:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
zasilanie pompy paliwa
Autor Wiadomość
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-03-18, 14:41   
 

Pewnego dnia moja renia odmówiła pracy na benzynie,
codziennie przy porannym zapalaniu, lub gdy silnik jest już zimny odpalam renate na benzynce,
ale tym razem na benzynie renia ledwo zaskoczyła i za chwilę zgasła, ponowne próby palenia na benie nie dały rezultatu,
po przełączeniu na gaz odpaliła bez problemu, pojechałem sobie do pracy :) (tutaj zaleta posiadania instalacji gazowej)
wniosek jeden pewnie zdechła pompa paliwa albo zaśniedziały styki :) na końcówkach przewodów zasilających pompę,
jednak przy okazji będąc na kanale stwierdziłem brak zasilania na w/w przewodach,
siadłem przy kompie i dawaj grzebać na naszym Forum ;)
i znalazłem schemat zamieszczony przez Studysa:
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=547
moje podejrzenia padły na przekaźnik (pod numerem 17 na schemacie) który załącza zasilanie m. in. dla pompy paliwa,
znalazłem dziada pod maską, wyglądał nie ciekawie, po rozebraniu ze środka wysypała się rdza, jeden styk odpadł a całość byłą już podwędzona :)
wybrałem się dzisiaj na ul. drobiarską w sulejówku do znanego sklepu/szrotu i nabyłem przekaźnik za całe 5zł ;)
po zamontowaniu przekręciłem kluczyk, słyszę bzzzyt ;) czyli pompa działa i odpaliłem na benzynce :)
także jak macie problem z niedziałającą pompą paliwa to nie znaczy, że trzeba lecieć do sklepu po drugą ;) być może to tylko brak zasilania
_________________

Ostatnio zmieniony przez Tombog 2006-03-20, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rene
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-22, 00:00   
 

a mozna wiedziec w ktorym miejscu pod maska znalazles ten przekaznik? chcialbym wiedziec tak na przyszlosc :) z gory dzieki.
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-04-22, 23:32   
 

U mnie przekaźnik znajduje się koło komputera, dochodzi do niego m.in. taki gruby czerwony przewód plusowy.
_________________

 
 
Suvis 
Starszy starszak



R25: baccara, 2,5 Turbo V6, 91r
Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-04-25, 20:37   
 

auto nie chciało odpalić sprawdziłem pompę i faktycznie nie chodziła.. wyciągnąłem wyczyściłem styki z rdzy i działała dosłownie 1 dzień..
okazało się że pompa chodzi po przyłożeniou do akum.. ale napięcie na przewodach przy pompie wynosi 12 ale mV..
przejścia między - kabelka przy pompie a - akum nie ma pokazuje jakąś rezystancje (jest między + akum.)
przejście między + kabelka przy pompie a + i - akumulatora jest..

przenoszę temat tutaj bo go nie zauważyłem

gdzie znajduje się ten przekaźnik w V6 może ktoś wie?? albo jaki ma numer lub jak wygląda.. u mnie ciężko cokolwiek znaleźć :?
 
 
Łukasz 
Raczek


R25: R25: 2.8 V6
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 16
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-01-31, 20:45   
 

Witam! Gdzie można znalezc ten schemat gdyż pisze że temat nie istnieje!Szukam właśnie schematu instalacji elektrycznej Reni! Prosze o odpowiedz Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 20