:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zatwierdzanie zdjęć w dziale "Spoty i zloty"
Autor Wiadomość
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-04-01, 23:51   Zatwierdzanie zdjęć w dziale "Spoty i zloty"
 

Zatwierdzanie zdjęć w dziale "Spoty i zloty" jest według mnie zupełnie niepotrzebne i szkodliwe. Zwłaszcza, że w kategorii ogólnej nie ma żadnych ograniczeń. Weźmy pod uwagę, że akurat w tym dziale nikt spamu nigdy nie umieszczał. Nie były prezentowane zdjęcia nie na temat.
Niedopuszcznie zdjęć ze względów technicznych jest nie na miejscu, skoro nie usuwa się postów z błędami ortograficznymi to i technicznie gorsze zdjęcia powinny mieć prawo do zaistnienia w albumie. Ich autor chciał coś przekazać, a moderatorowi nic do tego, o ile nie są obraźliwe.
Względy objętości plików w dzisiejszych czasach to nie argument. Za mało HDD? Wymienić HDD, sa tanie.

I ostatnia rzecz. W postach pisanych do portalu, które oczywiście wymagaja zatwierdzenia i tego nie neguję, autor ma możliwość podglądu i edycji swojego newsa w każdej chwili, nawet przed publikacją.
W wypadku zdjęć- nie widać co się wysłało i jak się to opisało.
Duża wada.

Przerost władzy moderatora/ admina nad rzeczywistymi potrzebami, zwłaszcza, że nie zawsze ma on czas na zatwierdzenie publikacji.
Uważam, że należy to zmienić.
Pozdrówka.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-02, 07:19   
 

w pełni zgadzam się z moim przedmówcą. I ten limit zdjęć - nic więcej nie mogę wrzucić a starych nie moge kasować. W swoim albumie też mam full :(
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 00:08   
 

Janusz napisał/a:
Zatwierdzanie zdjęć w dziale "Spoty i zloty" jest według mnie zupełnie niepotrzebne i szkodliwe.

Mamy dwa, odmienne zdania na ten temat.
Janusz napisał/a:
Weźmy pod uwagę, że akurat w tym dziale nikt spamu nigdy nie umieszczał.

Kwestia interpretacji słowa "spam".
Janusz napisał/a:
Niedopuszcznie zdjęć ze względów technicznych jest nie na miejscu

Wręcz przeciwnie. Album jest wizytówką forum, a nie miejscem masochizmu mniej docenianych osobowości.
Janusz napisał/a:
Ich autor chciał coś przekazać, a moderatorowi nic do tego, o ile nie są obraźliwe

To zanieś swoje zdjęcia do BWA i powiedz, że mają tam wisieć przez tydzień. Ciekawe czy powieszą na 5 minut ?
Janusz napisał/a:
Względy objętości plików w dzisiejszych czasach to nie argument.

Zgadza się, ale transfer danych na łączu to już rzecz bardziej wartościowa niż HDD.
Janusz napisał/a:
W wypadku zdjęć- nie widać co się wysłało i jak się to opisało.
Duża wada.

Owszem, ale to wada made in przemo (autor skryptu forum).
Janusz napisał/a:
Przerost władzy moderatora/ admina nad rzeczywistymi potrzebami

Chcesz poświęcić część swojego życia no moderowanie i pilnowanie ładu na forum ? Wystarczy poprosić. Jakoś większość dotychczasowych modów nie przemęcza się, więc chętnie przyjmę nowego ;). Wtedy porozmawiamy o przerostach bardziej merytorycznie.
Adam napisał/a:
I ten limit zdjęć - nic więcej nie mogę wrzucić a starych nie moge kasować. W swoim albumie też mam full

Niestety, ale twój przypadek jest baaaardzo wyjątkowy i zupełnie nie wiem dlaczego tak się dzieje. Limit zdjęć jest, ale nie aż taki, żeby to kogoś bolało. Chyba nikt więcej takiego problemu nie ma. Przynajmniej mi nie zgłaszał. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, tym bardziej, że przemo nie chce pomagać bez kasy. Taki gość po prostu. Z tego żyje.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-04-03, 00:30   
 

