:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-11-05, 18:27   
 

no niestety misie tez ludzie i sie pomylili bo dowod zostal odzyskany ale nie wiem co z kosztami przegladu w stacji diagnostycznej...
reasumujac policmajster jak chce to zabierze dowod zawsze i juz...a atesty chocby nawet od samego pana Boga to sobie mozecie miec rozne i kolorowe i napewno wam nie pomoga jak sie ktos uprze!
mi kiedys mis powiedzial ze skoro auto wyjechalo z fabryki bez przyciemnienia szyb to nie moze byc przyciemnione w trakcie ekspoatacji gdyz wymaga taki zabieg homologacji producenta auta a nie producenta folii :P
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-11-05, 21:46   
 

Zgadza się. Homologuje się całość zespołów pojazdu.
Legalna szyba + legalna folia nie musi = legalny zespół szyba/ folia.
Co jesli szyba fabrycznie była przyciemniana, a potem została powtórnie przyciemniona folią?

Mozna sobie to zrobić i nawet fajnie czasami wygląda, ale nie ma na to dokumentu typu "dowód rejestracyjny". I dlatego trzeba grzecznym być wobec miśków, bo im nic się nie stanie jeśli będą mieli "uzasadnione podejrzenie" i zatrzymają papiery do wyjaśnienia.
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-11-05, 23:40   
 

No to siÄ™ nie nadaje na polskie drogi :P ..
za jakiś czas dojdzie do tego ze miśki będą jeszcze zabierały dowody jeśli będziesz miał złą synchronizację wycieraczek przednich... no ale cóż w zrobią to w litere prawa :mrgreen:
Wyjście jest jedno nie narażać się im... a jeśli już skakać to wiedziec ze ma sie racje... nieznajomosc prawa szkodzi :cry:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-11-06, 07:54   
 

blondas, no to kolega z BMW był cipą że dał sobie zabrać dowód, ja bym poprosił misie do stacji diagnostycznej a później zje..ł za stracony czas.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-11-06, 15:12   
 

pipa nie pipa jak by Cie zlapali na tym ze w terenie zabudowanym jedziesz ponad 220km/h i zabrali dowod to gwarantuje Ci zebys oddal chetnie...wolal bys oddac dowod niz prawko!
poza tym tak jak napisal Konrad! w tym kraju juz tak jest ze prawo nie jest doskonale...


teraz nasowa sie pytanie!
czy policja moze zabrac dowod nawet jesli nie ma racji bo im sie cos tam wydaje ze jest zle a wszystko w swietle prawa a potem bez przeprosin i ceregieli moga miec Cie w d...ie???
czy powinni czasem wypuscic delikwenta tylko dlatego zeby sie nie narazic na jaki kolwiek konsekwencje!
i tak dochodze do wniosku ze moim zdaniem to dobrze ze czasem sie pomyla ale za to jest mniejsza szansa ze jakiemus cwaniakowi cos ujdzie plazem....
pamietam kiedys taki przypadek jak zatrzymal mnie polcjant w aninie (dzielnica warszawy) za cos tam nie pamietam juz co i slyszelismy jak wzywali go na pobliska ulice do poscigu za zlodziejem samochodowym....
pan z rozbrajajaca szczeroscia powiedzial ze nic nie slyszy dzis w tym radio bo gdyby uszkodzil auto to musial by placic ze swoich pieniazkow i poprostu olal to!
wniosek ! zlodziej uciekl bo polcjant bal sie konsekwencji zwiazanych z ewentualnym wykonywaniem swej pracy! paranoja!
dlatego niech sie czasem pomyla i zabiora dowod mimo ze nie powinni nizeli puscili "zlodzieja"
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-11-06, 15:54   
 

z policjantami to miałem taki przebój, że mnie zatrzymał (jechałem motorem bez przeglądu i ubezpieczenia - jeszcze nie było funduszu gwarancyjnego), zabrali dowód rejestracyjny i powiedzieli jutro na 12 na komendzie, to się zobaczy co zrobią. przychodze czekam ponad godzine i jak się w końcu zjawił to się dowiedziałem, że co ja tu robie sprawa skoerowana do kolegium
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-11-06, 17:46   
 

Zeb bo oni tam maja burdel siostry :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 21