:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
modułu a praca wtryskiwaczy ???
Autor Wiadomość
mk44arty 
Gaworek


R25: 1995, J7R, B29, 1990
Imię: złośnica
Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: nowy sącz
Wysłany: 2007-10-01, 08:13   modułu a praca wtryskiwaczy ???
 

:idea:
zacznę od opisu co napsułem.
pierwsza padła mi pompa paliwa, olałem to bo został mi jeszcze gaz.
później coś mnie tknęło ażeby sprawdzić przekaźnik od pompy paliwa wyciągnąłem ta pudełko z modułem i dwoma przekaźnikami rozebrałem ten od pompy przeczyściłem i ok gra jest dobry niestety chwilę później zwarłem wysokie napięcie z tego przekaźnika z modułem i wten prosty sposób zafundowałem sobie prywatny pokaz fajerwerek. Błysnęło trzasnęło i w sumie nic odpalam na gazie -gra muzyka jeździ chodzi równo niby nic tylko ta moja ulubiona kontrolka na desce "SERWIS" i kontrolka uszkodzenia elektrycznego święcą niczym neony.
Pojeździłem tak przez miesiąc i zakupiłem w końcu pompę paliwa, zamontowałem pompa pracuje. Jednak silnik na beznynie zupełnie oszalał szarpie strzela z rury wygląda jakby miał za bogatą mieszankę, przebierał na cylindrach, chodzi jakby poprzestawiało się wyprzedzenie zapłonu ale na gazie jest dobrze czyli to nie to. Tu mam pytanie czy po miesiącu nieużywania mogą pozacierać się wtryskiwacze czy ten moduł mógł się uszkodzić od tych moich sztucznych ogni- czy ten moduł steruje pracą wtryskiwaczy?? mam 2.0 J7R i prostą instalację gazową wpiętą bezpośrednio do kolektora ssącego.
jeśli to ten moduł ma ktoś coś takiego?? chyba że to te wtryskiwacze da się to jakoś wyczyścić?? :?:
 
 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-01, 08:19   
 

No tak fajerwerk napewno nie pomógł , co do wtryskiwaczy jeśli naprawde chcesz je wyczyścic to polecam wyjecie ich i całkowitą kompiel w Ropie jeśli nie pomoże to są do wymiany , co do strzelania i szarpania to pewnie narozrabiał fajerwerk ale samych wtryskiwaczy nie można wykluczyć
Moduł (komputer) bo pewnie o to chodzi , steruje pracą wszystkiego co jest do niego podpięte w tym całym układem wtryskowym , zapłonem , i pracą silnika , hmmmm...... ja bym stawiał że to fajerwerk narozrabiał :D bo przy pozapiekanych wtryskiwaczach , ( nie mam instalacji gazowej ) u mnie rwało auto tak do 2 tys obrotów potem wracało do normy ale na wolnych pracował równo więc na tej podstawie twierdze ze popsułeś coś co sie nie psuje :roll: ja stawiam na komputer i fajerwerka :D
i oto mam kolejny powód żeby unikać instalacji gazowych
 
 
 
mk44arty 
Gaworek


R25: 1995, J7R, B29, 1990
Imię: złośnica
Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: nowy sącz
Wysłany: 2007-10-01, 08:47   
 

:roll: hehe posułem coś co sie nie psuje :)
coraz bardziej wierze w swoje unikalne umiejętności :)
w takim razie poszukuje takiego modułu ma ktoś takie cudo ??
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-01, 08:49   
 

daj zapytanie w dziale -kupię-
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
mk44arty 
Gaworek


R25: 1995, J7R, B29, 1990
Imię: złośnica
Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: nowy sącz
Wysłany: 2007-10-09, 16:46   
 

Po tygodniu oczekiwania na oryginalny komputer od J7R wreście udalo się uruchomić Renie na jej naturalnym pożywieniu :) komputer był uszkodzony i wszystko szlak trafil, teraz śmiga bez zastrzeżeń co do wtryskiwaszy profilaktycznie dolałem do benzynki formułę STP ok 18 pln.
dzieki za pomoc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 19