:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana końcówek drązków kierowniczych a zbieżność
Autor Wiadomość
kaczor
DzidziuÅ›



Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 4
WysÅ‚any: 2005-06-22, 18:46   Wymiana koÅ„cówek drÄ…zków kierowniczych a zbieżność
 

Witam. Takie teoretyczne pytanie odnośnie wymiany końcówek drażków z tematu. Wiadomo, że po wymianie należy dokonać regulacji zbieżności. Nie jest to tania czynność i przy całkowitym koszcie calej operacji wykonanej w warsztacie pojawia się pytanie o celowość wymieniania owych elementów "pod blokiem".
Czy macie więc jakiś pomysł na wymianę bez dokonywanie potem zbieżności ?
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-22, 18:53   
 

Ja po wymianie końcówek ustawiałem (znaczy się kontrolował to mój znajomy który ma warsztat) zbiezność na tzw. sznurek i zawsze miałem z tym spokój.Raz tylko pojechałem do warsztatu na ustawienie, zapłaciłem 60 zeta a efekt był taki sam jak po sznurku.
Niepamietam tylko czy powinien być lekko zbiezny czy rozbieżny, bo to jest uzaleznione od napędu : przedni czy tylny. Jak się dokładnie dowiem to mogę napisać ale to bedzie chyba nie wcześniej jak piatek sobota.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-22, 19:22   
 

No, jak rozumiem to rozmawiamy o napędzie przednim :) Chyba, że Kaczor ma Renatkę z tylnym napędem :wink: hihihihi. Mam swój posób na wymianę drążków bez potrzeby jechania na zbieżność. Wystarczy przed odkręceniem starych końcówek zmierzyć suwmiarką (jakieś 10zł) odlełość od centralnej części końcówki do końcówki drążka. Skok na gwincie jest tak durzy, że już jeden obrót za mało lub za durzo da w efekcie inny odczyt.
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-06-23, 00:06   
 

ja natomiast mam podobny sposób do Tomboga otuzmierze suwmiarką od strodka końcówki (poniewaz od brzegu możemy mieś rózny wymiar przy rużnych rozmiarach drazkuw róznych firm) do końca rurki w kturą wkręcamy drążek i to jest pewne bo sznurek to może się naciagnąć ;)
a jezeli chodzi o zbierzność to samochody z przednim napędem powinny mieć z przodu bardziej oddalone koła niż z tyły czyli rozbierzne(podczas jazdy samochód ciągnie i kasują się luzy ponieważ koła idą do przodu- względem siebie są wtedy równolegle)
pozdrawiam
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-23, 00:11   
 

Wlasnie o czyms takim pisalem. Zamiast sznurka mozna uzyc kawalka drutu i juz sie nie rozciagnie.
Ja sie z suwmiarka nie bawilem i nie wyszedlem na tym zle.Ale teraz tez bede musial sprawdzic zbieznosc bo na zakretach nieraz piszcza mi kola.
 
 
 
ian77
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-06-23, 08:54   
 

Wszyskie podane sposoby są dobre,jeżeli się je dobrze zrobi.Mój znajomy robi delikatnie znak brzeszczotem,a póżniej wkręca końcówkę do zaznaczonego miejsca.Ja osobiście nie ustawiałem jeszcze zbieżności domowym sposobem,kupiłem moją renię po wypadku i musiałem po remońcie wszystko dla pewności sprawdzić i ustawić w wartsztacie.
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2005-06-23, 09:59   
 

U mnie tez opony na zakretach piszcza ale w moim przypadku to wina opon bo sa strasznie miekkie. Zbierznosc mialem wczesniej ustawiona u mechanika tez ktoras z metod "domowych" bo nie mieli osprzetu przy okazji wymiany sworzni, koncowek i amorkow. Jak zajechalem do innego zakladu na ustawienie zbierznosci facet po zalozeniu sprzetu pyta: "panie, na pewno nikt tego nie ustawial?" :) Wg papierow moja R25 powinna byc rozbierzna o 3 i tak wlasnie bylo :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 21