Tombog napisał/a:
akoś większość dotychczasowych modów nie przemęcza się
nooo ja mam tylko HP :P wiec mnie tu nie wyzywaj hehe :P
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-03, 07:28   
 

miło mi słyszeć, że jestem zupełnie wyjątkowy ;) dziękuję :D
_________________

 
 
Agata 
Fachowy forowicz


Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 264
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-03, 10:12   
 

Mam wrażenie,że nasz kolega Tombog...bardziej zamierza spełniać rolę Boga niż Tomka.Dziwią mnie i to bardzo Twoje Tomku argumenty co do umieszczania i akceptowania zdjęć na naszym forum.Sam dobrze wiesz,że moderatorzy raz mogą to robić raz zupełnie nie...Ty mówisz,że nie wiesz dlaczego tak się dzieję...a tu wysuwasz armatę,że moderatorzy to tu się nie napracowują...nie ładnie panie Tombog...bardzo nieładnie...za pomoc a takowa na tym forum istnieje ze strony moderatorów to się dziękuje...a nie,jak brak Ci argumentów jedzie po nich jak po szmacie.
Nasze forum to nie biuro wystaw artystycznych i to nie Janusz powinien się tam wybrać tylko Ty,żeby się dowartościować.Tu nigdzie nie było napisane z tego co czytałam w regulaminie i gdziekolwiek indziej,że zdjęcia tylko będziesz akceptował artystyczne i super jakościowo...no i pewnie obrobione...bo Twoje takowe są.Nie każdy jest super fotografem...ni każdy Tomku obrabia zdjęcia tak jak Ty...więc powinieneś trochę więcej szacunku wykazać i do forumowiczów i do tego co chcą tu zamieścić...bo to ludzie tworzą ten album...taj jak napisał Janusz...są to pewne zapisy naszych spotkań.
Myślę jednak,że nie warto tu zamieszczać zdjęć....bo po Twojej wypowiedzi czuję,żę to byle co,nie warte oglądnięcia i źle jakościowo zdjęcia...tak jak Zulusa z Żabieńca...były według Ciebie złe jakościowo ...to ciach ,wywaliłeś je z albumu i umieściłeś swoje.Uważam,że to praktyka poniżej pasa.
Tomku...nie zapomnij w swoim zapatrzeniu ...o innych...o ludziach którzy tworzą to forum...piszą na nim...starają się żeby fajnie działało...mają do niego serce...radość...nie zniszcz tego...bo kiedyś możesz nie mieć nad czym tak intensywnie pracować...
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2008-04-03, 11:06   
 

Tombog napisał/a:
Album jest wizytówką forum, a nie miejscem masochizmu mniej docenianych osobowości

bardzo ladnie napisane... :lol: rozumiem ze to Ciebie Tomku nie dotyczy?
Tombog napisał/a:
zanieś swoje zdjęcia do BWA i powiedz, że mają tam wisieć przez tydzień. Ciekawe czy powieszą na 5 minut ?

w takim razie mocno sie zastanawiam czy ktokolwiek powinien dodawac jakiekolwiek zdjecia w albumie poza Toba oczywiscie :wink:
Tombog napisał/a:
Jakoś większość dotychczasowych modów nie przemęcza się, więc chętnie przyjmę nowego

Tomku! :D przyjmij od razu dwoch bo ja zeczywiscie nie przemeczam sie i chyba wole nie byc zadnym modem niz byc i nic nie robic...
smuci mnie fakt iz tak nas, ludzi o innych pogladach, aparatach fotograficznych i umiejetnosciach poslugiwania sie nimi postrzegasz... :(
do tej pory wydawalo mi sie ze jest to nasze,moje,Twoje i innych userow forum o najwspanialszym samochodzie swiata ktorego przyjemnosc posiadania moge wspolnie z innymi omowic czy nawet pokazac w albumie.
niestety chyba sie myle...to tylko Twoje forum na ktorym reszta sie musi podporzadkowac bo
Tombog napisał/a:
Mamy dwa, odmienne zdania na ten temat.

