:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
woda w oleju w silniku 2,9 V-6
Autor Wiadomość
bilu 
Raczek


R25: 1995,25 TX,J7R,1987
Wiek: 44
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 19
SkÄ…d: KÅ‚odzko
WysÅ‚any: 2007-12-09, 15:54   woda w oleju w silniku 2,9 V-6
 

W moim Renault Espace 2,9 V-6 rocznik 1994r. pojawiła sie woda w oleju .Dodam ,że auto miało niewielką kolizje zbiła sie lampa i pękła chłodnica. Bez cieczy chłodzącej wjechałem na lawetę około minuty silnik pracował bez wody. Silnik pracuje równo i po dłuższym postoju olej wraca do normy.Nie stwierdziłem utraty mocy. Po wlączeniu silnika znowu robi sie emulsja. Czy warto jest wymieniać uszczelkę pod głowicą ? czy lepiej szukać drugiego silnika. Znalazlem taki silnik za 1300 zł, sprzedający twierdzi że jest ok i ma 195 tyś. km.
Czy ktoś miał podobną usterkę i jak sobie znią poradził? Czy może być pęknięta głowica lub tuleja. Czy w sytuacji gdy jest woda w oleju można dojść która uszczelka jest uszkodzona lub która z głowić. Jezeli ktoś posiada literaturę na temat wymiany uszczelki to proszę o nr. telefonu lub przeslać na meila wojciech.bil@wp.pl.
Jak jest cena uszczelki pod głowicą i jaką firmę polecacie?Może ktoś ma taki slilnik na sprzedaż.? Proszę o pilną poradę . Z goru dziękuje za pomoc .tel.606675093
_________________
Wojciech Bil
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2007-12-10, 19:38   
 

Kiedy wymieniales ten olej ???? Nie było sladów oleju w płynie chlodzacym ???
Nie smierdzi ze zbiornika wyrównawczego spalinami ???
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-12-10, 20:57   
 

z uszczelkami czesto bywa tak ze nawet po slpanowaniu glowicy potrafia pekac po zalozeniu...
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-12-10, 21:50   
 

A to już znak, że jak najszybciej trzeba zmienić serwis :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcÄ™



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
SkÄ…d: werbkowice
WysÅ‚any: 2007-12-10, 22:20   
 

blondas napisał/a:
z uszczelkami czesto bywa tak ze nawet po slpanowaniu glowicy potrafia pekac po zalozeniu...

Tombog napisał/a:
A to już znak, że jak najszybciej trzeba zmienić serwis .


W przeciwnym razie może tak stać się jak u mnie :(
bilu napisał/a:
Po wlÄ…czeniu silnika znowu robi sie emulsja.


I po pięciu minutach w silniku nic nie mogło się uszkodzić o ile przy gorącym nie pracującym silniku nie wlało się płynu chłodzącego.[skrzywienie głowicy]
Można jeszcze spróbować zalać silnik drugim olejem.
Aby nie ponosić dużych kosztów experymentu kupić najtańszy olej silnikowy, filtru oleju nie wymieniać jednak odkręcić i niech resztka oleju ścieknie.
Często przynosi to efekty a jeśli nie to uszczelka pod głowicą lub któraś na tulei ale wtedy podnosi się poziom oleju w misce olejowej.
 
 
bilu 
Raczek


R25: 1995,25 TX,J7R,1987
Wiek: 44
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 19
SkÄ…d: KÅ‚odzko
WysÅ‚any: 2007-12-11, 00:01   woda w oleju
 

