:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
skład mieszanki regulacja J7R i J7T
Autor Wiadomość
harius1 
MÅ‚odzian


R25: 2L, TXI, J7R, B29202, 1991
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
SkÄ…d: Gliwice
  WysÅ‚any: 2007-02-09, 00:55   skÅ‚ad mieszanki regulacja J7R i J7T
 

:!: dotyczy silników bez sondy lambda ,mają przy module zapłonowym doczepiony plastikowy czarny cylinderek z otworem z boku ,wsadzając odrobinę śrubokręt w ten otwór [nie za głęboko] podważ i wyjmij pierścień zabezpieczający [u mnie jest biały ] następnie trzymając za przewody wyciągnij potencjometr z cylindrycznej obudowy . W widoczny potencjometr włóż
cienki śrubokręt i : pokręcając w lewo zmniejszasz zaw. benzyny w mieszance a w prawo zwiększasz . Najlepiej przekręcić w lewo odczekać aż zacznie nierówno pracować i powoli nieznacznie przekręcać w prawo do momentu wyrównanej pracy silnika . :lol:
powodzenia

[ Dodano: 2007-02-09, 01:20 ]
:o oczywiście regulacje przeorowadzić jak ssanie będzie wyłączone , osobiście robię to po przejażdżce albo jak ktoś jeżdzi do mechanika to mówiąc mu o takiej możliwości regulacji otwożysz mu oczy bo większość jak widzi wtrysk i komputer to rozkłada ręce i mówi że bez walizki nic nie zrobi . :wink:
_________________
automat to fajna bryczka
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-02-09, 06:52   
 

hehe ten temat sie przyda jak tylko uzupełnie bak z paliwem odrazu przetestuje regulacje, tylko będzie gorzej jak mi sie całkiem rozreguluje i wtedy będzie zonk ale jak narazie na gazie pośmigamy. POZDRO :mrgreen:
 
 
harius1 
MÅ‚odzian


R25: 2L, TXI, J7R, B29202, 1991
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
SkÄ…d: Gliwice
WysÅ‚any: 2007-02-09, 09:40   
 

jeżeli u kogoś występuje objaw dobrego zapalania na zimno a niedobrego na ciepłym silniku ale po dodaniu gazu zapala ok. to polecam tę regulację wystarczy zubożyć nieco mieszankę i powinno być ok. jest to jeden z powodów . :D
_________________
automat to fajna bryczka
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-02-09, 10:47   
 

słuchaj harius a u mnei jest coś takiego że jak odpale na zimnym to mam strasznie niskie obroty i musze poczekać az sie zdeczka nagrzeje i wtedy dopiero trzyma obroty ładnie tka jak ustawiłem czy to tez może być przyczyna złej regulacji tego małego giberesu ?
 
 
harius1 
MÅ‚odzian


R25: 2L, TXI, J7R, B29202, 1991
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
SkÄ…d: Gliwice
WysÅ‚any: 2007-02-09, 17:14   
 

taki objaw może sugerować zbyt ubogą mieszankę albo coś ze ssaniem nie wporządku jeżeli
jeżdzisz na benzynie bo jak jest na gazie to niewiem ale pewnie gdzie indziej sie reguluje :(
_________________
automat to fajna bryczka
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-02-09, 23:17   
 

No i kolego masz u mnie duże pifko :) Zmniejszyłem , zubożyłem mieszankę i już widać różnicę! Jutro się więcej pobawię to myślę że będzie jeszcze lepiej. pozdrawiam i dziękuję
_________________

 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-02-09, 23:24   
 

no własnie taki objaw to mam na gazie i nie wiem za bardzo co jest ale może dojde... mozę przepustnica z bi-metalu czy coś, sprawdzi sie to
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 21