i po sprawie...
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 13:16   
 

Agata napisał/a:
Mam wrażenie,że nasz kolega Tombog...bardziej zamierza spełniać rolę Boga niż Tomka

No, do cudów czynienia mi jeszcze daleko więc chyba sobie daruję.
Agata napisał/a:
za pomoc a takowa na tym forum istnieje ze strony moderatorów to się dziękuje...a nie,jak brak Ci argumentów jedzie po nich jak po szmacie

Baaardzo dziękuję wszystkim moderatorom, którzy się starają o ład i porządek na forum za pomoc. Naprawdę doceniam waszą pomoc !!!
Jeśli ktoś się poczuł jak szmata, to przepraszam.
Agata napisał/a:
Nasze forum to nie biuro wystaw artystycznych i to nie Janusz powinien się tam wybrać tylko Ty,żeby się dowartościować.

Nie mam takich aspiracji.
Agata napisał/a:
Tu nigdzie nie było napisane z tego co czytałam w regulaminie i gdziekolwiek indziej,że zdjęcia tylko będziesz akceptował artystyczne i super jakościowo...no i pewnie obrobione...bo Twoje takowe są.

Naprawdę, tylko takie są akceptowane ?
Agata napisał/a:
powinieneś trochę więcej szacunku wykazać i do forumowiczów i do tego co chcą tu zamieścić...bo to ludzie tworzą ten album...taj jak napisał Janusz...są to pewne zapisy naszych spotkań.

Chyba nie bronię zamieszczać zdjęć. Po to jest album. Zatwierdzanie zdjęć ma tylko na celu odrzucanie zdjęć identycznych, co miało już wcześniej miejsce i zupełnie nie mających wartości merytorycznych, co również się już zdarzało. Również wybranie z dwóch podobnych zdjęć, tego lepszego nie uważam za żadną formę dyskryminacji nikogo. Wczuwając się w tok twojego rozumowania, ponad połowa zdjęć powinna być z albumu usunięta, bo nie spełnia podstawowych zasad fotografii. Mają za to ogromną wartość archiwalną i merytoryczną. Jak zauważyłaś zapewne, nie zostały one usunięte i nie sądzę, żeby kiedykolwiek były.
Wiele for wymaga zatwierdzania zdjęć i świat się od tego nie wali. Sam na kilku czekam nieraz tydzień, lub dwa na zatwierdzenie mojego zdjęcia, ale potrafię uszanować wolę gospodarza i nie robię z tego afery.
Agata napisał/a:
po Twojej wypowiedzi czuję,żę to byle co,nie warte oglądnięcia i źle jakościowo zdjęcia...

Czy twoim zdaniem poniższe zdjęcie jest wystudiowane, strzelone profesjonalnym aparatem i dokładnie obrobione w fotoszopie ?
http://www.renault25.eu/album_pic.php?pic_id=1970
Nie, ale jest wyjątkowe, bo oddaje pewną atmosferę i jest ukłonem w stronę forumowiczów, żeby jak najszybciej mogli obejżeć cokolwiek ze zlotu. Wysłane przez gprs z miejsca zdarzenia, zrobione telefonem.
Potrafię doceniać czyjeś starania wbrew pozorom. Niektórym potrzeba tygodnia na podzielenie się swoimi, ale jak muszą godzinę poczekać na ich zatwierdzenie, to czują się poniżeni.
Agata napisał/a:
tak jak Zulusa z Żabieńca...były według Ciebie złe jakościowo ...to ciach ,wywaliłeś je z albumu i umieściłeś swoje.Uważam,że to praktyka poniżej pasa.

