:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
TÅ‚umiki opinie
Autor Wiadomość
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-10-10, 13:41   TÅ‚umiki opinie
 

Mój tłumik końcowy dogorywa i muszę go wymienić. Zastanawiam się jaki wybrać.
Z tego co dzisiaj dzwoniłem mam do wyboru 2 marki: Bosal i Ferroz. Różnica w cenie z założeniem jest ok 100zeta.
Wiem że Bosal jest dobry,a może ktoś ma jakieś doświadczenie albo coś wie o Ferroz?
Podobno są u nas robione z materiałów zachodnich. Nie wiem ile jest w tym prawdy. A niechciałbym po zimie oglądać firanki zamiast tłumika.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-10-10, 14:26   
 

a co oznacza konkretnie "z materialow zachodnich" ???
material to nie wszystko.. liczy sie rowniez jakosc wykonania... poza tym bosal tez robi tlumiki gdzies w republice bananowej wiec jesli jest z dobrego materialu to czy sie nazywa bosal czy ferroz (nazwa wyglada mi na wloszczyzne) nie ma wiekszego znaczenia.... :wink:
Ostatnio zmieniony przez blondas 2006-10-10, 15:12, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-10-10, 14:33   
 

Podobno blacha jest z niemiec i coÅ› tam jeszcze,u nas jest tylko to montowane.
Ale i tak chyba skuszę się na Bosala,jakoś tak jest większe zaufanie :)
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-10-10, 14:44   
 

studys, powiem ci tak, firma Ferroz znajduje się w Ostrowie Wlkp. jest to miasteczko położone 25km od Kalisza. Blacha z której robią tłumiki jest tak jak piszesz z niemiec do tego jest jeszcze aluminiowana co powoduje wyższą jakość tłumika i dłuższa trwałość. Sam mam końcowy założony i nie narzekam, stary mój też do tego jeszcze Tomala no i nie długo Szopen bedzie na nim śmigał bo już u mnie leży. Powiem jeszcze tak, że handluje już od 1,5 roku tłumikami od tego producenta i jak narazie była tylko jedna jedyna reklamacja ale to w Masterze się stało. Druga sprawa to ferroz tylko produkuje ostatni tłumik reszta mimo że znajduje się w katalogu nie idzie na taśmie, chodzi o układy z katalizatorem. Radziłbym się pospieszyć z zakupem bo ostatnio doszły mnie słuchy że maja zaprzestać produkowania tłumików do R25 (bo jak załatwiałem Szopenowi to powiedzieli, że ostatnie dwa poszły na wschód a poza tym te samochody to już zabytki - zjeżyli mnie troche ale chyba się nie znają). Jeżeli chodzi o cenę to jest przystępna bardzo w detalu tłumi końcowy kosztuje 180 zł z bosala już za niego zapłacisz ponad 300 PLN tak więc chyba warto bo na tłumik jest 18 miesięcy gwarancji a jak już się uczepic UE to masz dwa lata.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-10-10, 15:11   
 

A te tłumiczki mają dobry wkład wygłuszający? Bo kiedyś słyszałem że niektóre takie "zastępcze" to są puste w środku i szybciej rdzewieją.
Po tej opini mam troszkę namieszane w główce,bo w sumie nastawiłem się na Bosala ale jak te są dobre to poco przepłacać. :)
Takie ceny mi oferowali razem z montażem:
Ferroz - 230zł
Bosal - 338zł
Nieukrywam że zależy mi na cenie ale nie kosztem jakości. Ale jak już na tym jeździ tyle osób i niema problemów to pewnie warto się skusić.
Środkowy tłumik był wymieniany przez poprzedniego właściciela niedługo przed moim zakupem i jest Bosala.
Ostatnio zmieniony przez studys 2006-10-10, 15:24, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-10-10, 15:15   
 

jak Ci napisal....sprzedaje te tlumiki juz jakis czas to wie co pisze :wink:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-10-10, 15:21   
 

studys, jeżeli masz kompletny układ to będzie cicho, ja np. nie mam katalizatora bo koleś od którego kupiłem samochód go wyciął i wstawił kawałek rury i jest cicho jedynie głośbo to jest gdzieś przy rurze kolektora bo chyba mi pierścień przepuszcza i nie raz jak przygazuje i puszcze gaz to sobie postrzela
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-10-11, 01:45   
 

Goli- nie ma się co denerwować- najnowsza R25 ma dziś 14 lat. To jest zabytek.

A jeśli chodzi o tłumiki, to od 5 lat mam walkera. Kupiłem wtedy kompletny wydech- rury, tłumiki, zawieszki z montażem za 1200 zł.
Niedawno byłem w tym samym zakładzie z laguną i zapytałem o R25- wszystko jest dostępne i nawet 50 zł taniej niż wtedy.
Nie muszę jeszcze nic wymieniać i nie wiem ile kosztuje końcowy tłumik do reni , ale myślę, że walkerem też można się zainteresować.

przed miesiącem kupowałem końcowy walkera do poloneza za 250 zł i uważam na oko, że jest bardzo dobrze wykonany.
poprzedni w poldku miałem ferroz- wytrzymał 2 lata i 60000km.
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcÄ™



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2006-10-11, 20:31   
 

Ja zbyt krótko mam "ferroza' bym moógł się o nim wypowiadać-ale wygląda dość solidnie.
Przedtem jezdziłem na "walkerze" i służył mi dobre 7 lat.Jak będzie teraz-zobaczymy.
Zresztą Renia pomału staje się autem "zlotowym' i nie trzaska już tylu km , co kiedyś.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2006-10-11, 21:43   
 

Ja mam prawie cały układ walkera tzn. oprócz dwururki (bosala) ostatni tłumik zmieniałem 2 lata temu a środkowy w tym roku,
jestem z nich zadowolony, jest cicho i nic nie rdzewie, renia jeździ na gazie i parkuje pod chmurką,
bosal też podobno jest niezły, ale wolałem dorzucić parę groszy i mieć święty spokój na parę lat :)
jednym słowem polecam tłumiki walkera ;)
_________________

 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24