:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Instalacja elektryczna do foteli elektrycznych
Autor Wiadomość
Wojtek759
[Usunięty]

  WysÅ‚any: 2007-05-15, 15:23   Instalacja elektryczna do foteli elektrycznych
 

Witam

Jak już wiadomo Zostałem obdarowany od Olusia fotelami Skórka "elektryczne" no i teraz pytanie... czy macie może schemat jak je podłączyć dokładnie bo to niby nie jest dla mnie problem bo znam sie na elektryce ale może jest dokładny schemacik na to podłączenie ??

dodam ze mam wersje ph1 w której nie było wyprowadzenia deski pomiędzy fotelami z takim zagięciem do góry i z podporami. jest to prosta deska.... więc muszę elektrykę sam doprowadzić...

Pozdrawiam
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-05-15, 17:57   
 

Najlepiej znajdż na szrocie jakąś renię, zktórej wymontujesz oryginalne wiązki. Ja kupiłem komplet- fotele, przyciski, kable i konsola środkowa. Wprawdzie skóra się nie nadawała, ale to się da też przełożyć.

Oryginał będzie lepszy od prywatnej roboty- przejrzysz sobie styki i powinno działać. Nie wiem, czy znajdziesz jakiś schemat bardziej szczegółowy. Jeśli sam to zechcesz dorobić- kupa czasu.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-05-15, 18:11   
 

TXE, TXI, V6 injection, Turbo DX miały elektrykę w serii foteli to ci może pomóc szukać w częściach
_________________

 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-05-15, 20:25   
 

Janusz. zrobić elektrykę samemu to nie problem... problem w tym żeby nie obciążać aku. zastanawia mnie czy wchodzą w grę , orginalnie jakieś przekazniki i to że do czego były te fotele podpięte.. czy bezpośrednio pod aku. czy też przez stacyjke... a myślę że wymiana całej półki środkowej nie ma jak na razie sensu... muszę najpierw dorwać tylną kanapę w skórce bo jak na razie zostaje welur i nie za ciekawie bedzie to wyglądać o ile te fotele wstawie... wszystko powoli i po kawałku... dla kogoś kto nie pracuje na stałe pamiętaj ze to są spore wydatki :P
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2007-05-15, 21:56   
 

Witaj Wojtek :) Fotele najlepiej podpiąć pod elektrykę w miejscu gdzie jest napięcie po pierwszym przekręceniu kluczyka - cyli w opcji bez zapłonu a z grającym radiem... Mocno one nie obciążają - ponieważ najczęściej regulujemy je przy pracującym silniku... (przynajmniej tak najlepiej robić ;) ), co do schematu - to ja mam taki mniej więcej podobny... Postaram Ci się jakoś go przesłać... Robienie elektryki z przekaźnikami - komplikuje trochę ten system... Firmowo wszystko jest na przełącznikach - przekaźniki pojawiają się dopiero w wersjach z pamięcią ustawień foteli... :)

Pozdrawiam :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-05-15, 21:59   
 

hehe dzięki Oluś przyda sie schemacik a co do tego podpięcia to masz racje i to nawet by fajnie było że tak nie działają a po przekręceniu kluczyka zgrywają sie z radiem o to właśnie mi chodziło :)
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-05-16, 22:21   
 

Wojtek- oczywiście koszty to ważna rzecz, ale oryginalne wiązki nie powinny zrujnować portfela. pośpiechu z montażem też nie ma, bo chyba nie musisz natychmiast jeździć na skórze (tym bardziej, że nie masz kompletu).
ja po prostu lubię mieć tematy zakończone "fabrycznie".
na przykład jak zakładałem elektrykę szyb na tył, to najpierw wyszukałem tapicerkę drzwi bez dziur na korby i konsolę środkową z przyciskami sterującymi z tyłu.
to na prawdę nie boli finansowo. kosztem jest odrobina cierpliwości. w zamian dostajesz tak zrobiony samochód, że nikt nie jest w stanie zakwestionować, czy taki nie wyjechał z fabryki. (mógł np pierwszy właściciel dpopsażyć)
dla mnie warto.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-05-16, 22:25   
 

Wszystko sie Janusz zgadza i tak tez zrobię nie śpieszy mi sie niebawem odwiedzę parę szrotów ale będzie ciężko bo u mnie w okolicy mało tego towaru
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-05-16, 22:40   
 

Jeśli nie znajdziesz w pobliżu, to rzeczywiscie problem. Dobrze jest samemu wymontować, bo są różni rzeźnicy i przez internet / wysyłka to ryzyko. Właściwie to zwracam honor- jak nie ma kasy to trudno coś zrobić.
Zakup części to drobiazg (z rozbiórki). Ale zapomniałem, że pojechałem po nie z wawy niemal pod czeską granicę.
Ale inną "dawczynię" znalazłem 10 km od domu. Szukaj i tyle- na pewno się uda.
Zawsze warto coś porządnie zrobić.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-05-16, 22:49   
 

zgadzam sie z tobą. Janusz oczywiście że tak zrobię , powoli i po kawałku ale do cudnego efektu
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24