:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Pompa wody
Autor Wiadomość
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-03-05, 16:21   Pompa wody
 

Witam ,Panowie czy trudno samemu w dieslu wymienić, pompę wody?moja jest razem z wiatrakiem(wiskoza)
Co z tym niby napinaczem paska rozrządu co siedzi w obudowie pompy? :mrgreen: Moja paniusia strzeliła, focha na wiosnę i trzeba wymienić tylko nie wiem bardzo jak się za to zabrać?
 
 
oleks 
Kandydat na znawcę


R25: 2068 Turbo DX B290 1990
Imię: Renia
Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 574
Skąd: Łodź
Wysłany: 2013-03-06, 08:54   
 

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w obudowie pompy było tylko gniazdo na sprężynę napinacza.
Napinacz jest przykręcony na stałe i przy demontażu pompy go nie ruszasz.
Dużym ułatwieniem jest wyjęcie chłodnicy, płyn i tak musisz spuścić
A dalej to pikuś.
Problemów nijakich nie ma :D

Pozwodzenia w każdym razie.
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-03-06, 17:22   
 

Cholerka wie jak tam u mnie jest,z tego gniazda wystaje jakaś kulka :?: niby dociska ten napinacz,wydaje się że też jest jeszcze przykręcony :? dobra, zobaczymy morze w powietrze nie wylecimy :mrgreen:
Już wiem tam jest sprężyna i nie kulka tylko tylko taki, bolec (tylko po co to jest? jak by się , śrubka kontrująca na napinaczu odkręciła tyle by to pomogło co umarłemu kadzidło....) no ale jest i musi być.
Ostatnio zmieniony przez andrzejk 2013-03-06, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-06, 19:24   
 

Witaj! To coś, to jest taki tłoczek ze sprężyną we wnętrzu. Służy do naprężenia paska rozrządu przy jego montażu po ustawieniu faz rozrządu. Czyli po zestawieniu znaków ustawczych, przy luźnych śrubach napinacza pokręcamy wałem silnika w kierunku pracy, wykonując kilka pełnych obrotów silnika, co powoduje właściwe naprężenie paska przy pomocy tejże sprężyny. Wtedy dokręca się śruby napinacza. Tę dolną (oś obrotu mechanizmu napinającego) i górną (blokada kąta wychylenia napinacza). Pompę możesz wyjąć, nie ruszając naprężenia paska, ale sprawdź dokręcenie powyższych śrub. Przy montażu nowej pompy złóż ten tłoczek i sprężynę jak w starej i całość umieść na właściwym miejscu, pokonując opór sprężyny.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2013-03-06, 20:21   
 

taxi.wroclaw napisał/a:
Witaj! To coś, to jest taki tłoczek ze sprężyną we wnętrzu. Służy do naprężenia paska rozrządu przy jego montażu po ustawieniu faz rozrządu. Czyli po zestawieniu znaków ustawczych, przy luźnych śrubach napinacza pokręcamy wałem silnika w kierunku pracy, wykonując kilka pełnych obrotów silnika, co powoduje właściwe naprężenie paska przy pomocy tejże sprężyny. Wtedy dokręca się śruby napinacza. Tę dolną (oś obrotu mechanizmu napinającego) i górną (blokada kąta wychylenia napinacza). Pompę możesz wyjąć, nie ruszając naprężenia paska, ale sprawdź dokręcenie powyższych śrub. Przy montażu nowej pompy złóż ten tłoczek i sprężynę jak w starej i całość umieść na właściwym miejscu, pokonując opór sprężyny.

Ok super dzięki :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 19