Zulus przesłał raptem 5 zdjęć, z czego zastąpiłem 2 swoimi, bo były identyczne i lepszej jakości. Nie widzę sensu umieszczania w albumie 10 identycznych zdjęć, tylko dlatego, że 10-ciu forumowiczów poczuwa się do prawa ich umieszczenia. Trochę samokrytyki przydało by się również autorom zdjęć.
Zulus nie zgłosił problemu zastąpienia swoich zdjęć innymi. Nie jest dzieckiem i wydaje mi się, że nie ma potrzeby występowania w jego obronie. Sam potrafi to zrobić równie dobrze i pewnie to zrobi w tym temacie, jeśli poczuje taką konieczność.
Agata napisał/a:
nie zapomnij w swoim zapatrzeniu ...o innych...o ludziach którzy tworzą to forum...piszą na nim...starają się żeby fajnie działało...mają do niego serce...radość...nie zniszcz tego

Może nie wszyscy pamiętają zamierzchłe czasy, kiedy pod adresem naszego forum, była namiastka strony o R25. Nie było tu miejsca na dyskusje, przyjaźnie i nikt nie myślał o klubie. Robiłem stronę zawierającą opisy własnych napraw, żeby innym żyło się łatwiej. Brakowało mi jednak życia w tej stronie. Postanowiłem zrobić forum, bo to jedyny sposób na ożywienie wirtualnego świata. Podzieliłem się z wami tym światem, bo nawet największy skarb nie cieszy tak gdy jest ukryty przed innymi. Wiele miłych i radosnych chwil dało mi to forum. Oczywiście dopiero wtedy, gdy pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę wnieśli ducha w ten wirtualny świat. Jesteście (wszyscy) jego integralną częścią i bez Was ten świat po prostu się zawali.
Jednak tak jak w rzeczywistym świecie, w tym wirtualnym również musi panować ład i porządek. Ktoś musi mówić co jest dobre, a co złe. Ile ludzi, tyle pomysłów i nie widzę możliwości, aby wszystkich zadowolić. Niestety, rola admina wymaga czasami podejmowania niepopularnych decyzji. Na szczęście nie jesteśmy partią polityczną i nie musimy kosztem dobra narodowego, niepodejmować takowych. Dla mnie ważniejsze jest dobro forum, niż dobra opinia na mój temat.
blondas napisał/a:
rozumiem ze to Ciebie Tomku nie dotyczy?

Dotyczy wszystkich, tylko nie wszyscy chcą to dostrzec, lub się do tego przyznać. Ja się przyznaję i staram nad tym zapanować jak potrafię.
blondas napisał/a:
mocno sie zastanawiam czy ktokolwiek powinien dodawac jakiekolwiek zdjecia w albumie poza Toba oczywiscie

Pozwól się zastanowić również innym. Może zechcą coś dodać jednak.
blondas napisał/a:
przyjmij od razu dwoch bo ja zeczywiscie nie przemeczam sie i chyba wole nie byc zadnym modem niz byc i nic nie robic...

Naprawdę trzeba afery, żeby taką prośbę wystosować ? Nie mam nic przeciwko nic nie robieniu, czy robieniu mało. Każdy wkłada tyle serca ile może i za każdy kawałek jestm wdzięczny. Jednak skoro, np. nie idę na wybory i nie biorę czynnie udziału w wyłanianiu władzy w kraju, to również nie poczuwam się do jej krytykowania. Najłatwiej jest stanąć obok i na wszystko mówić "nie".
blondas napisał/a:
to tylko Twoje forum na ktorym reszta sie musi podporzadkowac bo Tombog napisał/a:
Mamy dwa, odmienne zdania na ten temat.

Czasy, kiedy każdy musiał mieć jedynie słuszne zdanie, szczęśliwie minęły i mam nadzieję, że bezpowrotnie. Co do opinii na temat własności forum, nie będę z nią dyskutował. Każdy ma prawo do indywidualnego poczucia w tej kwestii. Wyżej już się do tego ustosunkowałem. Jeśli uważasz, że jest to wyłącznie moje forum, to trudno. Nigdy nie spodziewałem się kwiatów i gratulacji za moją robotę. Robię to dla ludzi. Nie czerpię z tego żadnych dochodów i nigdy nie miałem takich planów. Forum generuje spory ruch na łączu i jest to jedyny powód, dla którego szukam sposobów na jego zmniejszenie. Staram się, by nie były to sposoby naprawdę utrudniające wam życie. Tylko co to Was może obchodzić ?
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-04-03, 14:13   
 

Napisałem w odpowiednim dziale o tym, co mi przeszkadza w konstrukcji forum. Cały post poświęciłem na uzasadnienie swojego stanowiska, tymczasem Ty Tombog odpowiedzialeś wprawdzie na każde moje zdanie, ale treści merytorycznej jest w twej odpowiedzi niewiele, własciwie ogólne przesłanie jest "ja tu jestem kierownikiem tej szatni i co pan mi zrobi?".

