:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
jak dodam gazu spadają obroty i gaśnie, ...
Autor Wiadomość
dominikR25
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 19:22   jak dodam gazu spadają obroty i gaśnie, ...
 

mam nowe 3 problemy :] :oops:
1. gaźnik zopstał naprawiony, wymieniony itd, przez fachmana ( tak sie tytuuje) ale mam pewne watpliwosci, z tyłu gaźnika wychodzą dwa wejscia lub wyjscia na pewno powietrza sa do niczego nie podłączone małe dwa wejscia wydaje mi sie ze to chyba nie ten gaźnik do tego silnika lub czegoś brakuje. jedno z nich jest zaslepione.

2. Gdy Renia jest na luzie dam jej troche gazu lub bardzo duzo, obroty spadaja i nawet dajac gazu ciezko je utrzymac i renia gaśnie, gdy zostawie ją na wolnych nic sie nie dzieje dopiero gdy dam jej gazu nie zawsze tak jest ale trochę to chyba dziwne, co to moze być?

3. Mniejszy problem - Przed wymianą miałem gdzies nie wiem gdzie podłączone takie rurki powietrza pod cisnieniem i zaworek czy to mi teraz nie jest potzrebne? i gdzie to sie powinno znajdowac? było u mnie kilku fachmanów znajomych i tak gzrebali grzebali wkoncy gaźnik jest wszystko ok mniej pali, ale własnie nie wiem zkąd wzięły się cześci zapasowe ;/

i małe pytanko siłowniki od poloneza pasuja do tylnej klapy reni? da sie je zamontowac bo dłg ta sama?

wiem ze niektórzy z was załamują się czytając to, ale to moje 1-e auto :] mam wkoncu 18 lat :] a wkoncu po to chyba jest to forum :] i licze na troch wyrozumiałości i drobną pomoc i wyjasnienia. :oops:
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-01-09, 20:05   
 

Po pierwsze nikt tu sie nie bedzie zalamywal, bo wiemy jakie psikusy potrafi Renia robic i ze pozory myla:) - to moge potwierdzic z wlasnego doswiadczenia, bo tez czasami zadawalem pytania o rzeczy proste dla innych.

Co do pierwszego to niestety nie mam zielonego pojecia, ale z druga sprawa mialem podobnie, gdy rozszczelniala mi sie komora filtra powietrza...moze filtr jest stary?

Jeszcze zerknalbym na paronik i filtr gazu jesli oczywiscie masz takowe czesci pod maska:)

A kiedys slyszalem, ze ktos przymierzal sie do montowania silownikow od poloneza i jesli dobrze pamietam to sie to udalo, ale byly troche za slabe ...ale to bylo dawno i moge nie pamietac dokladnie.

Jesli bedzies kombinowal z tymi silownikami to daj znac jak sie powiodlo:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
baciek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 20:30   
 

Witam niewiem czy w reniach z gazinikiem (bo niemiałem) jest tak samo jak w inych samochodach ale z tego co się oriętuje to z gazinika powinny wychodzić przewody na przyspieszacz do układu zapłonowego (niewiem czy dobrze kojarze jest on na cewce zapłonowej .lub na aparacie zapłonowym ) a jeżeli masz otwór przez który przepływa powietrze z boku a nie przez fiter i góre gaźnika to jest to fałszywe powietrze i objawy mogą byci takie same .
 
 
bartek1983 
Forowicz
PIKUR


R25: Safrane 2.0 16V
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-10, 09:54   
 

Witam wieczorkiem jesli nie zxapomne wrzuce Ci 2 zdjecia moze cos w nich dojrzysz
Zrobilem je zaraz po rozbiciu poprzedniej R25 wlasnie takiej jak ty masz , kopia moze nie bedzie rewelka bo bylu robione slabym aparacikiem
 
 
 
dominikR25
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-10, 14:40   
 

filtr jest nowy a przyśpieszacz jest zamontowany takze dalej nie wiem o co chodzi ale dzięki czekam na fotki
 
 
bartek1983 
Forowicz
PIKUR


R25: Safrane 2.0 16V
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-10, 15:21   
 

Zamiescilem juz fotki oto i one
http://img376.imageshack....renwki168yf.jpg
http://img206.imageshack....renwki174oo.jpg
Moze ci cos one pomoga
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-01-10, 15:31   
 

dominikR25, http://www.renault25.eu/d...ction=file&id=3 ściągnij ten plik i tam jest narysowany taki silnik i rozne kabelki troche jest do szukania ale powinno pomoc :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
dominikR25
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-10, 21:13   
 

bardzo dzięki za fotki! napewno pomogą, a ten plik juz dawno sciagnołem i nie wszytko tam jednak jest ale dzięki

[ Dodano: 2006-01-11, 21:03 ]
siłowniki od poldka nie pasują, nie mają odkrecanych główekprzez co nie darady zamontowac uchwytów tych gruszek co są w reni, moznabyło ewentualnie rozwiercic główki tych siłowników od poldka ale pewnie stukało by okrutnie :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 22