:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura, Renia i Miśki
Autor Wiadomość
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-11-07, 08:03   Dziura, Renia i MiÅ›ki
 

Mam pewien problem, bo nie wiem jak się do tego zabrać. Być może ktoś z Was miał już takie doświadczenia. Do rzeczy, chodzi o to, że jadąc wczoraj wieczorem przez jedną z kaliskich ulic wjechałem w dość sporawą dziurę (apadnięty asfalt nie popękany) nie oznakowaną czy zabezpieczoną i to dwa razy się na nią naciąłem. Teraz jeżdżąc mam wrażenie, że prawa strona z przodu siedzi niżej niż lewa, nawet jak się wyjdzie z samochodu i stanie na wprost to widać różnicę. Więc nasuwa się pytanie do Was jak mam załątwić to z Miśkami (dzisiaj sobie tam podjadę do dziury i zadzwonie). Co mam mówić jak przyjadą itp. itd. Czekam na Waszą opinię.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcÄ™



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2006-11-07, 09:31   
 

Wg mnie , to niech spiszą not. służbową ,że taki fakt miał miejsce,zrób fotki tej dziury
a potem do rzeczoznawcy-diagnosty by ocenil straty jakie renia poniosła.
I ubezpieczyciel wypłaca kase
Miałem podobną sytuację 6-7 lat temu w Szcz.
Zgłosiłem to w jakimś referacie Urz.Miasta -opisując dokładnie czas i miejsce zdarzenia,
narysowałem odręczny szkic, przedstawiłem świadka zdarżenia , no i PZU/ bo tam miasto
było ubezp, od tych spraw/ zwróciło kase za 2 opony.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-11-07, 10:53   
 

Przedmówca ma rację- tak własnie się to powinno zalatwić.

Zwróć uwagę, czy uszkodzenia jakie powstały w twoim samochodzie mogły powstać w wyniku wjechania w tę dziurę Z DOZWOLONĄ w tym miejscu predkością. Policja to sprawdza w takich razach. Jeśli jest ograniczenie np do 20 km/h , a ty urwałes sobie cały wahacz, to dla nich znaczy, że jechałeś za szybko lub już wcześniej miałeś niesprawny pojazd.
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
WysÅ‚any: 2006-11-07, 11:03   
 

Pamietaj żeby porobić dużo zdjęć i jedź tam najlepiej ze świadkiem. Doglądaj czy policja spożądza właściwą notatkę i czy dokładnie opisuje sprawę.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-11-07, 11:45   
 

A co będzie jeśli nic się z renią nie stało tylko już jestem tym zajściem tak przejęty i wkręcam sobie że coś się uszkodziło? Czy poniosę za to jakieś koszty ? Jeżeli chodzi o prędkość to szybko nie jechałem i napewno nie przekroczyłem, nawet nie dało by rady jej przekroczyć bo to było z 15m od skrzyżowania na którym skręcałem w tą niefortunną ulicę.

[ Dodano: 2006-11-07, 13:06 ]
no i koniec tematu, nie dotrwałem do wieczora, odwoziłem dziewczynę do domu przejeżdżając koło tej ulicy i stały już roboty drogowe :(
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-11-07, 17:35   
 

tak napisales jak by to byla jedyna w Kaliszu!
rozejzyj sie dobrze i znajdziesz sobie znacznie lepsza i wieksza :wink:

mialem na mysli oczywiscie dziure a nie dziewczyne :P
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-11-07, 17:41   
 

Blondas :D ty przekręcie :P
blondas napisał/a:
tak napisales jak by to byla jedyna w Kaliszu!
rozejzyj sie dobrze i znajdziesz sobie znacznie lepsza i wieksza :wink:

mialem na mysli oczywiscie dziure a nie dziewczyne :P
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-11-15, 20:56   
 

Wezwijmy Policję lub Straż Miejską, chodź czas oczekiwania może nie być krótki, warto zaczekać.
Służby mundurowe sporządzą odpowiedni protokół, dokładnie opisując okoliczności, miejsce i czas zdarzenia oraz przybliżony zakres szkód w pojeździe. Na ogół wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna.
Jeżeli Policja czy Straż miejska nie wykonają zdjęć, zadbajmy o to sami.


