:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
spryskiwacze reflektorów
Autor Wiadomość
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2006-08-06, 22:02   spryskiwacze reflektorów
 

Ostatnio cierpię na nadmiar wolnego czasu. Zamontowałem w swojej Reni spryskiwacze przednich reflektorów. Zastosowałem te same spryskiwacze co stosujemy do przedniej szyby. W piwnicy znalazłem niewielki zborniczek sprzężony z pompką od jakiegoś autka (nie pamiętam od czego). Zamontowałem go pod prawym reflektorem (zdj). Pełna dowolnośc. Ważne aby zbiorniczek był unmiejscowiony poniżej linii w jakiej znajduja się wyloty spryskiwaczy. Pompke sprzężyłem elektrycznie z pompką spryskiwacza przedniej szyby. Spryskując przednią szybę spryskujemy reflektory. Niby to taki bajer ale bardzo cieszy. Spryskiwacze wmontowane są w przednim zderzaku. Zupełnie nie przeszkadzają (zdj). Polecam wszystkim.

spr1.jpg
Plik cignito 29 raz(y) 60.09 KB

spr.jpg
Plik cignito 30 raz(y) 48.6 KB

_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Lakiernik 
Kawaler


R25: 2180,"Camargue",TurboDiesel, 1990
Imię: Teodor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Siedlce
Wysłany: 2006-08-06, 22:15   spryskiwacze
 

to brakuje jeszcze wycieraczek . :) może warto się wybrać z śrubokrętem w ciemną ulice gdzie stoi jakies volvo ? ;D
A co do zbiorniczka, czy przypadkiem nie powinien znajdować się wyżej od sikawek ?
_________________
Jedyną wadą r25 jest to ,że już jej nie produkują...
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-06, 22:25   
 

DOBRE!!
Ja bym to troche jeszcze zmodyfikowal i podlaczyl tak, ze spryskiwacze reflektorow dzialaja tylko wtedy gdy wlaczone sa swiatla (tak np. bylo w Lajdaczce 2107, byly tam tez wycieraczki wiec nie koniecznie musi byc volvo ;) ). Chyba na zime tez sobie cos takiego zamontuje!
Lakiernik napisał/a:
A co do zbiorniczka, czy przypadkiem nie powinien znajdować się
wyżej od sikawek ?

wtedy by plyn wyciekal non stop pod wplywem grawitacji chociaz jakby zastosowac zaworek jednokierunkowy to by bylo ok (sam zaworek stawia na tyle duzy opor dla cieczy zeby sama nie wyplywala)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-08-06, 23:13   
 

To bardzo dobry pomysł. W tej wersji według mnie konieczne są wycieraczki. W samochodach gdzie nie ma wycieraczek są chyba znacznie większe ciśnienia niż może dać normalna pompka spryskiwacza szyb.

Uzależnienie od załączenia świateł- OK, ale sterowanie podłączyłbym raczej do tylnej wycieraczki. Używa się jej rzadziej i spryskanie świateł byłoby oszczędniejsze.

Szkoda, że nie ma spryskiwacza tylnej szyby, wtedy układ byłby idealny.
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-07, 00:17   
 

Wycieraczke mozna zamontowac na tej listwie pod reflektorem pytanie tylko czy nie bedzie rzeszkadzalo tam nic z tyłu zeby zmiescil sie silniczek... takie cos mialyjeszcze lancie... i akurat jestem w posiadaniu silniczkow od jednej z nich az juztro sprawdze ... bardzo ciekawe rozwiazanie...


choc z drugiej strony na tyle juz si eprzyzywczailem ze sam sobie sprawdzam i myje reflektory ze to mi bedzie lekko niepotrzbne choc... dodoatkowy luksus nigdy nie bedzie przeszkadzał hihihi
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-08-07, 08:52   
 

Konrad, masz rację z tym że to taki swego rodzaju bajerek, i lepiej myć samemu. Jeżeli nie ma wycieraczki na reflektorze to chyba samo spryskanie nic nie zdziała. Rozwiązanie owszem bardzo pomysłowe, ale ja raczej wolałbym takie rozwiązanie zrobić na tylnej szybie, żeby ona była spryskiwana. I z nią już jest większy problem jak szyba jest zakurzona albo zabłocona. Bop wtedy już trzeba ręcznie ja przemyć co by nie używać wycieraczki i jej zniszczyć. Tylko zastanawiałem się ostatnio jak puścić wężyk w samochodzie na tylnią szybę i czy pompka od przedniej da rade przepchnać płyn na taką odległość.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-08-07, 09:42   
 