"Mamy dwa, odmienne zdania na ten temat."- owszem, piszę wlaśnie argumenty, aby Cię przekonać do mojego zdania

"Kwestia interpretacji słowa "spam". - Tu nie ma miejsca na Twoją interpretację. Ani na żadną uznaniowość. Albo zdjęcie jest na temat, albo nie. Regulamin nie mówi o żadnych ograniczeniach poza rozmiarem.

"Album jest wizytówką forum"- Słusznie, forum, a nie admina. Jacy ludzie na forum, taka wizytówka.

"a nie miejscem masochizmu mniej docenianych osobowości." -Oprócz tego, że zdanie to nie ma sensu, to w dodatku nie wiem do kogo jest skierowane. Chciałeś kogoś obrazić? Ale kogo?

"To zanieś swoje zdjęcia do BWA (...)" - To nie jest forum Artystów Fotografików, tylko miłosników R25 i wesołych zlotów, z ktorych zdjęcia mają cieszyć UŻYTKOWNIKOW. Na tej zasadzie to powinno się wszystkie posty do penclubu dawać do akceptacji- ciekawe, czy ktoryś post by sie nadawał bez poprawek.

"ale transfer danych na łączu to już rzecz bardziej wartościowa niż HDD." - I tak dopuszczasz do publikacji duzą pulę zdjęć. Nie widzę, abyś wprowadził jakies ograniczenia ilosciowe. Transfer poprawi Ci sie jak zamkniesz galerie.

"Chcesz poświęcić część swojego życia no moderowanie i pilnowanie ładu na forum ? Wystarczy poprosić. Jakoś większość dotychczasowych modów nie przemęcza się, więc chętnie przyjmę nowego" -To jest najlepiej utrzymane forum jakie znam. Nie sadziłem, że masz klopoty kadrowe. Proszę bardzo, moge pomóc jeśli trzeba. Określ co jest do roboty i jakie uprawnienia na pw. I tak czytam wszystko, wiec to nie problem.

I na koniec. Nie bylo moim celem wywoływanie burzy. Napisałem co mi sie nie podoba i dlaczego.
I żeby było jasne nie chodzi mi o to aby panowala pełna dowolność w umieszczaniu byle czego w albumach. Ale zależy mi, aby forum żyło szybko. Nieraz zatwierdzasz coś na bierząco, ale innym razem po 24 godzinach. Chciałem powiedzieć, że ten system dziala zamulajaco i nie jest konieczny. Przecież można rownie dobrze usunąć zle lub powtarzajace się ujecia potem. Tym bardziej, że nikt nigdy nie nadużywał mechanizmu dodawania zdjęć. Wizytowka nie ucierpi zbytnio przez kilka godzin, a userom bedzie żylo się lepiej.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Agata 
Fachowy forowicz


Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 264
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-03, 14:54   
 

Tombog napisał/a:
Czy twoim zdaniem poniższe zdjęcie jest wystudiowane, strzelone profesjonalnym aparatem i dokładnie obrobione w fotoszopie ?
http://www.renault25.plm1...php?pic_id=1970

Moim zdaniem to zdjęcie nie jest obrobione Tomku...ale nikt nie musiał czekać z jego akceptacją....bo zaakceptowaliście to zdjęcie już na zlocie!!!!
Tombog napisał/a:
Zulus przesłał raptem 5 zdjęć, z czego zastąpiłem 2 swoimi, bo były identyczne i lepszej jakości. Nie widzę sensu umieszczania w albumie 10 identycznych zdjęć, tylko dlatego, że 10-ciu forumowiczów poczuwa się do prawa ich umieszczenia.

Nie bronię Zulusa i wiem ,że dzieckiem on nie jest...tylko uważam,że jeżeli dodał już jakieś zdjęcia...to powinny one już tam zostać...a nie być usuwane tylko dlatego,że Ty masz lepszej jakości.
Tombog napisał/a:

Niestety, rola admina wymaga czasami podejmowania niepopularnych decyzji.

