:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Szyberdach
Autor Wiadomość
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-07-01, 11:37   Szyberdach
 

Witam ponownei tym razem szyberdach. Czy ktoś orjetuje sie jak zabrac sie za rozbieranie "sufitu", a dlatego jak sie pewnei domyslacie: otóż gdy otorze dach za daleko to jakis badziew rysuje mi go po prawej stronie patrząc od przodu. Już kilka razy znajomi mi go porysowali i badziewnie wyglada. Dostępny jest jakis schemat bo takie prace we francuzach nie sa łatwe. Pozdrawiam
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-07-01, 16:49   
 

Najczęściej rysuje posufitka tekturowa, która się odkleja. Niestety sztywna jest bardzo i taki daje efekt.
Aby rozebrać szyber musisz:
- uchylić lekko szyber, aby oderwać z przodu atrapę (mocowana na zapinki podobne do tych jakie trzymają boczki drzwi). Ciągnąć do dołu.
- odsunąć atrapę do tyłu. Odsłoni się mocowanie.
- po obu stronach (L, P) są torksy trzymające prowadnice przedniej części szyberdachu. Odkręcić bydlaki. :)

Właściwie teraz to już zobaczysz o co tam chodzi. Tył jest na wciskanych zawiasikach plastikowych. Bardzo delikatnie z nimi :!: Niestety bez wyjęcia części ruchomej, nie podkleisz tekturki, więc te zawiasiki przestudiuj dokładnie. Ja u siebie podkleiłem płynnym gwoździem, zapierając różnymi duperelami tą tekturkę na kilka godzin.

Po odsunięciu atrapy dokładnie przyjrzyj się budowie mocowania. Zamknij dach i wszystko zobaczysz.
Najczęściej po złorzeniu zawiasiki tylne spadają przy przesuwaniu dachu. Spowodowane jest to niedokładnym wciśnięciem zawiasików na miejsce. Jest to dość trudne, bo miejsca na palce jest strasznie mało. Najlepiej popatrzeć 5 razy zanim coś zrobisz. Ja wygiąłem specalną, twarą blaszkę w kształt zastępujący palce i umożliwiającą dokładne wciśnięcie zawiasków.

Jakby coś było niejasne to pytaj dalej i powodzenia.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-04-20, 17:51   
 

ja dzisiaj patenta zrobilem przy tym szyberdachu nie chcialo mi sie kleic bo nie wiedzialem jaka bede mial gwarancje na to jak dlugo bedzie trzymac, no i postanowilem wziasc kombinerki chycilem mocno ten karton i wyciagnalem go przed tym wzialem kawalek listewki drewnianej powpychalem ja troszke miedzy dach a karton co by sie odlepilo cale no i pozniej jak juz pisalem kombinerki uniwersalne plaskie :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 17