:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
linka ( spirala ) prowadnicy szyby sterowanej elektrycznie.
Autor Wiadomość
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-09, 18:04   linka ( spirala ) prowadnicy szyby sterowanej elektrycznie.
 

Mam problem z otwieraniem szyb elektycznych z tyłu. Po rozebraniu dzwi na śróbki , okazało się że linka w prowadnicy wyglądająca jak spirala w jednym miejscu się wytarła.
Mam pytanie czy już ktoś miał taki problem, czy jest możliwa wymiana samej linki , czy muszę wymieniać całą prowadznicę z silniczkiem. :(
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-07-09, 19:30   
 

dosia, a od innego samochodu nie bedzie pasowała ? np Lancia :P bo wrazie co to mam takie cos na zbyciu:)

chyba rozbiore swoje drzwi i sprawdze
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Rene
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-09, 21:11   
 

tak mozna wymienic sama spiralke ja juz wymienialem dobrze jest przed wsadzeniem tej nowej-starej spiralki wszystko dokladnie wymyc ze starego smaru i dac swiezy.spiralke to ja przed zamontowaniem zwinalem i pomoczylem w jakims pojemniczku w nitro i potem swiezy smar na to :)
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-10, 01:23   
 

Rene - Dzięki za info, a gdzie jej szukać w sklepie czy pobuszować po szrotach
Konradzie nie wiem czy będzie pasować , ta ma jakiś metr długości , a jeżeli chodzi o śrenicę to ok. 7-8 mm , jak by pasowało to super.
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-10, 09:33   
 

Hmm, a nie da się jej obrócić o 180 stopni ? ;) Tak żeby ta część wytarta nie stykała się z silniczkiem ? Oczywiście wyczyszczenie obowiązkowe nadal ;)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-10, 14:11   
 

o tyle jest problem że jest przetarta dokładnie pośrodku, rozbroiłam ją całą wymyłam w benzynie i włozyłam śiwży smar , ale to i tak nic nie dało bo zjedzie trochę w dół i się zacina , muszę ją całą wymienieć .
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-11, 10:06   
 

Miałem na myśli obrucenie 180 stopni wokół własnej osi. Zwykle wyciera się z jednej strony, a z tyłu powinna byś jeszcze sprawna. Obawiam się niestety, że sama linka może być niezdobywalna, chociaż ...
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Rene
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-11, 19:48   
 

Dosia ja osobiscie bym podzwonil pi sklepach najpierw a jak by bylo drogo czy tez wcale jej nie bylo to trza poszperec po szrotach.Podpowiem Ci jeszcze ze pasuje od drzwi przednich spiralka tylko ta blacha mocujaca na koncu spirali ma troche w innym miejscu otworek mocujacy i trza go przewiercic :) w sumie bardzo prosta operacja:) ja wlasnie mam spiralke w dzwiach z tylu od drzwi przednich :)
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2006-07-11, 22:03   
 

ja bede musiał poszperac bo prawdopodobnie mam cały taki mechanizm na zbyciu.rozejrze sie po moich szpargałach i w razie czego sie odezwe
 
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-13, 13:37   
 

Spróbuje po szrotach , bo w sklepach cięzko przynajmniej w tych których byłam .
Rene- Tylko jedno mnie zastanawia , napisałeś że u Ciebie trzebabyło przewiercić mocowanie, u mnie koniec spirali jest wkręcany , przy głównej blaszce jest jakby mała spiralka i w nią wkęcam linkę. Zastanawiam się czy można zmienić mocowanie spiarli , np. tak jak u Ciebie to by mi bardzo ułatwiło sprawę , tylko czy nie będzie to mniało wpływu na pracę całego mechanizmu.
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-07-13, 21:27   
 

Ja u siebie tez to przechodzilem :) W drzwiach pasazera byl taki moment ze szyba sie opuszczala ale przy podnoszeniu ~5cm przed calkowitym zamknieciem silniczek robil wrrrrrrr i szyba stawala. Po rozebraniu okazalo sie ze ta spirala w tym miejscu sie odksztalcila i przez to silniczek tracil zazebienie. U mnie pomoglo (ale na niedlugo) popracowanie kombinerkami zeby wygiac ta spirale tak jak byc powinna. Aktualnie mam wsadzona spirale z drugich drzwi ktore mam na przeszczep :)

Przy okazji spytam sie czy Wasze spirale tez sa takie napchane jakimis brazowymi wloskami (tak jakby wloski z tapicerki byly wkrecone w nia)? Zarowno w jednym jak i w drugim mechanizmie tak mialem i nie wiem czy sie tego pozbyc i bedzie lzej chodzilo czy to ma jakies zastosowanie (moze zeby spirala sie nie odksztalcala?).
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Rene
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-13, 23:40   
 

hmm zdaje sie ze cos namieszalem :oops: chodzilo mi o ta cala prowadnice ktora to jest przykrecona do drzwi to wlasnie przy niej trza przerobic jeden otworek a nie przy blaszce na koncu spiralki :oops: ja wymienialem juz wszystko jak mialem tyle ze od przednich. a sama spiralke z ta blaszka na koncu ktora "dzwiga" szybe w tej prowadnicy to wymieniaj smialo od innych dzwi.Przepraszam za pomylke :) aaaa Zulus te wloski to taki filc ktory zdaje sie orginalnie jest nasaczony czyms oleistym i to po latach sie robi takie feee i dlatego trza to wymoczyc w jakims rozcieczalniku i dac cos nowego oleistego :)
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2006-07-24, 20:32   
 

Witam może ni ewiecie ale taka sama spiralka jest w ..Polonezie:d
mechanizm można dostać "za darmo " na złomie, kwestia przełożenia spiralki:)
sam robiłem coś takiego i powiem wam ze ..to to samo:d
pozdrawiam i poloecam Poloneza:)
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 27