Rola admina polega także czasem na tym aby podjąć dyskusję i wysłuchać argumentów innych i może czasem z czegoś skorzystać.
Tombog napisał/a:

Potrafię doceniać czyjeś starania wbrew pozorom. Niektórym potrzeba tygodnia na podzielenie się swoimi, ale jak muszą godzinę poczekać na ich zatwierdzenie, to czują się poniżeni.
Wiesz...czasami niektórym potrzeba tygodni aby się na to forum w ogóle dostać :?

Tombogu...mój świat się nie zawalił...i nie zawali z powodu Twoich decyzji...po prostu zgadzam się z Januszem,że zmieniłeś coś co dobrze funkcjonowało...mniej czasu zajęłoby Ci usunięcie jednego czy dwóch zdjęć niż akceptacja kilkudziesięciu...ale Ty tu jesteś gospodarzem...a z nim się nie dyskutuje....
 
 
balum 
Młodszy starszak



Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-04-03, 17:47   
 

Ojej, ojej! Ile przykrych słów i złych emocji :( Pewnie nie powinnam zabierać głosu, bo żaden ze mnie klubowicz ani forumowicz (ka), ale żony już tak mają, że nie mogą się powstrzymać. Naprawdę tak źle oceniacie Tomka, jako nadętego, niewyżytego artystycznie i traktującego ludzi jak szmaty bufona, który dla swojego widzimisię utrudnia ludziom życie? A może to jednak względy techniczne (czyli ten wspomniany ograniczony transfer) i brak czasu (nieliczne wolne chwile, najczęściej w środku nocy) powodują pewne ograniczenia. To przecież tylko technika (zawodna) i człowiek (również zawodny i często zmęczony różnymi problemami).

Janusz... nie chciałeś wywołać burzy:

Przerost władzy moderatora/ admina nad rzeczywistymi potrzebami, zwłaszcza, że nie zawsze ma on czas na zatwierdzenie publikacji.

Ich autor chciał coś przekazać, a moderatorowi nic do tego, o ile nie są obraźliwe.

Mateusz- fotki już dawno są (2 strony), ale admin nie ma czasu zatwierdzić. Cenzura jest teraz na forum.

Nie uważasz, że jednak admin ma „coś” do strony, którą stworzył? W końcu taka jest rola admina, żeby stroną zarządzał, tak jest wszędzie, na wszystkich forach… Ja do człowieka, który zarządza stroną w mojej firmie piszę w razie potrzeby: Marku, mam prośbę, czy moglibyśmy to zmienić, poprawić, ulepszyć itd. I dziękuję mu za to, że zechciał poświęcić czas na kolejne przekonstruowanie układu strony, bo wiem, że to jest jakiś szablon, że już raz coś ułożył, zatwierdził. Czasem czekam kilka dni na uaktualnienie, bo człowiek jest zawalony pracą. Mówi, że zrobi to w wolnej chwili, to zrobi, nie atakuję go co chwilę, choć mu za to płacę.
A więc, chciałeś kogoś obrazić, ale kogo? – że posłużę się Twoimi słowami. I wybacz, że nie odpiszę na Twoją ewentualną odpowiedź, nie chcę dalej ciągnąć tej dyskusji. Po prostu zrobiło mi się okropnie przykro, tak ostre zarzuty skierowane pod adresem Tomka również mnie zabolały (tak, jak pisałam to już taka przypadłość żon, pewnie Ola również zawsze Cię wspiera), bo wiem ile serca włożył w założenie tego forum i jak, wbrew temu, co tu zostało przez Was powiedziane, lubi ludzi, z którymi dzieli swoją pasję. Zastosowałeś taktykę zaczepną, to się bronił, jak to facet, ostro i też momentami niezbyt grzecznie, czemu absolutnie nie zaprzeczam.
I… pozdrawiam Ciebie, Olę, Agatę, Blondasa, Zulusa, Adama, Konrada i wszystkich innych, nie wywołanych imiennie przy tej dyskusji, ludzi POZYTYWNIE zakręconych na punkcie Renatek. Tyle wspólnych chwil, spotkań, rozwiązanych problemów i zaśmiewania się do rozpuku z abstrakcyjnych żartów. Szkoda tego wszystkiego zmarnować przez słowa wyrzucane pod wpływem chwilowych, mam nadzieję, emocji…
Kaśka
_________________
balum, balum :mrgreen:
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 18:57   
 

Janusz napisał/a:
"Kwestia interpretacji słowa "spam". - Tu nie ma miejsca na Twoją interpretację. Ani na żadną uznaniowość.

