:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Żarówki reflektorowe.
Autor Wiadomość
białasek 
Raczek


R25: 2,2 TX J7T 1990
Imię: białowłosa
Wiek: 59
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Koronowo
Wysłany: 2008-08-16, 13:09   Żarówki reflektorowe.
 

Mam pytanie,czy do naszych Reni można włożyć żarówki 90/100W?W Reno 9 miałem takie żarówki i nic się nie działo z instalacją a przekazników nie miała.Czy wkładając takie żarówki nie uszkodzę przekaznika świateł i reflektorów.Jeżdżę w okularach i oświetlenie zwłaszcza w czasie deszczu jest dla mnie bardzo ważne.
_________________
xxxx
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2008-08-16, 13:17   
 

Jak doprowadzisz instalacje do porządku tak zebys na zarówkach miał nie zanizone napięcie , to nie bedziesz musiał zakładac 90/100.
Sprawdzałem i dużej roznicy dla oka nie ma za to jest w wydzielaniu ciepła i poborze prądu.
Warto tez wyczyścić lustra w lampach.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-16, 16:42   
 

Ja w swojej babci Reni mialem caly czas 100w i nic sie nie dzialo :) znajomy od ktorego kupilem powiedzial ze tam jest jakis alternator mocniejszy wstawiony ale i tak zmienilem na Philipsy 55w jakies co daja iles tam procent wiecej swiatla i swieca prawie jak te 100 z zamianilem to z uwagi na to ze teraz trzeba caly rok jezdzic z wlaczonymi wiec po co maja mi tyle prady ciagnac :wink:
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-08-17, 00:43   
 

Było już o żarówkach gdzieś na forum.
Nie podobają mi się wynalazki w przedziwnych kolorach, które mają jakoby dawać X% więcej światła. Ich wydajność jest wątpliwa (próbowałem) i w dodatku szybko się przepalają. Są drogie i ciężko od ręki dokupić "komplet".
Zwiększenie mocy żarówki jest wątpliwe pod wzgledem elektrycznym i na pewno nielegalne.

Jedyna znana mi skuteczna metoda na poprawę oświetlenia to przegląd instalacji el i zakup nowych wkładów relektorów i nowych zwykłych H4 narva lub osram. To nie rujnuje, a działa. Co najmniej 5-6 lat, aż do zużycia luster.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
białasek 
Raczek


R25: 2,2 TX J7T 1990
Imię: białowłosa
Wiek: 59
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Koronowo
Wysłany: 2008-08-17, 09:43   Żarówki reflektorowe.
 

Maciej, a w których punktach należy sprawdzić lub poprawić styki by nie było spadków napięć?Czy może dodatkowy przewód masowy rozwiąże problem .Lampy mam nowe, lustra są idealne.

[ Dodano: 2008-08-17, 09:48 ]
Janusz,ja nie chcę wkładać wynalazków typu pseudo ksenony i wszelkiej maści gold tylko żarówki o świetle białym .W poprzedniej renówce takie miałem i byłem zadowolony.
_________________
xxxx
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-08-17, 13:26   
 

przede wszystkim nalezy wyposazyc instalacje w przekazniki od swiatel umieszczone jak najblizej lamp, poniewaz w naszych reniach takowych nie ma i caly prad idzie przez wylacznik przy kierownicy przez dlugie kable do zarowek. Dodatkowa masa w sumie niewiele da bo z lamp masa ma kilkanascie cm kabelka wiec spadek napiecia raczej znikomy.

Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych zarowek najlepiej Osram ewentualnie Tungsram (czy jak to tam sie zwie). Jedne, jak i drugie sa bardzo trwale i dobrze swieca.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
nyny 
Młodzian



R25: 2.0 TI, B294, 90'
Imię: startrek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-17, 14:03   
 

Ja tam na swoje reflektory nie narzekam, oświetlają drogę wystarczająco dobrze, co do żarówek to nie zaglądałem jakie mam, w poprzednim aucie miałem Philips'y blue vision, bardzo byłem z nich zadowolony, kiedy mi się jakaś przepali to na pewno kupię właśnie te.
Polecam je, zdecydowana poprawa jasności i zasięgu światła i w cale się nie przepalają.
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2008-08-17, 20:15   
 

Własnie głownym elementem powodującym spadek napięcia jesr przełacznik. Ktoś kto go rozbierał zapewne zauwazył ze styki w nim się wypalają a czesto wyłacznik robi sie gorący.
Trzeba poprostu pomierzyć napiecie miedzy + akumulatora a + zapalonej zarówki i na mierniku pokaże sie spadek jaki wystepuje w instalacji. Najpewniejszą metoda jest zastosowanie przekaźnika jak najbliżej zarówek i zasilenie go bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-19, 16:46   
 

A ja wypowiem się tak :

Miałem u siebie żarówki 90/100w , teraz mam normalne 55/60w i szczerze powiem że jest niewielka różnica w emitowaniu światła , natomiast napewno to światło jest bardziej rażące dla innych uczestników drogi i żadna regulacja nic tu nie da , a wiem to z wlasnego doswiadczenia ktore przeprowadzilem ze znajomym , jedynym sposobem sa czyste lustra i sprawna instalacja , i z tego co wiem żadne cudowne żarówki nie istnieją , poprostu jedne w mniejszym lub większym stopniu utrudniają jazdę innym . i wato się nad tym zastanowić i wyregulować sobie światełka a nie cudować z żarówkami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 23