:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
pompa paliwa
Autor Wiadomość
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 49
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
  WysÅ‚any: 2007-08-15, 19:43   pompa paliwa
 

Witam po dłuuuuuuuugiej nieobecności moich sympatycznych kolegów i koleżanki :mrgreen:
Wiem że sie odzywam tylko wtedy kiedy mam problem , ale mam nadzieje że mi wybaczycie :oops: ostatnio trochę mi moją renie zaczeli systematycznie rozbierać , zaczeli od wybicia w niej szyb ale je wstawiłam zpowrotem. To poprzecinali mi przewody paliwowe i ukradli paliwo. No i zaczoło sie kupiłam przewodu mój dzielny dodatek je wymienił ale nie możemy sobie dać rady z odpowietrzeniem pompy paliwa. Wiecie że moja Renia jest troche "inna" WIęC BłAGAM POMOCY CZY MA KTOś JAKIś SPOSóB :(
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcÄ™



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
SkÄ…d: werbkowice
WysÅ‚any: 2007-08-15, 21:31   
 

dosia napisał/a:
. To poprzecinali mi przewody paliwowe i ukradli paliwo


Musieli mieć dużo czasu i wiadomości gdzie uciąć i jak spuścić

dosia napisał/a:
No i zaczoło sie kupiłam przewodu mój dzielny dodatek je wymienił ale nie możemy sobie dać rady z odpowietrzeniem pompy paliwa.


Diesel czy benzyniak :?:

Nie wiem kto to jest dodatek jeśli żle wymienił przewody to wymienić dodatek.
Odpowietrzenia wymaga pompa w silniku wysokoprężnym.
Czy dodatek sprawdził czy jest pompa paliwa z filtrem :?:/myślę że jest w tym samym miejscu co w modelu z silnikiem 2,2/
Po włączeniu zapłonu przez ok 2sek powinno słyszeć się jej pracę
Czy były odcięte dwa przewody :?:
Jeśli słychać pracę pompy i jest paliwo zamienić przewody miejscami
Życzę powodzenia dałaś sobie radę z lakierem to i z tym sobie poradzisz :)
W modelu z silnikiem wysokoprężnym należy odpowietrzyć cały układ. Znam zasady ale każdy silnik odpowietrza się innaczej .
 
 
Suvis 
Starszy starszak



R25: baccara, 2,5 Turbo V6, 91r
Wiek: 46
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 113
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2007-08-16, 08:56   
 

W tym silniku nie trzeba nic odpowietrzać sprawdź czy działa wogóle pompa po przekręcniu stacyjki i czy faktycznie nie pomyliliście kierunku podpięcia przewodów. Jeżeli wszystko jet ok to trzeba szukać dalej (brak paliwa albo napięcia)..
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 49
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2007-08-16, 12:32   pompa paliwa
 

Dziękuję za szybką reakcję.
Lucjanie "dodatek" to mój Rysio sam się tak nazwał, a teraz odpowiadam po kolei.
Wyczuli moment kiedy wyjechaliśmy na tydzień i mieli pole do popisu , a osoba która miała zaglądać do nas w czasie naszej nieobecności przyjechała dopiera rano , także mieli całą noc. Co prawda mam alarm ale ....
Moja Renia to 2,9 benzyna a dokładnie 2850
przecięli oba przewody i paliwo zeszło ze zbiornika i przewodów
Pompę paliwa mam z filtrem pod kołem za zbiornikiem. Nie rozumiem jak zamienić przewodu , bo jeden idzie z pompy na filtr drugi z pompy do zbiornika i tak jakby trzeci z silnika do zbiornika.
Suvis wszystko jest dobrze podłączone , pompa chodzi w dobrą stronę , problem jest taki , że po wymianie przewodów zalała bak paliwem ale pompa nie chce sama zaciągną paliwa , próbowaliśmy wężykiem wlać paliwo bezpośrednio do pompy ale z marnym skutkiem. :cry:
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-08-16, 14:04   
 

Wydaje mi się że musicie sprawdzić to miejsce gdzie zasysa paliwo z baku. Może się czymś przytkało :?:
_________________

 
 
ulik87
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-08-16, 14:14   
 

a nie mozna gdzies za pompa odczepic przewod, doczepic jakis krotszy...i zassac "oralnie" tudziez spowodowac zeby roznica poziomow zrobila swoje :D ? ps. no i przydaloby sie zalac pewnie troszke wiecej tego paliwka bo skoro sciagneli cale to niewielka ilosc moze byc za mala...a i rzeczywiscie moze zaczac zasysac syfy ze zbiornika :wink: pozostaje mi zyczyc powodzonka :)
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 49
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2007-08-16, 14:43   
 

Przewody są drożne i "oralnie" zaciąga paliwo fuj :? , tylko co zrobić żeby w pompę poszło paliwo czy np. włączyć na dłużej pompę - ale czy się nie spali :?: na razie włączam ją na jakieś max 30 sekund .
Do baku zalałam prawie 20 litrów .
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
ulik87
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-08-16, 14:55   
 

dosia napisał/a:
Przewody są drożne i "oralnie" zaciąga paliwo fuj :? , tylko co zrobić żeby w pompę poszło paliwo czy np. włączyć na dłużej pompę - ale czy się nie spali :?: na razie włączam ją na jakieś max 30 sekund .
Do baku zalałam prawie 20 litrów .


eee...chyba kolezanka nie zrozumiala mnie do konca :wink: chodzi mi o to zeby odpiac przewod ZA pompa tzn. od strony wypompowywania paliwa z pompy a nie ssania...przypiac krotki przewod tak zeby mozna bylo ustami zaciagnac paliwo i wtedy ono naplynie do pompy...i dopiero zalaczyc pompe i powinna juz tloczyc [chociaz jest to dziwne bo przeciez ona sama powinna byc w stanie zalac sie paliwem]
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 49
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2007-08-17, 12:33   
 

Z tej strony nie próbowaliśmy :mrgreen: , spróbujemy wieczorkiem
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcÄ™



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
SkÄ…d: werbkowice
WysÅ‚any: 2007-08-17, 22:31   
 

ulik87 napisał/a:
...przypiac krotki przewod tak zeby można bylo ustami zaciagnac paliwo i wtedy ono naplynie do pompy..


Przy dobrej pompie jest to niemożliwe można to zrobić przy włączonej pompie długim przewodem /paliwo w ustach/
Mój wypróbowany sposób /jak brakło paliwa w zbiorniku wartburga pompka impulsowa na podciśnienie ,słaby akumulator/
;Dodatkowy;niech stworzy ciśnienie w zbiorniku paliwa /im więcej paliwa w zbiorniku tym łatwiej,a TY w tym czasie włączaj zapłon kilkakrotnie.
Powinno pomóc :)
Życzę powodzenia :)
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-08-19, 23:29   
 

rany boskie. jak się chcecie napic paliwa, to poproście o szklaneczkę na shellu. po co sie tak meczyc i wysysać ze zbiornika. 8) :roll:
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 25