A dlaczego nie ? Każde słowo ma jakieś znaczenie, a niektóre nawet mają swoje definicje. Słowo SPAM takową właśnie posiada. O ile nie dyskutuje się i nie zmienia zwykle definicji, to na temat interpretacji takowej, można rozwinąć skrzydła. Dzięki interpretacji, np. przepisu ( niby się z nimi nie dyskutuje), w Milanówku można zarejestrować auto na podstawie opieczętowanego kwitu VAT-24, a w Lublinie trzeba przyjść z oryginałem kwitu VAT-25. Niby jedna ustawa, a dwie interpretacje. I nikt z tym nie dyskutuje.
Janusz napisał/a:
"Album jest wizytówką forum"- Słusznie, forum, a nie admina. Jacy ludzie na forum, taka wizytówka.

Ja to widzę tak:
Jaki admin, takie forum. Jakie forum, tacy ludzie (odwrotnie również !!). Jacy ludzie taki album. Jaki album, taka wizytówka. Niestety admina również. Niejako z automatu.
Janusz napisał/a:
"a nie miejscem masochizmu mniej docenianych osobowości." -Oprócz tego, że zdanie to nie ma sensu, to w dodatku nie wiem do kogo jest skierowane. Chciałeś kogoś obrazić? Ale kogo?

No widzisz Janusz. Ja również nie zawsze łapię sens literatury. Wtedy biorę się za lżejszą. Lecz nie wysnuwam wniosków, że autor chciał kogoś obrazić. A już na pewno nie biorę tego do siebie :).
Janusz napisał/a:
To nie jest forum Artystów Fotografików, tylko miłosników R25 i wesołych zlotów, z ktorych zdjęcia mają cieszyć UŻYTKOWNIKOW.

Dlatego nie ma i nigdy nie było tu żadnych ograniczeń dotyczących jakości, czy wartości artystycznych. Od początku chodzi mi o wartości merytoryczne.
Jeśli ktokolwiek z Was był kiedyś w BWA, to pewnie zauważył, że to co tam się pokazuje, rzadko ma coś wspólnego ze sztuką :twisted:
Janusz napisał/a:
Transfer poprawi Ci sie jak zamkniesz galerie

A już całkiem będzie wypas, jak zamknę forum. Nie bądźmy złośliwi.
Janusz napisał/a:
Proszę bardzo, moge pomóc jeśli trzeba.

Bardzo dziękuję. Na pewno się odezwę w tej sprawie na PW :).
Janusz napisał/a:
I żeby było jasne nie chodzi mi o to aby panowala pełna dowolność w umieszczaniu byle czego w albumach.

Więc jakie widzisz rozwiązanie? Trochę teraz sobie zaprzeczasz.
Janusz napisał/a:
Przecież można rownie dobrze usunąć zle lub powtarzajace się ujecia potem

Myślę, że nawet wobec autora, grzeczniej jest nie zatwierdzić, niż potem usunąć. Jaki klucz zastosować przy usuwaniu kilku jednakowych zdjęć ?
Agata napisał/a:
zaakceptowaliście to zdjęcie już na zlocie!!!!

Oczywiście. Wszyscy :)
Agata napisał/a:
Rola admina polega także czasem na tym aby podjąć dyskusję i wysłuchać argumentów innych i może czasem z czegoś skorzystać.

