:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo i bezprawie.
Autor Wiadomość
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-18, 11:25   Prawo i bezprawie.
 

Kto z nas nie miał przygody z urzędnikiem, który na prośbę o załatwienie prostej sprawy odpowiadał "nie bo nie". Poszedłem przerejestrować Limousine. W urzędzie usłyszałem, że nie mogę przerejestrować samochodu, ponieważ brak jest aktualnego badania technicznego. Co za tym idzie, nie mogę go ubezpieczyć, mimo bezwzględnego obowiązku ubezpieczenia. W tym miejscu otrzymałbym z pewnością wiele rad jak obejść te przeszkody, ale uważam, że nie w tym problem. Postanowiłem działać zgodnie z Kodeksem Administracyjnym i Kodeksem Postępowania Administracyjnego, oraz innym normami prawnymi regulującymi to zagadnienie. Ponieważ z takimi i podobnymi problemami styka się na co dzień wielu z nas zamierzam zrelacjonować przebieg batalii. Proszę o wypowiedzi w tej i podobnych sprawach. Może to być przydatne przy pokonywaniu barier biurokratycznych i oszczędzić innym nerwów.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-01-18, 11:35   
 

A nie możesz zrobić tego badania po prostu ? Logiczne jest, że nie rejestruje się czegoś, co nie nadaje się do jazdy, więc tego chyba nie przeskoczysz. Badanie natomiast można zrobić nawet jak stan jest agonalny. Niestety, nie do końca wtedy diagnosta poświadcza prawdę, ale jak sam wjedziesz i sam wyjedziesz ze stacji, to reszta nie jest problemem :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-18, 11:59   
 

Mogę załatwić "lewe". Legalne nie wchodzi w rachubę ponieważ Limousine jest unieruchomiona conajmnie na 6 m-cy. Taki jest przewidziany termin odbudowy.

[ Dodano: 2009-01-18, 12:13 ]
Załatwienie "lewego" zaświadczenia będzie kapitulacją przed dyktatem biurokracji. Chcę wykazac indolencję urzędników i brak chęci do pomocy petentom.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-01-18, 13:00   
 

Dlatego tak nieśmiało tylko wspomniałem o badaniu :D. Niemniej jednak to chyba nie dyktat biurokracji, a zdrowy rozsądek nie rejestrować złomu. Tak mi się wydaje przynajmniej.
Inna sprawa, że występuje tu konflikt z przymusem przerejestrowania w czasie 30 dni od nabycia z możliwością rejestrowania wyłącznie sprawnych technicznie aut. Obawiam się jednak, że to też nie dyktat biurokracji, a typowo polskie przepisy prawa. Brak jest, np możliwości zarejestrowania bez możliwości poruszania się po drogach publicznych. Choć niby bez aktualnego badania nie możesz się poruszać, więc zapis w przepisach o konieczności posiadania takowego przed rejestracją jest trochę bez sensu. Jednak dopóki takowy jest, to raczej niewiele zrobisz.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-01-18, 13:40   
 

Za to że nie przerejestrujesz auta na czas nic nie grozi bo niema w ustawie przewidzianej kary wystarczy że wykupisz ubezpieczenie na siebie z numerami rejestracyjnymi wozu i tak legalnie można jeździć do woli. Umowę opłacasz w urzędzie skarbowym ale tylko kiedy kwota wpisana jest wyższa niż 1000 zł poniżej tej kwoty nie ma obowiązku wnoszenia opłaty skarbowej.
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-18, 13:44   
 

Będę próbował, ponieważ przerejestrowanie, jest udokumentowaniem przeniesienia prawa własności natomiast do ruchu publicznego dopuszcza sie na podstawie aktualnego badania technicznego. Więc albo występuje tutaj typowy dla Polski konflikt przepisów, albo błędna interpretacja "urzędasów".

[ Dodano: 2009-01-18, 13:46 ]
Co do Urzędu Skarbowego, to niezależnie czy jest opłata czy nie Urząd Komunikacji żąda zaświadczenia o uregulowaniu zobowiązań.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-18, 15:56   
 

przypominam o moich początkach rejestrowania "Ślązaczki"
http://www.renault25.eu/v...?t=2779&start=0
_________________

 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-18, 17:57   
 

Adawen napisał/a:
Będę próbował, ponieważ przerejestrowanie, jest udokumentowaniem przeniesienia prawa własności


????? dla mnie udokumentowaniem prawa własności jest umowa kupna-sprzedaży.
A taką chyba posiadasz ????
Poza tym , tak jak napisał Grzybek- na podst. tej umowy ubezpieczasz auto.

Ale skoro wolisz to robić po swojemu -to widocznie masz dużo wolnego czasu :mrgreen:
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-18, 18:54   
 

Tomala, masz rację, ale bez przerejestrowania, nie mogę wprowadzić samochodu do środków trwałych i rozliczać kosztów remontu. To samo jest z kosztem ubezpieczenia. Dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności jest to proste, ale "skarbówka" zakwestionuje każdą fakturę wystawioną na samochód z dowodem rejestracyjnym na inną osobę. A poza tym przerejestrowanie jest tym samym co w przypadku nieruchomości zapis w księdze wieczystej. Jest to niezbędny etap po zawarciu umowy kupna-sprzedaży.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-01-18, 21:17   
 

No to masz dwa wyjścia na szybko:
1. załatwić badanie techniczne jakimkolwiek sposobem byle zarejestrować auto.
2. złożyć auto na tyle by dojechać i przejść badanie rzeczywiste.
Oczywiście możesz walczyć z biurwami, ale moim zdaniem marne szanse i szkoda czasu.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-18, 21:27   
 

Tomek ma racje - masz tyle zadań, że nie ma sensu sił tracić po drodze
_________________

 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-01-18, 22:19   
 

JA rok temu zarejestrowałem auto i dostałem dowód tymczasowy. Nie śpieszyło mi się bo to auto nie jeździ i po roku czasu skończyło się badanie techniczne. I teraz nie mogę odebrać dowodu :) który na mnie czeka w urzędzie. Zrób przegląd zaocznie i już, myślę że każdy znajomy diagnosta po naświetleniu sprawy pójdzie na to.
_________________

 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-19, 17:15   
 

Dzięki za zainteresowanie i rady. Jest małe światełko w tunelu. Więcej w piątek, nie będę Was zanudzał drobnymi szczegółami.
 
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2009-01-22, 20:03   
 

gzara napisał/a:
który na mnie czeka w urzędzie. Zrób przegląd zaocznie i już, myślę że każdy znajomy diagnosta po naświetleniu sprawy pójdzie na to.


To bardzo się mylisz .
W naszej miejscowości jest dwie stacje diagnostyczne a było trzy,tak się składa że wszyscy to moi koledzy :)
Jedna straciła uprawnienia ,,nie tylko diagnosta"za takie traktowanie sprawy :(
Teraz gdy takie coś trzeba załatwić to diagnosta jedzie na miejsce z aparatem fotograficznym i o ile pojazd po badaniu ,,wzrokowym "może być dopuszczony do ruchu wydaje zaświadczenie o warunkowym dopuszczeniu pojazdu do ruchu na 5 dni.
Wiąże to się z większym wydatkiem bo wszystko musi być udokumentowane.
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-01-22, 20:16   
 

Dlatego napisałem że tak myślę a nie że na pewno. Ja robiłem już przeglądy zaocznie i jakoś dało radę. Ale to i tak ostateczność
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 29