:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Montaż el. lusterek w R25
Autor Wiadomość
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-14, 14:56   Montaż el. lusterek w R25
 

Na życzenie Adama opisze jak zamontowałem el. lusterka w swojej reni :)

Zacząłem od kupna od kolegi Grzybka el. lusterek wraz całkowitym okablowaniem z drzwi i sterowaniem od kierowcy i inna wkładka w podłokietnik drzwi prawych (jest tam popielniczka i przycisk podnoszenia szyb tylko) :)

Przy demontażu okazało sie ze lusterka sa podgrzewane i przy zdejmowaniu wkładek styki były tak zaśniedziałe i zgnite ze nie było możliwości ich uratować wiec wkładki lusterek zostawiłem Grzybkowi :(

w domu jak miałem juz wszystko postanowiłem podłączyć to na krótko i pozaznaczać sobie jaki przewód do którego podłączyć aby to działało zasilanie 12V miałem z prostownika do ładowania akumulatora :)

lusterka były w kolorze bordo chyba a ja auto mam koloru szarego :) wiec czekało mnie ich malowanie postanowiłem pomalować je na kolor czarny mat :)
kupiłem to tego ściereczkę taka do zmatowienia lakieru , lakier czarny mat , podkład arylowy w spraju (napisze do czego on mi był potrzebny) :)
lusterka maja mocowania z aluminium chyba i tylko na jednym lusterku bodajże od kierowcy były bąble lakier pod odparzał sie :(
wiec czekało mnie zerwanie całkowicie tego lakieru z aluminium na jednym lusterku :) po zerwaniu odtłuściłem powierzchnie pod podkład prysnąłem cieniutkie 2 warstwy w odpowiednim przedziale czasowym i na koniec przeszlifowałem papierem :)

po zmatowieniu ściereczka na 2 lusterkach lakieru również je odtłuściłem przed malowaniem mechanizm zasłoniłem aby go nie pomalować :) malowanie odbywało sie w warunkach domowych w pralni hihi :) nakładałem cienkie warstwy kilka razy :) jak na moje pierwsze takie malowanie wyszło ładnie :)

Doszliśmy do montażu wreszcie :)

Montażu dokonałem na działce w słoneczny dzień :)
Na pierwszy ogień zdjąłem boczki drzwi potem odkręciłem lusterka .
Przyszedł moment montażu el. lusterek przykręciłem je kable włożyłem do środka drzwi i przyszedł moment na kładzenie przewodów z prawej na lewa stronę :)
Aby to ładnie i estetycznie wyglądało kable przeciągnąłem przez ta gumowa osłonę łączącą drzwi ze słupkiem w której jest instalacja elektryczna :)
Przy tym trochę sie namęczyłem :( musiałem odłączyć wiązkę kabli z lewej strony dostać sie tam można najszybciej od głośnika gadaczki wyjąłem ja i wyciągnąłem gumowa osłonę ze słupka i tak samo z drzwi jest to spięte tymi paskami co sie ściągają.
Przeciąłem te paski i przyszła pora na przeciągnięcie kabli i tu pomogłem sobie cieniutką szczytówka wędki ( wędka była stara).
Przełożyłem ja delikatnie przez ta osłonę przywiązałem kabel i wyciągnąłem po mału aby nie uszkodzić przewodów i tak kilka razy ile jest kabli :)
I tak samo z druga strona postąpiłem z przeciąganiem wyciągając ta gumę ile sie ta bo nie mogłem odłączyć kostki . kable z lewej na prawa stronę przeciągnąłem pod całym kokpitem i schowałem aby nie było widać :)
Przystąpiłem do lutowania przewodów a było juz ciemnawo :) jak skończyłem przyszła pora na testowanie działania lusterek i działały :)
Na drugi dzień założyłem boczki drzwi i wziąłem sie za montowanie wkładek lusterek od starych manuali i okazało sie ze nie pasują :(
W elektrycznych wkładki mają inne mocowania i manualne inne wiec musiałem spiłować pilniczkiem mala krawędź z mechanizmu el . lusterek i po tym zabiegu pasowało :)
Pozostało mi tylko ustawić lusterka i cieszyć sie nimi :)

