:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
zamiana automatu na manual(V6 1991)
Autor Wiadomość
maciej_ek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-12-04, 20:44   zamiana automatu na manual(V6 1991)
 

mam w swojej reni silnik V6 i skrzynie automat czterobiegową.Chciałbym ja zmienic na manual.Czy ktos kto to robił moze udzielic mi informacji na temat ewentualnych trudnosci z tym zwiazanych!?Szczegolnie interesuje mnie elektronika!!Moje gg 1204763 lub mail.DZIEKI ZA POMOC!!
 
 
PiotrWie 
Raczek



R25: sympatyk ( po sprzedaży Reni )
Wiek: 65
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 19
Skąd: dolnośląskie
WysÅ‚any: 2006-12-05, 15:13   
 

Nie robiłem tego w Reni, ale robiłem w Oplu Asconie i nie było to takie proste jak się wydaje. Trzeba było wymienić skrzynię, półosie i piasty - wszystko się różniło.Także części o których chyba nikt by nie pomyślał - np po tej przekładce prędkościomierz pokazywał ok 60% za dużo - efekt był taki, że jechałem A4 wg licznika 210 i nadal mnie część wyprzedzała ( ale musieli zapieprzać !!!! ) Raz udalo mi się licznik obrócic o 360 stopni. Myślę że w elektronice też są duże różnice - spróbuj znaleźć kontakt ( na www. renault.triger.com z użytkownikem o nicku cyngiel, kóry ostatnio walczył z tym tematem w Safranie - wiem że obecnie jest zdania, że nie jest to najlepszy pomysł. PS Napisz czemu chcesz zmieniać skrzynię?
_________________
PiotrWie
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-05, 16:40   
 

znam kogos kto jezdzil dosc dlugo takim przeszczepem i sobie chwalil auto!
niestety osoba ta mieszka w warszawie i z tego co ja znam nic nie napisze na forum...
ale gdybys byl przypadkiem kiedys w wawie to moge dac Ci namiary na tego czlowieka :wink:
 
 
maciej_ek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-12-05, 18:11   
 

na poczatku moze jedno slowo dodatkowego wyjasnienia.Otoz podejmujac decyzje o zamianie skrzyn zgromadzilem wszystkie potrzebne elementy tj;kompletny zespol napedowy i cale zawieszenie.Mam rowniez instalacje elektryczna. Z automatem nie ma zadnych problemow ale chucham na zimne iwole go zmienic wczesniej.Mam bowiem doswiadczenie z wczesniejsza R25 z1987 roku kiedy to nagle przestala przenosic naped.no i jeszcze jedno spalanie-troche za duze-a poniewaz duzo jezdze to juz wszyscy wiedza.Mysle ze mam szanse na wymiane czesci mechanicznych zastanawiam sie jednak nad powiazaniami kompa skrzyni z pozostala elektronikÄ… samochodu.Niestety nie posiadam zadnego schematu a bez upewnienia sie ze moja praca nie pojdzie na marne nie przystapie do zamiany.Moze dodam jeszcze ze jest to model Baccara.Dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem kolegow;PiotrWie i blondasa!!!
 
 
baciek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-12-05, 18:36   
 

witam ja zmieniałem w reni (silnik 2.2J7T) niewiem czy to będzie to samo ale skrzynia jest podobna wymieniłem wszystko oprucz komp. i auto chodzi bez zastrzeżeni od roku jak się ma wszystkie cześć to niebyło to takie straszne .
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-07, 13:55   
 

kiedys zapodalem taki topic! http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=1395
renia ktora tam jest przedstawiona wlasnie fabrycznie byla wyposazona w automat ale wlasciciel przelozyl skrzynie na manual!
na jednym ze zdjec masz nr tel do poprzedniego wlasciciela!
moze jak pogadasz to Ci cos podpowie jak on to zrobil :wink:
powodzenia i koniecznie napisz na forum jak postepuja Twoje prace nad przekladka!
pozdrawiam :wink:
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 20