:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
niedomykajÄ…ce siÄ™ drzwi
Autor Wiadomość
Katii
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-11-12, 22:16   niedomykajÄ…ce siÄ™ drzwi
 

No wesoło nie jest, bo zimno na dworzu, a moja renia zrobiła się mało "szczelna" :(
Nie domykają mi się drzwi od strony kierowcy, znaczy łapie tylko pierwszy zamek. Jeździć się daje, ale... no sami rozumiecie, tak nie można. Miałam kiedyś podobną sytuację z drzwiami pasażera, ale pomagało przyciągnięcie ich do siebie i drugi zamek łapał. Tutaj niestety ta metoda już nie skutkuje.
Domyślam się, że po prostu drzwi się lekko opuściły, tylko czy ktoś mógłby mi krok po kroku wytłumaczyć, jak mam się zabrać do tego, by to sobie poprawić?
 
 
Al-An
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-11-12, 23:21   
 

Witaj Katii.Myśle,że niedomykanie się drzwi u Ciebie niema nic wspólnego z opadnięciem drzwi.Masz coś niechalo z zamkiem.Proponowałbyn na początek spryskać zamek np.WD-40.Jeżeli to niepomoże trzeba będzie wyjąć zamek i sprawdzić sprężynki czy nie pękły.
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-11-12, 23:25   
 

Umnie drzwii też się ciężko domykają. Możesz spróbować wyrególować sobie tym cyckiem co wystaje z karoserii. Może siedzi za głęboko i uszczelki drzwii odpychają ?! Regulacja drzwii na zawiasach jest dość trudna.

[ Dodano: 2006-11-12, 23:25 ]
Umnie drzwii też się ciężko domykają. Możesz spróbować wyregulować sobie tym cyckiem co wystaje z karoserii. Może siedzi za głęboko i uszczelki drzwii odpychają ?! Regulacja drzwii na zawiasach jest dość trudna.
_________________

 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-11-12, 23:30   
 

gzara napisał/a:
ym cyckiem co wystaje z karoserii
heheheheheh ale mnie to rozbawiło jak kobiecie tłumaczysz heheheh....
Tak ale Gzara ma rację ten bolec co wystaje reguluje się bodajze jakims duzym torksem i powinno się poprawić ja u siebie tez mam teraz do regulacji drzwi...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-11-12, 23:49   
 

O ile wiem to regulacja na zawiasach jest niemozliwa (pomijajac wymiane tulejek i bolcow w nich bo nic poza tym sie tam nie zrobi).
Ja cala poprzednia zime jezdzilem z RX-1 w pogotowiu bo czesto zamek nie chcial zaskakiwac na drugi zabek. Dopiero pod koniec zimy wpadlem na genialny pomysl podregulowania tego dzyndzla wystajacego ze slupka i problem znikl prawie calkowicie. Drzwi mam sporo opuszczone ale jak sie podreguluje to jest szansa uzyskac w pelni dzialanie. W tej chwili ustawilem tak, ze wystarczy lekko zamknac drzwi i zamykaja sie na oba zabki :mrgreen: Zobaczymy co bedzie w tym roku jak mrozy chwyca... :|
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-11-13, 07:46   
 

miałem na myśli wymianie tego bolca w zawiasie drzwi (najczęściej zużywa się na dolnym zawiasie), można to zakombinować w ten sposób, że wyciągamy z drzwi których najmniej używamy i zamieniamy bolce (pamiętając o tym aby wbić ten zużyty odwrotną stroną od używanej) i nie zapomnijmy o towocie coby pochodziło dłużej
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Katii
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-11-13, 08:10   
 

Konrad napisał/a:
gzara napisał/a:
ym cyckiem co wystaje z karoserii

heheheheheh ale mnie to rozbawiło jak kobiecie tłumaczysz heheheh....


no tak, mamy chyba różne definicje pojęcia "cycek" :P :lol:
a tak serio to dziękuję za pomoc, zobaczę co dam radę zrobić, może się poprawi :)
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-11-13, 12:23   
 

Zulus i tu się nie zgodzę. Ustawiać można może nie tyle na zawiasie co na mocowaniu zawiasu do karoserii. Dwie duże śruby. Jest z tym kupę roboty bo nie ma dojścia ale można to zrobić bo to robiłem :)
_________________

 
 
Katii
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-11-13, 13:48   
 

no dobrze panowie :) czas się pochwalić, że się udało ;) (grunt to skromność :P)
faktycznie, była to kwestia owego "cycka", jak to nazwaliście :P swoją drogą ciekawe, czy gdyby to pytanie zadał facet, też by padło owo sformułowanie :roll: :lol:
dzięki serdeczne za podpowiedź jak sobie z drzwiami poradzić,
pozdrawiam
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2006-11-14, 00:48   
 

"cyckiem"???????? no nie panowie... ja bym bardziej stwierdził że bardziej "kołkiem" trzeba poruszać... ;):):)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 24