To tyle co do montowania lusterek do Renault 25 w wersji TX :)
Przepraszam ze brak zdjec ale nie mialem na to głowy :(
Ostatnio zmieniony przez Mariusz1500 2009-03-21, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2009-03-14, 15:28   
 

fajnie opisane :)
szkoda tylko, że to grzanie Ci nie działa bo to baaardzo przydatna sprawa jest :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-14, 16:20   
 

widziałem na allegro sa takie do naklejenia na wkładkę lusterka podgrzewacze cienkie może sie kupi i zamontuje ale to w tedy trzeba by było zrobić włącznik do włączania podgrzewania lusterek :) nic trudnego już jakaś wiedze posiadam w tym temacie :)
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-14, 21:59   
 

Niepotrzebnie malowałeś bo mogłeś poprostu wsadzić środek lusterka w obudowę, są wymienne te manualne i elektryczne, Ja u siebie wymieniałem, bo angielskie lusterka mają inny kąt odchylenia od auta i nie dało się ich wyregulować. Więc rozebrałem całość i wymieniłem, do tego plasticzek ten biały mi się połamał i użyłem takiego plasticzka z lusterka z Alfy 164 bo jest to dokładnie to samo
_________________

 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-14, 22:08   
 

no ale ciezko by bylo przelozyc wiazke kabli w lusterku :(
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-14, 22:44   
 

Nie, dlaczego?
_________________

 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-14, 22:54   
 

bo w mechanizmie jest kostka z 3 przewodami i ona nie przejdzie przez otwór w którym przechodzą przewody :)
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-15, 21:59   
 

Nie pamiętama jak ja to zrobiłem ale są dwa wyscia albo rozebrać kostkę na poszczególne kabelki (poprostu powypinać z plastiku) albo rozciąć i szczepić po przewleczeniu.
_________________

 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 59
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-15, 22:12   
 

to ja uważam, że lepiej zostawić w oryginale i obudowy przemalować ;)
_________________

 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-03-15, 22:14   
 

Tyle że polakierowanie lusterek to nie taka prosta sprawa. Zeby to zrobić tak jak należy trzeba by było rozłaczyć obudowe lusterka i uchwyt mocujący. Sam musze poprawić swoje bo lakierowałem lusterko w całości i mam w pewnych miejscach " niedociągniecia".
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-16, 19:18   
 

O ile mnie pamiec nie myli to w podstawie lusterka jest klapka od dolu plastikowa dzieki ktorej mozna zalozyc cala wiazke w lusterku bez kombinowania z przeciskaniem kostek przez otworki.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 59
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-16, 20:14   
 

hmmm zastanawiałem sie do czego ta klapka ;) ale to chyba się zmienia całą ta podstawe obrotowa na drugą z kabelkami
_________________

 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-16, 20:33   
 

nie całość obudowy zostaje wymienia się tylko wnętrze
_________________

 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-03-16, 22:21   
 

jest tak jak mówi Gzara :) tez oglądałem czy nie da sie zrobić jak pisze Zulus

[ Dodano: 2009-03-21, 14:27 ]
teraz po tygodniu jeszcze cos mi sie przypomniało co do instalacji elektrycznej tych el. lusterek :)
W drzwiach od kierowcy trzeba podłączyć zasilanie kabel żółty bodajże do sterownika od lusterek ja je pożyczyłem od sterowania el. szyb :)

[ Dodano: 2009-03-30, 10:15 ]
Konrado napisał/a:
fajnie opisane :)
szkoda tylko, że to grzanie Ci nie działa bo to baaardzo przydatna sprawa jest :)


dziś kupiłem kolejne kompletne el. lusterka z powodu kradzieży wkładki lusterka i uszkodzonego mechanizmu :)
Okazało sie ze sa podgrzewane i styli wkładki lusterka sa w stanie bardzo dobrym :)
wiec pozostaje poczekać na cieple dni i do roboty trzeba będzie zrobić to na jakiś włącznik osobny chyba :)
 
 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-21, 21:32   
 

Co do ogrzewania lusterek to ja u siebie mam wpięte w wiązkę w progu od ogrzewania szyby :D i spisuje się świetnie i jest to wykonalne bez zbędnej ingerencji.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 29