:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
szukam schematu elektryki
Autor Wiadomość
janek maniac
[Usunięty]

  WysÅ‚any: 2007-06-14, 21:17   szukam schematu elektryki
 

witam
szukam schematu elektryki i elektroniki, robie wlasnie swapa , wyjmuje 2.7v6 injection a wkladam 2.2 gtx, komputer mam wiec problemu nie bedzie tylko niektore kable sa a nie powinno ich byc albo sa w innym miejscu albo maja inne polÄ…czenia i schemacik bardzo by mi pomogl, ponadto chcialbym zmienic gadaczke bo mi gada po niemiecku a moge miec francuska tylko czy kupowac jesli nie da sie zmienic, a tak w ogole to najlepiej jakby renia mowila do mnie po polsku
janek
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-06-14, 21:33   
 

ale masz wymagania. po polsku nie bedzie, bo nikt nie zna sposobu na przeprogramowanie oryginalnego syntezatora mowy.
co do wymiany motoru to też nie jest takie proste. ja bym najpierw obejrzał w naturze jak to wygląda, wyszukał jakiś szrot skąd można instalację zdjąć, zrobił schemt którędy kable idą, zdjął ze szrotu zapinki i zrobił tak, aby jak najmniej zmieniać w stosunku do oryginału.

a najlepiej to kupiłbym cały samochód z odpowiadającym mi silnikem i nim jeździł.
 
 
 
janek maniac
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-06-14, 21:43   
 

silnik mam z reni ktora dachowalem (niestety :() a ta v6 kupilem bo to byla milosc od pierwszego wejzenia niestety silnik jest zajechany i wrecz unikatowy i czesci do niego nie ma albo sa cholernie drogie a moj budzet jest ograniczony

[ Dodano: 2007-06-14, 21:45 ]
a ponadto to jutro silnik bedzie juz w blachcach i tylko elektrycznie podpiÄ…c i jezdzic
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-06-14, 21:54   
 

Nie ma silnika 2,2 GTX. GTX to wersja reni. Podaj numer silnika, a zobaczymy co tam w szufladzie mieszka :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
janek maniac
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-06-14, 22:09   
 

oki ale jutro bo renia w garazu stoi a silnik u kolegi lezy ale jutro na pewno jeszcze przed poludniem , dzieki z gory

[ Dodano: 2007-06-15, 09:22 ]
witam
mam ten numer, mam nadzieje ze to o niego chodzi: J7T J730 F213477, wlasnie sie okazalo ze jest jeszcze jeden problem, otoz silnik v6 ma sprzeglo hydrauliczne a silnik 2.2 mechaniczne, w obudowie silnika 2.2 jest czujnik, podejzewam ze jest czujnik od komputera polozenia walu korbowego a tym samym miejscu przy skrzyni od v6 jest pompa hydrauliczna sprzegla, jest tez miejsce na taki czujnik ale jakies 7cm dalej, chcialbym zaryzykowac i zalozyc tam ten czujnik ale obawiam sie ze to przesuniecie bedzie dawac bledne dane do komputera i zaplon bedzie w niewlasciwym miejscu, jak nic nie wymysle to wkladam silnik 2.2 ze skrzynia od niego chociaz a sprzeglo przerobie na mechaniczne, tylko znow rodzi sie pytanie czy sie da i ile z tym bedzie roboty?
janek
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-06-15, 11:10   
 

hmmmm, to ty skrzynię od V6 podłączasz do silnika 2,2 ?? No nie wiem czy to ci wyjdzie na dobre. To zupełnie inna konstrukcyjnie skrzynia z innymi przełożeniami. Nie jestem nawet pewien czy ci będzie pasowało mocowanie do silnika.
W V6 czujnik położenia wału jest żeczywiście bardziej z boku, ale nie wiem czy ma to znaczenie. Obawiam się jednak, że tak.
Wymiana skrzyni, to również wymiana półosi, łap i poduszek, więc całkiem sporo roboty.
Co do schematu to poszukam po powrocie z pracy.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-06-15, 11:18   
 

Nie wiem jak w manualu ale w automacie nie da się podłączyć skrzyni z V6 do R4 np: inne mocowanie rozrusznika. U mnie półosie były takie same.
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-06-15, 11:38   
 

gzara napisał/a:
nie da się podłączyć skrzyni z V6 do R4


Może to przez ten upał, ale możesz jaśniej, bo nie łapię :P :?:
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-06-15, 13:13   
 

R4 = rzedowy 4 cylindry ;)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
janek maniac
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-06-15, 13:17   
 

polosie juz wiem ze sa inne i mnie trafia szlag bo wszystko okaze sie inne, ale nic to , wychyle 3 browary dla ukojenia nerwow i bede robil dalej, lapy mam od starej reni (tej rozbitej) to chyba beda pasowac, a moze mi ktos doradzi dobrego mechanika co by mi ten silnik v6 wyremontowal w woj swietokrzyskim lub osciennych i ile by to kosztowalo, mam na mysli kapitalke
janek
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-06-15, 16:26   
 

Remont kapitalny najprostszego J7R kosztował mnie kilka lat temu ponad 6000 zł. Pomnóż sobie tę kwote razy 3 i wyjdzie Ci remont V6.
Nawet ja, co jestem chory na głowe i na renie wydam ostatni grosz- wolałbym sobie drugą sprowadzić i zrobic jedną z dwóch.
 
 
 
janek maniac
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-06-15, 17:50   
 

:O remont odpada, a moze ktos chce kupic ode mnie ten silnik? odpala ale wyrzuca wode po chwili, podejzewam ze uszczelka pod glowicÄ…, w najgorszym wypadku peknieta glowica, bo jeszcze woda sie dostaje do oleju, ale trudno diagnozowac bez otworzenia pacjenta, moze cos powaznego a moze blachostka, co do polosi to doszly mnie sluchy ze mozna wymienic zame przeguby wewnetrzne i bedÄ… pasowac, czy to prawda i czy sie oplaca bo na allegro znalazlem nowe fabrycznie przeguby (jakies rzemioslo pewnie) po 90 zl a na szrocie cale polosie sa najmniej po 100zl co lepsze
janek

[ Dodano: 2007-06-16, 22:37 ]
Tombog
co z tym schemacikiem? masz cos? jak masz to bardzo bym prosil, a jak nie to bede meczyl kable
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 26