Niniejszym podjąłem. Dyskusja jednak polega również na wygłaszaniu swojej opinii, więc poza wysłuchiwaniem, staram się je wygłaszać. Czy skorzystam ? Miejmy nadzieję, że coś pozytywnego z tej dyskusji wyniknie :).
Agata napisał/a:
czasami niektórym potrzeba tygodni aby się na to forum w ogóle dostać

Przecież to elitarny klub. To jak ? O tak, po prostu się zalogować i już ?? ;)
Agata napisał/a:
Ty tu jesteś gospodarzem...a z nim się nie dyskutuje....

Przed chwilą twierdziłaś coś wręcz przeciwnego :P.
balum napisał/a:
ale żony już tak mają, że nie mogą się powstrzymać.

Dziękuję Kochanie :).
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2008-04-03, 21:56   
 

wiec tak...
ze zona kochajaca swojego meza bedzie go bronila za wszelka cene to chyba normalne i zdziwil bym sie gdybys Balum napisala cokolwiek innego niz to co napisalas... :wink:
jest zarowno w Twojej wypowiedzi jak i Tomboga baardzo duzo niescislosci ktorych nie ma sensu juz prostowac gdyz dyskusja jest raczej jalowa i prowadzi tylko w jednym kierunku ktory moze miec przykry final lub daje do zrozumienia ze oto ja i jeszcze kilka innych osob uwzielismy sie na biednego Tomka
na szczescie knowanie sie nie powiodlo...
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-04-03, 22:07   
 

Nie wziąłem do siebie zdania z masochizmem, na prawdę nie wiem co chciałeś powiedzieć.
Przerost władzy nad potrzebami to nie zaczepka ani obelga, tylko moje zdanie polegajace na tym, że nie widziałem żadnego problemu z dodawaniem zdjęć w starym systemie, a po poprawce jest mi niewygodnie.
Wypowiedź gzary wykorzystałem skwapliwie dla poparcia swoich argumentów.

Poruszyłem temat na forum, bo w osobistej rozmowie w żabieńcu mnie nie przekonałeś.

balum napisał/a:
Po prostu zrobiło mi się okropnie przykro, tak ostre zarzuty skierowane pod adresem Tomka również mnie zabolały
Ja żadnych zarzutów do Tomka nie mam, chodziło mi wyłącznie o zmianę zasad, które mi kiedyś pasowały.
Za to co napisali tu inni użytkownicy proszę mnie nie winić.

[ Dodano: 2008-04-03, 23:55 ]
jedyny zarzut jaki bym mogl miec to autorytarne podejscie do dyskusji i niechec do uwzglednienia opinii innych.

[ Dodano: 2008-04-04, 23:26 ]
Tombog- przykro mi ale w tej chwili nie mogę zostać ani adminem juniorem, ani moderatorem czegokolwiek na twoim forum.
Są pomiędzy nami rozbieżności zdań, które na tym etapie nie mają szans na rozwiązanie.
Nie jest problemem, że ja ne czuję albumu.
Funkcja, która jeszcze kilkadziesiąt godzin temu sprawiłaby mi wielką radość- na tym etapie nie jest żadnym honorem.
Nie mogę zostać ministrem premiera, którego nie popieram.

Nadal bedę czytał forum i będę dbał o jego rozwój, bo jest bardzo dobre, gromadzi fajnych ludzi, i pisze się tu o tym, co lubię- r25, ale nie będę próbował wpływać na jego kształt. Nie będę swymi propozycjami zatruwał życia ludziom, którzy wiedzą lepiej jak to robić.

I nie doszukuj się w moich postach niczego obraźliwego jak Balum. Raczej przemyśl co napisałeś do mnie.
Pozdrawiam.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-10, 13:40   
 

o k....wa. Ale się narobiło. Tydzień bez dostępu do netu , a tu takie poważne zmiany na forum

A wystarczy dać sobie na luz i nie wysyłać zdjęć ze zlotów-ja np. z Żabieńca nic nie wysyłałem
bo po co mam czekać w niepewności czy i kiedy zdjęcie pojawi sie w albumie.

Mi też wcześniejsze zasady zamieszczania zdj. w albumie bardziej pasowały i trochę byłem
zdziwiony tym "ulepszaniem" czegoś , co do tej pory dobrze funkcjonowało.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29