:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Kicha ze sprzegłem :/ R21
Autor Wiadomość
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2008-05-26, 21:25   Kicha ze sprzegłem :/ R21
 

Troche czekałem na sprzęgło ktorym zostałem obdarowany ( i tu podziekowania dla darczyńcy i chłopaków z sieci dystrybucyjnej ;) ).

Pojechałem dziś do sklepu , zamówiłem nowe łozysko wyciskowe zeby dalej nie szlifowac blach docisku, po czym zabrałem sie za wyjecie sprzegła.
Troche to trwało. Jak odsunałem sprzynie od silnika, pojawił sie pierwszy niemiły widok. Docisk jakis taki inny, łozysko z jakims takim kołnierzem wcisniete w blachy docisku ??!!?!?!
Pomyslałem ze poprostu jest tak zniszczone. Odkreciłem docisk wymontowałem go razem z tarczą no i wszystko stało sie jasne.
Mam docisk zupelnie innego typu !!!. Ten ktory scorpion mi przywiozł wyglada jak klasyczny docisk sprezyny ( słoneczko) jest wypukle , do niego przylega lozysko i jak lozysko wcisnie słoneczko to nastepuje wysprzeglenie, tarcza sie slizga.
U mnie sprezyny docisku sa wklesłe i co dziwne w słoneczku , na stałe jest umocowane lozysko. Na łozysku natomiast jest metalowy kołnierz i tam wchodzi łapa ze skrzyni i wysprzegłenie nastepuje w druga strone !!!. Łozysko nie jest dopychane do docisku zeby wysprzeglic tylko jest ciagniete wlasnie za ten kolnierz w kierunku skrzyni biegów.
Nie mam tez zielonego pojecia jak wcisnac łape pod kolnierz łozyska skoro jest ono przymocowane na stale do docisku a nie da sie wymanewrowac lewo - prawo bo walek skrzyni musi isc centralnie w srodek lozyska a po obu stronach tego walka sa widełki łapy ktore musza isc za kolnierz.....troche sie juz pogubilem pewnie w opisie ale zalaczam fotki.
Niestety nie dam rady wykorzystac tego sprzegła co dostalem bo dziala " w druga strone". Tarcza jedynie znajdzie zastosowanie bo wlasnbie tarcza wygladala u mnie najgorzej. Sprezyny polamane, lataly sobie w docisku i powkrecały sie w blachy. Gruba tez nie byla bo juz zaczynalo szlifowac nity.

KTos montował takie sprzęgło jak na zdjeciach ????
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
Ostatnio zmieniony przez MaciejR21 2008-05-27, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 22:43   
 

Baaaardzo dziwny docisk. Pierwszy raz taki widzę. Nawet w dialogisie takiego nie widziałem. Trudno cokolwiek doradzić. Chyba tylko wymiana na właściwy :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2008-05-27, 00:28   
 

Tos mi doradził :P :).
Wpisz sobie R21 L48K skrzynia NG9 i wlasnie takie dociski tam widnieją.
A jak sie pytałem na forum to przegladałem MRa i tam dla L48K jest sprzegło takie jak poszukiwałem. Wydaje mi sie tez ze łozysko ktore jest z tym dociskiem , nie wystepuje jako czesc osobna wiec jutro w sklepie poprostu powiem ze to nie to ktore chcialem :].
Docisk jak docisk jest jeszcze ok. Tarcze załozę tę co dostalem a lozysko jeszcze pochodzi mam nadzieje.
Na allegro sa co prawda sprzegła do 2 litrówek ale własnie takiego docisku tez nigdy nie widziałem i najgorsze jest to ze nie wiem jak to jutro złozyc do kupy :/.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2008-05-27, 09:37   
 

Składałem kiedyś takie nietypowe sprzęgło na pewno nie R25
Postępowałem w następujący sposób
Na wałek sprzęgłowy nałożyć docisk łącząc dzwignię wyciskową z łożyskiem następnie zakładamy tarczę sprzęgłową całość dosuwamy do koła zamachowego i przykręcamy.
Bez wózka lub pomocy drugiej osoby się nie obejdzie :(
Powodzenia :)
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-05-27, 10:00   
 

Maćku. Z twojego postu nie wynikało, że mam szukać w dokumentacji R21. To jest forum R25. Piszesz o innym aucie i nawet słowem o tym nie wspominasz. Stąd moje wielkie oczy na widok takiego docisku i dobra rada, żeby nie kombinować :D. W R25 taki docisk nie występuje.
Jeśli więc temat dotyczy R21, to uzupełnij temat i posta o taką informację.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2008-05-27, 10:28   
 

Juz poprawilem :P ;)

No jak szukałem sprzegła to pisalem ze do R21 i faktycznie mogłem kontynuowac tamten wątek ale zapewne po zalozeniu nowego bedzie wieksze zainteresowanie i moze wiecej podpowiedzi ( bo po to chyba jest m.in forum).

lucjan napisał/a:
Na wałek sprzęgłowy nałożyć docisk łącząc dzwignię wyciskową z łożyskiem następnie zakładamy tarczę sprzęgłową całość dosuwamy do koła zamachowego i przykręcamy.


No toś mnie nie pocieszył prawde mowiac. Sprzegło działa w druga strone i od dupy strony trzeba je zakladać z tego wynika. Tez myslalem o tym sposobie, ale z zalozona łapa na docisk nie dam rady przykrecić go do koła zamachowego bo sruby sa imbusowe a z zalozona lapa skrzynia da sie odsunac od silnika tak ze nie odkryje nawet calego docisku :/ nie mowiac o wlozeniu tam klucza ....chocby płaskiego .....no a ktos to kiedys musial jakoś zamontowac ;).
Bede musial dokladnie poogladac jak to jest zbudowane i moze cos wymysle o czym oczywiscie napisze jak sie uda.

Sprawdziłem w intercarsie, maja zestaw VALEO sklada sie tylko z tarczy i docisku wiec lozysko jest zespolone na stałe. Kosztuje tylko ok. 800zł :] i faktycznie wystepuje tylko w R21.
A tak to wygląda na obrazku:


[ Dodano: 2008-05-28, 08:01 ]
No i zlozyłem to wczoraj w godzinach wieczornych.
Lapa sprzegła da sie odchylić na tyle, zeby przy dosuwaniu skrzyni do silnika , wlazła za pierscien lozyska. Jednak jest to bardzo upierdliwe zajecie szczegolnie bez kanału.
Załozyłem " nową" tarcze i jak doskladam wszystko do kupy to mam nadzieje ze bedzie ok :).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 20