komputer,to prawdopodobnie wykarze co jest nie tak...??
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-11-18, 18:46   
 

jezeli to silniczek krokowy to nie koniecznie! jesli czujnik to zapamieta auto blad i wtedy bedziesz mial pewnosc :wink:
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-11-20, 13:46   
 

Ta lampka z "błyskawicą" oznacza brak danych z jakiegoś czujnika. Silnik krokowy można spokojnie pominąć. Jeśli gaśnie ta lampka po naciśnięciu gazu, to sprawdź potencjometr położenia przepustnicy. jest to jedyny czujnik, który od razu poznaje, że nasinąłeś pedał gazu. Być może komputer nie dostaje informacji o tym, że przepustnica jest zamknięta i podaje dawkę paliwa, tak jakby była otwarta. Wyjaśniało by to dziwne zachowanie silnika na jałowych obrotach.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
matysek
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-20, 16:21   
 

oki wielkie dzieki za rade.. napewno sie przyda.Pozdrawiam...
 
 
zeus 
Starszy starszak
zeus



R25: brak r25
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 159
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2005-11-20, 16:50   
 

a więc juz wiem dlaczego bardzo często zapala mi się kontrolka service na wolnych obrotach i podczas jazdy to ze względu na instalację gazową. :lol:
 
 
 
matysek
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-27, 17:30   
 

nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie to raczej wogole nie jest zwiazane z instalacja gazowa
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2005-12-01, 19:45   
 

zeus, Ja miałem podobny problem tyle tylko zapalało mi się service wraz z jeszcze jednym znaczkiem żółtym w prawym górnym rogu to oznaczało u mnie lużny pasek klinowy ale naciągnięcie go wszystko wyjaśnilo (pasek wcale nie piszczał).
:roll:
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 29