Co do tylnej to można zamontować zbiorniczek z tyłu i zsynchronizować z wycieraczką i już. (łatwo napisać :)
_________________

 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 59
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-07, 10:13   
 

Oj koledzy, koledzy a jak za 30 lat ktoś dostanie taka renie i was przeklnie, że musi likwidować patenty i doprowadzić pojazd zabytkowy do stanu oryginalnego. I zapłacze nad dziurami w zderzakach, tylnej klapie itp. Ja tak kiedys miałem w motocyklu BSA M22 Sports z 1937 roku gdzie jakis konstruktor chciał wstawic koła od Junaka. Miał jeszcze ciąc tylna rame żeby załozyc teleskopy na szczęście brakło mu energii. Oryginalnych kól nie mogłem zdobyc przez 3 lata i w końcu sie zamieniłem na model podobny ale dolnozaworowy M20 (mój był górna pięćsetką). Nie cudować!! Przeciez sami twierdzicie że R25 jest doskonałością!!
_________________

 
 
Lakiernik 
Kawaler


R25: 2180,"Camargue",TurboDiesel, 1990
Imię: Teodor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Siedlce
Wysłany: 2006-08-07, 10:29   
 

szczerze to za 30 lat mój teodor bedzie stał w grzanym garażu i bede nim wyjeżdżał całą rodziną na niedzielne przejażdżki :D

To prawda zamonotwanie spryskiwacza tylnej szyby to super pomysł, uruchamiał by się wraz z wycieraczką dośc łatwy pomysł w wykonaniu.
_________________
Jedyną wadą r25 jest to ,że już jej nie produkują...
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2006-08-07, 10:34   
 

u mnie ciśnienie jest dość duże. a po drugie w tego typu rozwiązaniach stosuje się specjalny płyn usuwający robactwo, żeby wycieraczki nie były potrzebne

Sprzężyłem to ze spryskiwaczem przedniej szyby, gdyż jeśli się już używa spryskiwacza przedniej to oznacza że szyba jest brudna, a co za tym idzie lampy też.

To, że zamontowałem sobie taki spryskiwacz to nie znaczy że już nigdy nie będę mył reflektorów ręcznie. :) Jeśli zabrudzi Ci się przednia szyba w czasie jazdy to nie wychodzisz aby ją umyć za każdym razem. Robisz to kiedy znajdziesz czas na pucowanie Reni.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-08-07, 10:39   
 

Masz rację Adam. Ja sobie nie założę. Ale pomysł jest bardzo ciekawy i dla tych co dużo w trasy jeżdżą może się sprawdzić. Warto podyskutować.
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-07, 11:22   
 

Ja w ta zime bardzo cierpialem ze nie mialem tego patentu - jadac za innymi samochodami wieczorem co ~50km trzeba bylo stawac i skrobac z reflektorow zaschniete bloto bo swiatla ledwo co sie przebijaly.

Jesli chodzi o orginalnosc to powiem wam, ze w wersjach skandynawskich byly spryskiwacze reflektorow montowane fabrycznie.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-07, 15:25   
 

Fajna sprawa, na pewno się przydaje. :D
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-08-07, 21:54   
 

Zulus- pokaż choć jeden dokument, że tak było (z tymi skandynawskimi wersjami). Najlepiej numery z tabliczki owalnej. I numer nadwozia. Albo numery katalogowe części- wycieraczek, itp. Wtedy może sobie założę.
Ewentualnie choć jedno wiarygodne zdjęcie.

Długo już interesuję się R25 i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Może Amerykany miały?
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-07, 22:30   
 

Wlasnie szperam w Dialogys i oto co znalazlem na temat spryskiwaczy (przynajmniej tak mi sie wydaje):
- przekaznik nr 77 00 637 873
- wiazka przewodow nr 77 01 987 993
wiecej niestety nie mam...
Ogolnie w skandynawi mieli rozne patenty np. podgrzewacze silnika na 230V - maveras ma cos takiego zamontowane :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 31