:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Lożyska tyłnej piasty
Autor Wiadomość
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2007-06-20, 15:18   Lożyska tyłnej piasty
 

Kupiłem auto w komisie w Lublinie w 2002r już po przejechaniu 1kkm zmienił się komfort jazdy.Po eliminacji huczenia opon zostały łożyska i tu pojawił się problem łożyska nie da się wymienić na szrotach brak reno25 , nowa piasta na kieszeń osoby pobierającej zasiłek przedemerytalny bardzo droga.
Najlepszym i najtańszym sposobem było wykonanie nowej piasty z czym nie miałem problemu gdyż jestem za pan brat z obróbką skrawaniem.
Łożyska zastosowałem 6305rs buczenie ucichło mam teraz piasty zapasowe ale nie kwapię się z ich wymianą.
Zainteresowanym mogę wykonać rysunek :)

Piastę wytoczyłem sam ale koszt wykonania w każdym warsztacie będzie inny.
W moim rejonie nie przekroczy 100 PLN z materiałem.
Rysunek dołączę póżniej /problemy z transmisją danych/

IMG_0012.jpg
Plik cignito 64 raz(y) 51.02 KB

Ostatnio zmieniony przez lucjan 2007-06-29, 09:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Lloyd 
Fachowy forowicz



R25: 2458 V6 Turbo B295 1988
Imię: Pompka ;)
Wiek: 40
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2007-06-25, 00:34   
 

poproszę
oraz koszty całego przedsięwzięcia :)
 
 
 
marek1248 
Dzidziuś


R25: 2100 , 1985r
Imię: Niunia
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-03-19, 22:15   Re: Lożyska tyłnej piasty
 

Przestudiowałem rysunek pana Lucjana i wydedukowałem, że można to zrobić o wiele prościej niż to narysował i mniejszym nakładem pracy, a mianowicie mówiąc najprościej wycisnąć lub wybić stare łożysko TBA 12096 gdzie problem z kupieniem (producenci ukrywają dane czyli nie do zdobycia, kosztowało by pewnie kilkadziesiąt zotych) i zastosowanie nowego łożyska do kupienia na allegroza około 55 zł od firmy Poltech CX i numer aukcji 325948004 takie samo tylko niższe bo wymiar zewnętrzny wynosi fi 55 mm, szerokość jak w starej piaście czyli 43 mm i otwór wewnętrzny 25 mm zastosowane w Lagunine, czyli patrząc chociazby na ciężar auta podobny. W/g mnie zastosowanie łożysk przez pana Lucjana typu 6305 czy coś w podobie (inna konstrukcja i przenoszenie sił) nie spełnia kryteriów pracy w jakiej pracuje łożysko i stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo użytkowania. Oczywiście tuleję wciskamy najlepiej na preparat Loctite lub zabezpieczamy nawiertami i korkami aby nie nastąpiło obrócenie tuleii podczas pracy łożyska.




lucjan napisał/a:
Kupiłem auto w komisie w Lublinie w 2002r już po przejechaniu 1kkm zmienił się komfort jazdy.Po eliminacji huczenia opon zostały łożyska i tu pojawił się problem łożyska nie da się wymienić na szrotach brak reno25 , nowa piasta na kieszeń osoby pobierającej zasiłek przedemerytalny bardzo droga.
Najlepszym i najtańszym sposobem było wykonanie nowej piasty z czym nie miałem problemu gdyż jestem za pan brat z obróbką skrawaniem.
Łożyska zastosowałem 6305rs buczenie ucichło mam teraz piasty zapasowe ale nie kwapię się z ich wymianą.
Zainteresowanym mogę wykonać rysunek :)

Piastę wytoczyłem sam ale koszt wykonania w każdym warsztacie będzie inny.
W moim rejonie nie przekroczy 100 PLN z materiałem.
Rysunek dołączę póżniej /problemy z transmisją danych/
:roll:
_________________
marek
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2008-03-21, 13:53   
 

To są Twoje rozważania czysto teoretyczne

marek1248 napisał/a:
a mianowicie mówiąc najprościej wycisnąć lub wybić stare łożysko TBA 12096


Pierścień zewnętrzny łożyska stanowi piasta która nawet po rozhartowaniu nie daje się toczyć :(
marek1248 napisał/a:
nie spełnia kryteriów pracy w jakiej pracuje łożysko i stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo użytkowania.


spełnia wszystkie warunki i gdybym zastosował łożysko od laguny to też nie na Lockite ,,inne przeznaczenie"a wykonałbym kanał na zabezpieczenie segera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 20