:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Ze światłami drogowymi R25 POMOCY...
Autor Wiadomość
Wojtek759
[Usunięty]

  WysÅ‚any: 2007-01-31, 14:36   Problem Ze Å›wiatÅ‚ami drogowymi R25 POMOCY...
 

Witam...

Mam problem dotyczący zmiany światła na drogowe mijania i pozycja jest a drogowe nic nie reagują:/ kiedyś miałem podobny problem też mi nie zaskakiwały więc kupiłem nowy przełącznik.... tamten zostawiłem ale teraz obydwa mam zwalone i ten stary czyściłem styki itp. wszystko gra oprócz świateł drogowych :/ może macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ? i czy znowu konieczne jest kupienie nowego przełącznika... a i jeszcze jedno, czy np. można wyciągnąć kable i zrobić na zwykły jakiś przełącznik tak aby grało bo lipnie sie w nocy śmiga... Od razu za wszelkie wpisy wielkie dzięki.... :roll:
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2007-01-31, 14:44   
 

może sprawdź czy przypadkiem nie masz gdzieś przetartych przewodów lub za mocne żarówki założone i pali styki, popatrz jak stykają się styki po włączeniu, może wystarczy lekko podgiąć blaszki ze stykami bo nie zwierają zbyt dobrze
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

  WysÅ‚any: 2007-01-31, 14:58   
 

styki ok bo sprawdzone niby wszystko zazębia przewody tak samo są ok i dalej nie wiadomo co jest żarówki nie mogą od tak walić bo zawsze chodziło i teraz z nie nacka nie chcą się załączyć :/
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2007-01-31, 15:09   
 

to musisz zobaczyć czy styka bez auta (podłączenie na krótko do przełącznika zasilania i żarówek) i zobaczyć co się wtedy dzieje, u mnie jest coś takiego że jak czasem włącza kierunek to świecą tylko postojówki wystarczy dotknąc i wracają światła
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
velsatis1967 
DzidziuÅ›



R25: baccara 91 diesel
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 1
Skąd: Kołobrzeg
WysÅ‚any: 2007-01-31, 15:12   
 

a moze masz przypalony stycznik lub bezpiecznik!??
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-01-31, 15:19   
 

bezpiecznik Sprawdzałem a czy stycznik?? może jest jakiś przekaznik i on się wali nie mam zielonego pojęcia...a co do sprawdzenia na krótko to chyba tak zrobie bo to nie ma innego wyjścia. a czy mogła zajść możliwość że sie coś zeslizneło i zle załapuje ? może ma ktoś schemat instalacji tego przełącznika lub fotki jakieś?
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2007-01-31, 15:28   
 

spróbój poszukać na forum przez opcje "szukaj"
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-01-31, 16:38   
 

Zeb napisał/a:
spróbój poszukać na forum przez opcje "szukaj"



niestety nic odpowiadającego nie znalazłem a przydał by mi sie schemat instalacji tego przełącznika choć mniej więcej wiem który styk do czego ale nei jestem w 100% pewny
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-01-31, 18:35   
 

W R25 poza pozycyjnymi nie ma bezpiecznikow ani zadnych przekaznikow od oswietlenia :) Tzn mijania i drogowe ida bezposrednio z aku poprzez przelacznik do zarowek. Uszkodzenie przelacznika to standard, dzieje sie tak gdyz kazde drobne pogorszenie styku w przelaczniku powoduje rozgrzewanie go i wypalanie oraz topnienie krzywek. Jedyny sposob to jesli jeszcze jest co latac to mozna podgiac styki i sprawdzic stan krzywek odpowiedzialnych za wyginanie stykow. Jak najbardziej mozesz zastosowac jakis inny wylacznik ale wez pod uwage ze przez niego idzie dosyc spory prad.

Ja u siebie jak mialem przelacznik rozwalony to znalazlem odpowiednia kombinacje ruchow zeby wlaczac dlugie ale to tylko polsrodek i lepiej poszukac drugiego wylacznika. Trzeba pilnowac czy dzwignia przy wlaczonych swiatlach sie nie grzeje - jesli tak to oznaka slabego styku i mozemy sie spodziewac klopotow w najblizszym czasie. Przy prawidlowym kontakcie nic nie ma prawa sie grzac ani wypalac (oczywiscie przy standardowych zarowkach a nie 100W +10000% ;) )
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-01-31, 18:44   
 

Zulus napisał/a:
WJedyny sposob to jesli jeszcze jest co latac to mozna podgiac styki i sprawdzic stan krzywek odpowiedzialnych za wyginanie stykow.


tak też właśnie zrobiłem lekko podgiołem no i po złożeniu zaczeło coś zaskakiwać jeszcze nie do końca jest ok a mianowicie jak zapalam długie to czasami gaszą sie mijania a tak raczej nie powinno być... no i kolejna sprawa to właśnie taka że coś nie równo wskakuje na te długie ale jeszcze raz rozbiore i może coś sie da wykombinować wazne że coś zaczeło reagować.... Dzięki wielkie Zulus za porade
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2007-01-31, 19:02   
 

To ja tylko dodam, że za dobra poradę możesz uzytkownikom forum przynawac punkty pomógł.

Widze w końcu ktoś z lubelskiego ..
Witam :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-01-31, 19:36   
 

Nareszcie światła długie są i to mnie cieszy wielkie dzięki za pomoc.... ale co w tym najśmieszniejsze to już manetka chyba jest wyrobiona bo trzeba trzymać cały czas sama sie nie chce utrzymac i odskakuje hehe musze teraz i to jakoś rozkminić
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2007-01-31, 20:44   
 

Przychylam się do opinii Kolegi Zulusa :) Najlepiej wymienić przełącznik na sprawny... Lepiej żeby światła nie zgasły w najmniej odpowiednim momencie... :) A dodatkowo proponuję założyć przekaźniki do świateł mijania i drogowych - znacznie przedłuży to żywotność przełącznika :) A samo podłączenie do instalacji - nie jest skomplikowane jeśli się choć trochę znasz na elektryce :)
Pozdrawiam :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-02-01, 02:13   
 

U mnie tez odskakiwal ale znalazlem patent ze jak pociagam wajche do siebie (tak jak sie normalnie wlacza dlugie) to jednoczesnie lekko przekrecam calosc (jakbym zapalal mijania) czyli 2w1 :) Zeby zgasic dlugie przekrecalem lekko (tak tylko lekko odginalem) wachje tak jakbym chcial przelaczyc na pozycyjne. U mnie krzywka od dlugich byla juz tak wytopiona ze miala kratery i sie blokowal wylacznik.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-02-01, 06:45   
 

u mnie własnie jest podobnie i musze coś wykombinowac bo jazda na długich trzymająć dzwignie poprostu męczy....

[ Dodano: 2007-02-01, 15:20 ]
no i nareszcie problem z głowy a mianowicie krzywka która odpowiada za zaskakiwanie została przeze mnie zmodernizowana w miejscu gdzie zaskakuje bolec nakleiłem kawałek plastiku i ładnie wyrównałem pilnikiem co spowodowało przedłużenie pow. po której chodził no i nie ma już ześlizgu jest ok temat ZAKOŃCZONY hehe Dzięki wszystkim za pomoc :lol:
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 29