:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
woda w bagażniku
Autor Wiadomość
flamaster 
Dzidziuś


R25: 2,1 Turbo Diesel, '90
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: P-ce
  Wysłany: 2009-01-23, 01:37   woda w bagażniku
 

Witam

Od pewnego czasu jak pada deszcz mam wodę w bagażniku. Nie mam pojęcia od czego to się wzięło. Mam pękniętą tylnią lampę, może przez tą lampę ? Drugie podejrzenie: zdjąłem dzisiaj osłonkę schowka w bagażniku po lewej stronie tam gdzie jest lewarek i znalazłem jakąś plastikową rurkę która na końcu nie jest zakończona czymkolwiek (po prostu otwarta) Od czego jest ta rurka i czy jest możliwe żeby z niej coś się lało ? W tym samym schowku znalazłem jakąś gumową rurę która wchodzi w dolną część bagażnika tak jakby coś doprowadzała do podwozia ale co to jest również nie mam pojęcia a tym bardziej nie wiem czy tędy też może coś cieknąć.
Usterka denerwująca bo ciągle mokro w bagażniku i nic nie mogę tam wozić.
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 49
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-01-23, 02:51   
 

A masz szyber? :)
Biały plastik to od mechanizmu szyberdachu a czarna rurka jest po prostu odprowadzenie wody znajduje się na każdym rogu dachu i przechodzi przez słupki z rynienek od szybra :)
A jak masz wodę w bagażniku to ja bym sprawdził nadkola oraz krawędzie błotników.
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-23, 04:18   
 

flamaster, najprędzej woda dostaje się do bagażnika przez tylne lampy. Tak więc będziesz musiał sobie je odkręcić, bodajże na 3 śruby każda, dokładnie budę przetrzeć i nałożyć silikon taki do armatury po czym na niego przyłożyć lampy i przykręcić je. Na próbę szczelności możesz się przejechać na jakąś myjkę i poprosić żeby Cię zlali karcherem, wtedy sobie zobaczysz czy jeszcze renia wody nabiera.

GRZYBEK napisał/a:
Biały plastik to od mechanizmu szyberdachu a czarna rurka jest po prostu odprowadzenie wody znajduje się na każdym rogu dachu i przechodzi przez słupki z rynienek od szybra :)

Z tego co kojarzę to dreny od szyberdachu idą tylko w przednich słupkach.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-01-23, 08:52   
 

U mnie leci tylna lampą a to z powodu tego że w jednej z nich brakuje uszczelki. W lampach są dwie uszczelki. Jedna między kloszem a wkładem lampy a druga między wkładem lampy i karoserią. Sam nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobiłem bo to chwila roboty ;).
Nie papraj tam żadnym silikonem, lepiej poszukaj cienkich uszczelek gumowych do okien i przytnij odpowiedni kawałek.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 09:58   
 

Od szybra idą gumowe dreny i przednimi i tylnymi słupkami.
Woda na 99% leje się przez uszczelkę tylnej wycieraczki. Przerabiałem to już u siebie w poprzedniej Reni. Najpierw szukałem u góry, potem po bokach, w nadkolach, drenach i w końsu lampy uszczelniłem i nic. Dopiero jak rozebrałem atrapę klapy, to zobaczyłem zacieki i ślady na mechaniźmie wycieraczki. Kupiłem zestaw orginalnych uszczelek w AM i problemy moje skończyły się raz na zawsze. Za kpl. Uszczelek dałem jakieś grosze, więc nie warto kombinować silikonami. Walnąć orginał i będzie na lata:)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
flamaster 
Dzidziuś


R25: 2,1 Turbo Diesel, '90
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: P-ce
Wysłany: 2009-01-23, 10:11   
 

W mojej reni mam szyber, ale nie pomyślałem że przez to może się lać woda. W weekend usiądę w garażu i uszczelnię lampy, zobaczę uszczelkę przy wycieraczce, ale z tym szyberem nie wiem jak to sprawdzić (zobaczę czy dobrze dociska jak jest zamknięty). Ogólnie szyber nie chodzi u mnie prawidłowo bo otwiera się tylko jakieś 5 cm i dalej nie może). Przez nadkola mi się raczej nie dostaje woda bo to nawet na postoju nabiera wody do bagażnika. Jak mi się uda to napiszę w czym był problem.
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-23, 10:22   
 

flamaster napisał/a:
Ogólnie szyber nie chodzi u mnie prawidłowo bo otwiera się tylko jakieś 5 cm i dalej nie może

No to Panie kolego, zabieraj się za demontowanie skrzydła szyberdachu i jak już je zdemontujesz to sprawdź jak wygląda podbitka od spodu dachu, powinien być taki duży karton przyklejony, który lubi się odklejać na krawędziach, opaść trochę niżej i blokuje tym skrzydło szyberdachu. Ja zrobiłem tak, że wziąłem drewnianą listewkę taką montażową do paneli ściennych, wcisnąłem ją między dach a ten karton i odkleiłem go całego po czym wyciągnąłem. Po tym zabiegu mogłem się cieszyć sprawnym szyber dachem. Odnośnie wody to cieszyć się, że leci tylko do bagażnika. Ja miałem tak w czasie odwilży, że przy wsiadaniu do reni od razu czułem się jakbym się zmoczył bo cały fotel miałem mokry :x .
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 11:10   
 

flamaster napisał/a:
nawet na postoju nabiera wody do bagażnika.

No to na 100% uszczelka wycieraczki. Zdejmuj atrapę klapy i zobacz jak wygląda mechanizm. Czy nie jest zaśniedziały od wody.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-01-23, 13:13   
 

No o tej uszczelce nie wiedziałem , muszę w takim razie zerknac u siebie czy tamtędy nie leci, choć mechanizm wycieraczeki miałem ok.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2009-01-23, 17:32   
 

Takie coś ja przerabiałem zaraz po kupnie :(
Po każdym deszczu zawsze po prawej stronie było mokro :(
Okazało się że woda przecieka w dolnym narożniku szyby w miejscu gdzie łącza się uszczelki .
Po nałożeniu silikonu problem ustąpił do dzisiaj :)
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-01-25, 09:34   
 

W poprzedniej reni miałem problem z nabieraniem wody do bagażnika na postoju i dopiero po zamknięciu się w bagażniku i kazaniu komuś umyć samochód ;) znalazłem przeciek. Okazalo się, że woda dostaje się poprzez minimalnie pęknięte uszczelnienie łączenia tylnego pasa i błotnika.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
areckicz 
Częsty forowicz
R25


R25: 2.2i TX LPG 1991r.
Imię: Miła
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 239
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-01-28, 23:12   
 

a u mnie leci w prawym rogu szyber dachu jak obficie leje i kapie na siedzenie ale mam skorke to tylko przetrze szmatka i po klopocie :lol: :lol: :lol:
_________________
www.czaplinek.pl
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-01-29, 00:17   
 

Zulus napisał/a:
i dopiero po zamknięciu się w bagażniku i kazaniu komuś umyć samochód


Rewelacyjny pomysł !!!!! Każe zamknąć sie w bagażniku i ktoś za mnie odwali robotę związaną z myciem :D:D środek też każe wypucować :mrgreen:
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
flamaster 
Dzidziuś


R25: 2,1 Turbo Diesel, '90
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: P-ce
Wysłany: 2009-01-30, 11:41   
 

Odkręciłem tylnią lampę i okazało się że mam mokrą całą uszczelkę i zacieki koło kabli. Wymieniłem uszczelkę na nową i prolem się skończył (nie sprawdzałem przy dużym deszczu tylko przy myciu samochodu)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 28