Olej w silniku był wymieniony tys. km. przed stwierdzeniem cieczy chłodzącej w oleju.Nie dolewalem wody , ani plynu jak silnik był rozgrzany. Wcześniej wszystko było ok. Stwierdzilem ,że podniósł się poziom oleju o około 0,2 cm,jak silnik nie był zapalany przez dwa dni. Wydaje mi się że woda została na spodzie, a olej pływał na niej. W zbiorniku wyrównawczym nie stwierdziłem sladów oleju jak rownież węże nie były bardzo twarde- takie jak wczesniej na nagrzanym silniku.Co do spalin to sprawdze jutro, i wymienie na olej jaki był poprzednio. Nie wiem czy wymiana oleju coś pomoże , chociaż dziwi mnie fakt ,że olej wraca do normalnej barwy po dwóch dniach , wydawać by się mogło że wody jest niewiele.
Bardzo potrzebowal bym instrukcję do wymiany uszczelki pod glowicą lub do ściągnięcia łańcucha rozrządu. Czy ktoś wie w jaki sposób ustawić znaki przed ściągnięciem łańcuchów. Czy wogóle jet do zdobycia taka instrukcja , może być w obcym języku.Czy można planować głowice w silniku V-6.Jakiej firmy uszczelki polecacie. Zamierzam sam zabrać się za wymianę. Pytałem mechaników w okolicy to niechcą sie tego podjąć lub nie dają gwarancji ,że naprawią. Pozostaje jeszcze serwis , ale oni mi powiedzieli tyle ,że mógłbym spokojnie kupić drugi silnik. Wcześniej wymieniałem uszczelki w renault 25 tx silnik J7R oraz w Renault 21 wersja silnika J7R 12 zaworów . W tamtych silnikach pompowało mi ciśnienie do wężów , które pękały.Pozdrawiam
_________________
Wojciech Bil
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-12-11, 16:42   
 

Co do instrukcji możesz kupić Heynesa w j. Angielskim do Espace koszt to około 90 zł
_________________

 
 
lucjan 
Kandydat na znawcÄ™



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
SkÄ…d: werbkowice
WysÅ‚any: 2007-12-11, 20:21   
 

bilu napisał/a:
Czy ktoś wie w jaki sposób ustawić znaki przed ściągnięciem łańcuchów.

Nie rozbierałem tego typu silnika ale zawsze mimo znaków ,jeśli je znajdę ,robię znaki markerem lub farbą na kołach wałka [wałków] rozrządu wału korbowego pomijając koła pośrednie i na pasku [wzl łańcuchu]
Póżniej te znaki licząc zęby w kierunku przeciwnym do obrotów silnika przenoszę na pasek.
Uciążliwe ale nigdy nie zawiedzie.[o ile przed wymianą silnik pracował dobrze]
 
 
bilu 
Raczek


R25: 1995,25 TX,J7R,1987
Wiek: 44
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 19
SkÄ…d: KÅ‚odzko
WysÅ‚any: 2007-12-11, 21:11   gÅ‚owica
 

Tak jak pisałeś to robiłem w silniku na pasku rozrzadu i oprócz tego jeszcze na paskach rorządu lepszych firm są biale kreski które powinny sie pokrywać ze znakami na kólku rorzrządu i dolnym kółku. Problem bede miał z napięciem łańcucha bo niewiem w jaki sposob to powinno być. Znajomy mechanik robił podobny silnik w Peugeocie 605 V-6 i po wymianie uszczelki pod głowicą po przejechaniu kilkuset kilometrów łąncuch wytarł obudowę. W konsekwenćji musiał zmieniać drugi łąńcuch. Dowiadywałem się o uszczelkę pod głowicą i w moim mieście jest tylko firmy Ayusa, ale do tej firmy nie mam przekonania. Kiedyś po wymianie uszczelki firmy Ayusa po miesiącu musialem wymienić na drugą firmy Erling i było już ok.
_________________
Wojciech Bil
 
 
grzegorz2504
Raczek


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 19
SkÄ…d: Kujawsko-pomorskie
WysÅ‚any: 2007-12-14, 22:53   
 

Ja jak wymieniałem uszczelki w mojej R25, to po prostu związałem łańcuszki na kołach zębatych mocnym kablem. Daje to 100% pewności, że wszystko po zmontowaniu będzie ok. U mnie ta metoda się spawdziła.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24