Pomocne jest także ustalenie świadków zdarzenia, najlepiej osób trzecich, które mogą wesprzeć nas w ewentualnym dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych.

Jeżeli poÅ‚amaliÅ›my zderzak, odpadÅ‚ nam koÅ‚pak lub inny element pojazdu, należy je zachować, aż do zakoÅ„czenia dochodzenia odszkodowania – to ważne dowody rzeczowe.

Niestety. teraz musimy oddać nasz pojazd do naprawy. Jeżeli jest to konieczne wezwijmy pomoc drogową w celu holowania samochodu. Nie zapomnijmy wziąć rachunek za usługę. W zakładzie mechanicznym poprośmy o skosztorysowanie przywrócenia samochodu do normalnego stanu.

Teraz należy ustalić właściciela - zarządcę drogi, na której doszło do uszkodzenia pojazdu. W miastach na prawach powiatu, a takimi są dawne miasta wojewódzkie, drogami zarządza prezydent miasta, gdzie indziej może to być burmistrz czy wójt. Może to być także zarząd powiatu lub zarząd województwa lub Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Mając już zgromadzoną dokumentację występujemy do odpowiedniego zarządcy drogi z wnioskiem o pokrycie szkód w samochodzie.

Jeżeli zarządca drogi odmówi nam wypłaty odszkodowania możemy wystąpić do sądu z powództwa cywilnego. W takim wypadku, zwłaszcza, kiedy wartość szkody jest znaczna, wskazana jest opinia uprawnionego rzeczoznawcy, np. PZMot.


WZÓR WNIOSKU O ODSZKODOWANIE

Miejscowość, dn.

Nazwisko i ImiÄ™

Adres
Właściwy zarządca drogi

Wniosek o wypłatę odszkodowania

Składam wniosek o wypłatę odszkodowania za naprawę uszkodzonego pojazdu w wysokości (podać kwotę).

Uzasadnienie
W dniu (podać datę) jadąc (podać nazwę ulicy i miejscowości) na wysokości posesji nr... wpadłem w nieoznakowaną i zalaną wodą dziurę w nawierzchni. Uszkodzono pojazd (podać markę i nr rejestracyjny). Dowodem jest notatka policji (Straży Miejskiej), zdjęcie pojazdu po uszkodzeniu, zdjęcie miejsca zdarzenia oraz zeznania kierowcy (podać nazwisko i adres) jadącego za mną auta.
W wyniku wypadku uszkodzone zostały (wymienić wszystkie elementy). Naprawa pojazdu w celu przywrócenia go do stanu sprzed wypadku została ustalona przez zakład naprawczy na kwotę (podać skosztorysowaną wartość naprawy). Załączam kosztorys.


Uszkodzony pojazd można obejrzeć w warsztacie naprawczym (podać nazwę i adres). Zaznaczam, że po skompletowaniu części w dn. (podać datę) pojazd będzie naprawiony.
Dodatkowo proszę o zwrot kwoty (podać kwotę), jako kosztu holowania uszkodzonego pojazdu, który po zdarzeniu został unieruchomiony. Dowodem jest rachunek za holowanie.
Kwotę odszkodowania proszę przekazać przelewem na rachunek bankowy (podać numer) lub przekazem pocztowym na podany wyżej adres.

Podpis składającego wniosek


Załączniki:

1. Kopia notatki Policji (straży Miejskiej)
2. Kopia dokumentacji fotograficznej
3. Oświadczenie świadka
4. Kosztorys naprawy auta (marka, model, nr. Rej.)
5. Kopia rachunku za holowanie

Atrykuł skopiowany z http://www.felgi-opony.co...anie_dziura.php
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 22